Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Виждам тук една промоцийка за 240 гб ssd с nand flash:tlc а долу в коментарите пише,че това е недостатък .... защо ?

Търсих в нета но не можах да разбера каква е разликата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето защо. Ето и още 2 линка

линк1 и линк2

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето пример за един модел  МLC  Toshiba Q300 Pro

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Ето защо. Ето и още 2 линка

линк1 и линк2

и какво значат тея цифри,букви и всякви такива

преди 10 минути, AlkatrazBG написа:

Ето пример за един модел  МLC  Toshiba Q300 Pro

то е 250 лв, a аз търся za 130 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и за 130  ми толкова си и търсил да ти кажа :) Toshiba HDTS412EZSTA - Toshiba 2.5" 128GB SSD - SSD Q300 Pro (MLC)

За тебе  е важно да знаеш това .

TLC- Евтини за изработка с малко цикли на запис и презапис. Предназначени за  много леки натоварвания  и не много често триене и записване.

МLC- Повече цикли от горните  и предназначени за  домашни потребители и геймърчета.

еМLC - Предназначени за  малки фирми  и  за сървъри със  над средното ниво натоварване.

SLC-  Предназначени за яко тормозене  и ползване във сървъри със  голямо натоварване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E добре де защо дадох тези линкове. В общи линии имаме следното:

SLC (Single Level Cell) NAND - основната флаш архитектура. Използва се до днес .Отличава се с голяма надеждност и издръжливост и по-скъпа. Възможност за записвания върху клетка е от 90000 до 1000000

MLC (Multi Level Cell) NAND - може да съхранява двойно повече информация, по-евтина е за производство. Десет до двадесет пъти е по-неиздръжлива отколкото SLC. Възможността за запис върху нея е около 30000 до 50000.

TLC (Tri Level Cell) NAND - една стъпка по-напред в съхраняването на информацията от MLC, но не е издръжлива и надеждна. За разлика от това е доста евтина. Има ограничени записвания на клетка ( някъде около 3000-5000). Не се препоръчва да се инсталират на нея ОС или подобни приложения.

Не знам дали съм го превел и обяснил достатъчно, но мисля, че разбираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AlkatrazBG написа:

Има и за 130  ми толкова си и търсил да ти кажа :) Toshiba HDTS412EZSTA - Toshiba 2.5" 128GB SSD - SSD Q300 Pro (MLC)

За тебе  е важно да знаеш това .

TLC- Евтини за изработка с малко цикли на запис и презапис. Предназначени за  много леки натоварвания  и не много често триене и записване.

МLC- Повече цикли от горните  и предназначени за  домашни потребители и геймърчета.

еМLC - Предназначени за  малки фирми  и  за сървъри със  над средното ниво натоварване.

SLC-  Предназначени за яко тормозене  и ползване във сървъри със  голямо натоварване.

Мерси много :) това ми трябваше да знам 

Току що, Емил Костов написа:

E добре де защо дадох тези линкове. В общи линии имаме следното:

SLC (Single Level Cell) NAND - основната флаш архитектура. Използва се до днес .Отличава се с голяма надеждност и издръжливост и по-скъпа. Възможност за записвания върху клетка е от 90000 до 1000000

MLC (Multi Level Cell) NAND - може да съхранява двойно повече информация, по-евтина е за производство. Десет до двадесет пъти е по-неиздръжлива отколкото SLC. Възможността за запис върху нея е около 30000 до 50000.

TLC (Tri Level Cell) NAND - една стъпка по-напред в съхраняването на информацията от MLC, но не е издръжлива и надеждна. За разлика от това е доста евтина. Има ограничени записвания на клетка ( някъде около 3000-5000). Не се препоръчва да се инсталират на нея ОС или подобни приложения.

Не знам дали съм го превел и обяснил достатъчно, но мисля, че разбираш.

Разбрах го мерси ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.