Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел ми даде да пробвам и ако реша да заменя моята Saphire Radeon HD 5450 512M D3 цък  с неговата GF 210 1 GB цък

Гледам, че моята поддържа под Windows DX 11, а неговата DX 10.1.  Не че има някакво значение, аз отдавна съм с Linux Mint 17.3 64bit. Както съм писал преди пс го използвам главно за интернет и гледане на филми през HDMI на full HD TV. И 2-те карти имат HDMI. Скъсах се да търся някакъв бенчмарк под линукс да видя, кои стойности ще са по-добри, но не успях. Сега съм с чуждата карта, линукса си я разпозна (аз съм и с последното ядро 4.4.0-18), видима разлика не усещам. Страхувам се ако разменя картите кой ще е на далавера? Тя, картата е свалена от пс което няма да се ползва и просто трябва все пак да има някакво видео при евентуално запалване. Имам 2-3 дена за пробване. Вашето мнение какво е? Благодаря.

Редактирано от svetliof (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5450 е малко по-добра, но са един дол дренки, още повече че едната е с DDR3,  а другата дори с DDR2 памет. Стой си на твоята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия  модел Radeon HD 5450  и за посочените от теб цели си е  екстра. За игри не става с гаранция ти казвам защото съм го пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По случайност цъках и открих баш съпоставка между 2-те карти: цък

Има доста технически данни, но майче моята е по-добра, нищо че е с 512 рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, svetliof написа:

Вашето мнение какво е?

Опитват се да те минат. 

преди 1 минута, svetliof написа:

По случайност цъках и открих баш съпоставка между 2-те карти

Не е точна съпоставката. Намери такава м/у конкретните модели на различни производители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно. Върху чуждата карта има лепенка GF210 * 1024MB * DDR3 * 64B * (TC) CRT DVI HDMI. На лепенката ли да вярвам че е с DDR3 или на сайта където пише DDR2? От друга гледна точка, моята си карта не е с вентилатор, а тук още един ще се мърси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.