Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с компютъра си. Конфигурацията е: процесор - Intel G2030 - 3.0 Ghz двуядрен, 4 GB RAM DDRIII, видео - Intel HD Graphics 4000, HDD - Toshiba 500 GB. Компютърът го купих януари 2014 година, нов и работеше перфектно. Лятото започнах да усещам как при по-голямо натоварване хард-диск-а започва да се замисля повече. Започна да се чува и леко пристъргване. До началото на тази година компютърът работеше добре, но взе да работи по-тегаво. Нормално е, все пак не е преинсталиран никога компютърът, макар че си го поддържам много. И така преди 2 седмици компютърът започна да работи много зле. Както си работи нормално, изведнъж хард-а започва да прави нещо, Ram-ът е на не повече от 50-60%, процесорът е натоварен на не повече от 20%. В същото време ми сече дори и музиката. И така си цикли хард-а в продължение на 10-тина минути и след това компютърът започва да си работи нормално. Понякога така се случва при стартиране. Реших, че  се е омазал много Windows-a - 7 Home Edition 64 bit. Преинсталирах го няколко пъти - различни версии на 7-цата, 32 и 64 битови, Windows 8, но положението е същото. Инсталирах си HD Tune Pro. Май проблемът е в харда. Ето 1 снимка:

Untitled.png

Редактирано от uBaHoB (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(  Нормално е, все пак не е преинсталиран никога компютърът, макар че си го поддържам много.  ????
 Преинсталирах го няколко пъти - различни версии на 7-цата, 32 и 64 битови, Windows 8, но положението е същото. )
Последно с каква ОС е???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех го с 64 битов Windows 7 Home Edition. До преди седмица беше с него. После му сложих Win 8, после Win 7 Ultimate 64 bit, после Win 7 Ultimate 32 bit, после Win 7 Home Edition 64 bit и сега е с Home Edition 32 bit. На тази снимка мисля, че ОС беше Win 7 Ultimate 64 bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Reallocated Sector Count е числото на операции за преразпределяне на секторите. S.M.A.R.T. в съвременните дискове е способен да направи анализ на сектора за стабилност към работа "в полет" и в случай, че го счете за недоброкачествен, да го прегрупира към опашката.

Reallocated Event Count са нестабилни сектори, които са проблеми, но за момента са "прочетени", като за в бъдеще се очаква да създадат проблеми и евентуално да станат "лоши" сектори.

А на табчето Error Scan какво има или не си го пускал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Установил си къде е проблема - лоши сектори на диска. Имаш две възможности:

Купуваш си нов диск още по-добре да е SSD или

Проверяваш дали лошите сектори са групирани в някоя част на диска и така създаваш дяловете, че да останат неизползвани.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, uBaHoB написа:

Untitled.png

Покажи раздела Error Scan!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска ти ще става да го държиш като втори диск, но за да имаш ОС ще трябва да си купиш нов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пускал Error Scan. Ще го пусна и ще прикача снимка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, uBaHoB написа:

Не съм пускал Error Scan. Ще го пусна и ще прикача снимка.

Няма нужда. Имах 2 проблема като този. Хард дисковете в момента са в кутии и се използват за съхраняване на информация като втори дискове. Иначе на тях не може да се инсталира ОС поради тези грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, ще се видиш в Бисерите! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Емо, ще се видиш в Бисерите! :ph34r:

Поради каква причина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Иначе на тях не може да се инсталира ОС поради тези грешки.

И защо когато някой друг отправя искане за информация ти го отхвърляш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

И защо когато някой друг отправя искане за информация ти го отхвърляш?

Това не е за бисерите, но си прав, че е моя грешка. Ще гледам да внимавам занапред! Извинявам се!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам на 100% на програмата, която е дала тревожния резултат! Преди време след подобен резултат и запитване ,то бях посъветван да махам въпросният диск! Не се вслушах в съвета и не смених диска, който си работи перфектно, а алтернативните програми твърдят, че е ОК.

Не твърдя обаче,че в случая всичко е ОК с диска на питащия, но нека направи проверка и с алтернативна програма, както да бъде потърсена и друга причина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни един диск с hiren's boot cd , hdd regenerator  и виж дали наистина има лоши сектори по харда.Така и ще разбереш точно къде се намират те, ако ги има.

Редактирано от vesdimi88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах Error Scan. Стигна до 392 GB и не е имало повредени сектори. Но от там нататък пак зацикли и спря проверката за грешки. Имам hiren`s boot cd, но не зная защо в него нямам hdd generator...

Ако проблемът не е в диска, то къде може да бъде другаде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново ще ти кажа да ми прегледаш коментарите щото съм ял ( трите букви) вече с 2 хард диска с този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма нужда. Имах 2 проблема като този. Хард дисковете в момента са в кутии и се използват за съхраняване на информация като втори дискове. Иначе на тях не може да се инсталира ОС поради тези грешки.

Такъв диск не бих го ползвал за нищо друго, освен временен сторидж - за текущи нужди.

Имам подобен (то май повечето имат) - само с едната грешка, релокейтед сектор. Записан гям файл (филм) отказва да го отвори -грешка при четене.

Държа го като втори, щото трябва да развия цели 4 винта, за да го махна - пък ме мързи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Такъв диск не бих го ползвал за нищо друго, освен временен сторидж - за текущи нужди.

Имам подобен (то май повечето имат) - само с едната грешка, релокейтед сектор. Записан гям файл (филм) отказва да го отвори -грешка при четене.

Държа го като втори, щото трябва да развия цели 4 винта, за да го махна - пък ме мързи.

Да, така е! Ценна информация на тях никога!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво се случва, но от 2 дни след като включа компютъра, тръгват периферните устройства, включително и монитора, но на екрана не се появява нищо - чер екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори още при натискане на бутона за включване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се самоцитирам - " да бъде потърсена и друга причина! ", но кой да обърне внимание!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Кумчо вълчооо написа:

Ще се самоцитирам - " да бъде потърсена и друга причина! ", но кой да обърне внимание!!!!

Никой не обръща внимание, защото постът не носи информация. Явно питащият се нуждае от конкретни предложения!

uBaHoB, по протежението на твърди диск как са разположени дяловете? Какво има след въпросните 395GB? Изрежи дяловете така, че да не влизат въпросните зони(от 395GB нагоре) в тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да направя нищо, щото след като включа компютъра, не става нищо. Тръгват периферните устройства и си стои чер екран на монитора. Като натисна Caps Lock, клавиатурата реагира след няколко секунди. И така си стои на чер екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, uBaHoB написа:

Не мога да направя нищо, щото след като включа компютъра, не става нищо. Тръгват периферните устройства и си стои чер екран на монитора. Като натисна Caps Lock, клавиатурата реагира след няколко секунди. И така си стои на чер екран.

Пусни си отделна тема. Тази е за друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.