Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам питане относно RAM памет! Машината ми в момента е с 3gb RAM и е под ОС WIN 8.1 На машината няма инсталирани тежки игри или тежки приложения. Мислех да добавя още 1gb RAM, но се запитах има ли смисъл защото, като наблюдавам "консумацията" на RAM, то в пиков момент не надхвърля 2gb. Вярно, че някои услуги и екстри са спряни, а програмите подбрани, но това не нарушава функционалноста и комфорта на работа! 

Та да добавям ли или няма смисъл????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е машината? Десктоп или лаптоп? С DDR2; DDR3? С колко слота за памет е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Каква е машината? Десктоп или лаптоп? С DDR2; DDR3? С колко слота за памет е?

Десктоп машина с DDR2  и 4 слота, а  в момента са заети 3х1 Процесора е двуядрен!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си си отговорил на въпроса - нямаш нужда от повече памет.

А и няма много смисъл да наливаш пари в памети по остарял стандарт.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дъното поддържа ли 2GB? Какви честоти на паметта поддържа дъното, какви са честотите на настоящата памет?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

А дъното поддържа ли ххххххххххххххххх

Прилагам снимка! Да дъното поддържа 2gb! Честотите видими от снимката са ниски! Какви поддържа дъното не зная! В момента ми е малко трудно да се занимавам с ваденето тна информация за машината! 

Може би нашият съфорумник писал по - горе е прав т.е. май няма смисъл от повече памет и съответно грешно "наляти" пари! Все пак ще се радвам да прочета още и някое друго мнение!

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл. Ще се наложи да смениш уиндоуса с 64 битов. Не си написал, но предполагам сега си с 32 бита, а той не поддържа 4GB RAM.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, oavramov написа:

Няма смисъл. Ще се наложи да смениш уиндоуса  ххххххххххх

32 битова е ОС!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от повече RAM, както и ъпгрейд на тази остаряла платформа, а пък и щом не се работи с лакоми за памет приложения още по-малко. По-добре е да инвестираш в едно SSD, това е единственото добро решение. Ще подобри 10 пъти повече производителността, отколкото 1 GB RAM допълнително.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, techmaniac написа:

По-добре е да инвестираш в едно SSD, това е единственото добро решение. Ще подобри 10 пъти повече производителността, отколкото 1 GB RAM допълнително.

Много правилно. А и ще можеш да го ползваш и на следващия си компютър, като дойде време за ъпгрейд. Докато DDR2 памет - едва ли ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го пратихте с това ддр2 на ссд като машината струва колкото ссд-то и е морално остаряла... Едно е да си вземе 1гб рам за 10лв друго е да си вземе ссд за 100 ~ . Колкото до рамта едва ли ще видиш разлика...

Редактирано от Т.Тодоров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Т.Тодоров написа:

Къде го пратихте с това ддр2 на ссд като машината струва колкото ссд-то и е морално остаряла... Едно е да си вземе 1гб рам за 10лв друго е да си вземе ссд за 100 ~ . Колкото до рамта едва ли ще видиш разлика...

Прав си, но......

преди 1 час, RudeBoy написа:

Много правилно. А и ще можеш да го ползваш и на следващия си компютър, като дойде време за ъпгрейд. Докато DDR2 памет - едва ли ;)

- и той е адски прав!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е после ако искаш на лаптоп ако искаш настолен навсякаде може да го сложиш но просто няма смисъл да го слагаш на машина която е близо ~10 годишна.. Все пак това е лично мнение аз не намирам смисъл ...

Редактирано от Т.Тодоров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и предполагам дъното е Sata 2 или 1, което още повече обезсмисля SSD-то. Няма да види големи разлики от сегашния хард диск, освен, че все пак SSD-то ще бъде по-ново. Определено не си струва за такъв компютър да се взима. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.