Премини към съдържанието
Simeon Todorow

Закупуване на Iphone от америка!

Препоръчан отговор

Здравейте! Ще си взимам iphone и засега съм се насочил към Iphone 6s 16gb и много държа да е от официалния сайт на Apple тоест от тук - http://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone6s/4.7-inch-display-16gb-space-gray. Колко лева ще ми излезе ако е от там защото сметнах че 649 долара са около 1122 лв, а с доставката се надявам да не надхвърли 1200. Искам да попитам колко време ще е доставката от там до тук и колко лева ще излезе??? И между другото намерих този сайт - https://bg.shipito.com/. Видях че това което той прави е да приема пратки от Америка и по пощата да ги изпраща в България! Моля кажете ми кой начин ще ми излезе по-бърз и по-евтин, и все пак предлагайте друго!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам тук ти излиза по евтино

линк1 и линк2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Simeon Todorow написа:

...

Имай предвид че цените в Щатите се обявяват без данък, който обикновено е нещо от рода на 9%... за посочените суми това са ~100лв.

После има вероятност и да ти го обмитят тук.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Така като гледам тук ти излиза по евтино

линк1 и линк2

Да наистина, бях гледал тези линкове и преди, евтино е но тези сайтове елит мобил там и другите не съм ги чувал преди, да не би да са некоректни или телефона предлаган от тях да е преоценен или некачествен. Все пак ако всичко е ок мога и от там да го взема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, flare написа:

Имай предвид че цените в Щатите се обявяват без данък, който обикновено е нещо от рода на 9%... за посочените суми това са ~100лв.

После има вероятност и да ти го обмитят тук.

Всеки щат има различен процент данък и в общи линии е нещо между 5 и 15 процента, доколкото помня.
Иначе мито за телефон не се дължи, а само 20% ДДС на фактурната стойност и няма как да се избегне, тъй като стоката спира на митницата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, algor написа:

Всеки щат има различен процент данък и в общи линии е нещо между 5 и 15 процента, доколкото помня.
Иначе мито за телефон не се дължи, а само 20% ДДС на фактурната стойност и няма как да се избегне, тъй като стоката спира на митницата.

А какво мислиш за по горе предложените сайтове, говоря от тук - http://elitmobil.bg/apple-iphone-6s-16gb или тук http://gsm-bg.eu/Phones/Apple-Smartphones/Apple-iPhone-6S-16GB всичко наред ли е по тях, на тези ниски цени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъдето и да купиш апарата е все едно, защото си имаш една година международна гаранция, която се обслужва от Криейтив център без проблем.
Ако от някоя от фирмите получиш 2 години, не знам втората как ще я обслужват, но по закон като я имаш е по-лесно да си търсиш правата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ясно но телефона дали е напълно наред защото на тези ниски цени ме съмнява нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да не е наред, това ти казвам.
Взимай запечатан и да не ти пука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, утре сигурно ще го поръчам от Елит мобил, и още един въпрос. Те какво печелят като го продават на такава цена с каквато го взимат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не знаеш на каква цена го взимат и какво точно печелят.
Но пък и не е наша работа да се интересуваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш 14 дни да го върнеш, щом купуваш от интернет магазин, та не се притеснявай.
Разопаковаш внимателно и пазиш всичко, слагаш карта и го активираш и в сайта на Apple му проверяваш статуса за твое успокоение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер, това с проверяването на статуса в сайта не го знаех. Поне ще съм сигурен че телефона е оригинал и всичко е наред. Благодаря algor! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще ти дам линка, секунда...

Ето го.

След като е активиран апарата ще видиш цялото инфо - кога е активиран, каква гаранция имаш, колко гб и какъв цвят е и т.н.
Ако пък видиш неща, които те притесняват или по-ранна дата на активация, просто им се обаждаш и го връщаш.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес получих телефона и всичко е наред! Беше опакован и чисто нов! Доволен съм, ето все пак и снимка на статуса му в Apple. По снимката ми изглежда че всичко е наред нали?

Screenshot_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит да ти е! Всичко е наред ;)

Аз да попитам, случайно проверих и моя в сайта, второто кръгче ми е жълто, това какво би означавало? Гаранцията ми не е свършила, но пък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички апарати след изтичане тримесечния срок от активацията, това "кръгче" ни е жълто.
А защо, оставам сами да разберете. 

Симеоне, честит да ти е апарата и със здраве да си го ползваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Надявам се да не се разваля и всичко да е наред :). Благодаря и затова че ми показахте тази екстра в сайта със статуса за да съм сигурен че всичко е наред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.