Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Телевизорът е  sony bravia W805 , ползвам bulsatcom fusion приемник и не мога да гледам "картина в картината"  За картина в малката рамка, не мога да избера никой от HDMI портовете,където всъщност е свързан булсата, компютърът ми и тн.

13054665_10209436899465783_1468235688_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Картина в картината", когато си на приемник, трябва да се пусне от функциите на приемника (ако я има), а не през телевизора. Това, което в момента ти дава, е да избираш от какъв източник телевизорът да ти показва картина и съответно, ако го смениш (да не е приемника), не би трябвало да имаш никаква картина. Разгледай пак упътването на приемника.

Ако пък искаш да гледаш телевизия, а в "малката рамка" да ти показва картина от друго устройство (" компютърът ми и тн.), не мисля, че е възможно, но провери какво пише в ръководството към Bravia-та.

Редактирано от konnikbezglava (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, konnikbezglava написа:

"Картина в картината", когато си на приемник, трябва да се пусне от функциите на приемника (ако я има), а не през телевизора. Това, което в момента ти дава, е да избираш от какъв източник телевизорът да ти показва картина и съответно, ако го смениш (да не е приемника), не би трябвало да имаш никаква картина. Разгледай пак упътването на приемника.

Благодаря, разговарях с оператор на Булсатком и ми казаха,че нямало такъв създаден софтуеър и съответно няма картина в картината :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпаци! :D Виваком са добавили PIP, но като цяло е малко излишна "екстра". Удобно е, ако искаш да догледаш нещо, да следиш по друг канал кога ще започне друго, но като цяло не е жизненоважна функция. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.04.2016 г. at 11:15, konnikbezglava написа:

Тъпаци! :D Виваком са добавили PIP, но като цяло е малко излишна "екстра". Удобно е, ако искаш да догледаш нещо, да следиш по друг канал кога ще започне друго, но като цяло не е жизненоважна функция. :)

Така е, аз никога и не бях помислял да я ползвам, но тъкмо реших да пробвам и...греда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Функцията е през телевизора, само че в повечето функции е само по AV. За да даде различна програма в прозорчето трябвва да има отделна приемна част (тунер+демодуматор. ) Примерно през тунера на телевизора ефирна или кабелна програма и през сателита друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.04.2016 г. at 12:31, Филипов написа:

Функцията е през телевизора, само че в повечето функции е само по AV. За да даде различна програма в прозорчето трябвва да има отделна приемна част (тунер+демодуматор. ) Примерно през тунера на телевизора ефирна или кабелна програма и през сателита друга.

Първо и аз така помислих, след това от булсат ми казаха,че нямали опцията.Мой приятел има LG от преди..7-8 години и повече(ако не се лъжа) на виваком е и няма проблем с картина в картината..Гледах обяснения в интернет конкретно за сони и повечето бяха именно за това, че единия сигнал ако е HDMI/DVI , другия трябвало да е AV.. или нещо такова..което ме наведе на мисълта,че явно проблема е от ТВ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да трябват 2 сигнала за PiP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aндонов! Ако си мислиш, че ще гледаш две програми едновременно (каквото по принцип е ''предназначението'' на този PIP) няма да стане!

Моделът ти  няма PIP- няма два тунера! Можеш единствено ако свържеш телевизора с компютъра си да гледаш в по-малкото прозорче дадената програма, а образът от компа ти ще е като главен прозорец. Упражнение, което няма никакъв смисъл според мен, но просто ти казвам да знаеш.

Гледай си телевизора и не се занимавай с глупости.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.