Премини към съдържанието
Petar Kadakevliev

Мерки против кражба на кола с безключово отключване и запалване ...

Препоръчан отговор

Привет,

Предстои ми да си взема автомобил, който е с безключово отключване и запалване. Ще стане след месец, месец и нещо.
Имам гараж за него, така че не ме е страх толкова, че ще го гепят от нас, колкото от местата, където тръгна да обикалям с него.

Четох разни неща из нета и разбрах, че вероятността да го откраднат е не по-малка от тази при останалите коли (имам предвид по-стари/по-нови и/или с други методи на отключване и палене). Затова искам да Ви питам - какво мога да направя в този месец докато закупя автомобила за да (поне) огранича шанса за кражба?

Мислех за следните неща:
1. Да си направя или закупя екраниращо калъфче за дистанционното, така че като изляза от автомобила и го заключа - да прибера дистанционното вътре и това да спре изцяло сигнала му. Така вероятността някой да изкопира или ретранслира сигнала и да отключи и запали автомобила от разстояние ще е поне по-малък.
2. По някакъв начин да "заключа" буксата за сервизния порт, за да не може така лесно да се включи някой, който вече е влязъл в колата.
3. Да монтирам допълнителен GPS - скрит - с който да знам по всяко време къде е колата, и дори да я крадат - да мога поне донякъде да я проследя.
4. Допълнително заключване на кормилото или ръчната спирачка. (Ръчната е с лост, не с бутон.)

Та, всякакви идеи или препоръки са добре дошли.

Поздрави,
Петър

ПП: Мислех да сложа тук и линкове от сайтовете, където съм чел досега, но реших да не спамя :-) ... ако все пак на някой ще му е интересно - винаги мога да ги добавя ;-) ... 

Редактирано от Petar Kadakevliev
Забравих да спомена нещо. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набележат ли я спасение няма.Правиш си пълно каско и спиш спокойно;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е безмислено от всичко това:

1. Може би това е единственото смислено нещо, но самото му изпълнение ми е интересно на мен как ще стане.

2. Винаги можеш да си направиш скрит бутон превключвател и само ти да си знаеш къде е, но каквото и да направиш ако ти я набележат им трябват минутка - две да го разберат къде е.

3. Абсолютно никакъв смисъл - заглушвателите на GPS сигнал се продават свободно и не са и скъпи на всичкото отгоре.

4. Това с лоста съм го виждал, но пак няма да те спаси ако ти е набележат.

5. Пълно каско е решението и се молиш да не ти вдигнат мерника.

Дерзай и ти желая дълги и безаварийни километри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя има пълно каско :-) ... на година и половина е колата, почти нова :-)

(И понеже досега не ми се е случвало - какво става като има пълно каско и я откраднат ? ...)

Редактирано от Petar Kadakevliev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако набедят колата ти,не помагат тези мерки,които искаш да вземеш.Помага само скрит ключ,който прекъсва запалването на колата.Т.е. трябва да върти стартера,но да не може да запали.Така,те няма да знаят причината и ще се откажат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига мисли лоши работи колега, като имаш пълно каско си свиркай и карай спокойно. Все пак ако стане кражба си има надлежен законов ред по който се минава и практиката е доказала, че парите се възстановяват (според това на каква сума е застрахована разбира се) от няколко месеца до година, зависи от дела, от МВР, от застрахователна компания. Случаите са много индивидуални и в интернет има описани стотици такива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си един GPS тракер за всеки случай. Не е особено скъп, не хаби много от акумулатора, трябва ти обикновенна сим карта със SMS-и и просто креативност да го скриеш. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колата се държи в гараж и съответно може да си сложиш наблюдение или аларма. Искат ли обаче да я откраднат няма как да се опазиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питащият да не си купува кола! Хем го боли, хем сърби! Хем тарикат иска да е, хем страх го гони! Смешно, че даже много!

Ако рекът, то ще я откраднат и от Луната, паркирана в кратер и покрита с космически щит! Едно пълно Каско и това е!!!!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умело направена блокировка на запалването е спасило не една кола от лапите на крадците.Има смисъл от допълнителна блокировка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Димитър 59 написа:

Ако набедят колата ти,не помагат тези мерки,които искаш да вземеш.Помага само скрит ключ,който прекъсва запалването на колата.Т.е. трябва да върти стартера,но да не може да запали.Така,те няма да знаят причината и ще се откажат.

Един познат си беше сложил 11 такива прекъсвача. Отнемаше му повече от минута за да ги превключи всичките. А колата беше Лада 2105. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак и аз съм сагласен, че блокировка с прекъсвач  върши добра работа, но историята помни случаи на откраднати коли теглени , бутани или качени на платформа а и ма и случаи на изпотрошаване, опожаряване на колата от яд, че не може да бъде подкарана - това при положение, че колата е "апетитна"! Така, че .................

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само застраховка. Нищо друго не ти гарантира връщането на средствата. На брат ни откраднаха пикапчето (на 5 години), 3 години размотаваха дела само да не платят, накрая освен щетата платиха и около 4000 лв за адвокатски хонорари.

Знам и за една хубава кола Имаше си GPS и всичко. Безпроблемно елиминирани. Само не са знаели за допълнително ключе, монтирано от колега. Не са могли да я запалят само заради това. Върнали са се и са я натоварили на камион и пак са я откраднали. Всичко това на ведомствен паркинг с охрана и е заснето от видеонаблюдение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/22/2016 at 3:36, Petar Kadakevliev написа:

Предстои ми да си взема автомобил, който е с безключово отключване и запалване. Ще стане след месец, месец и нещо.
Имам гараж за него, така че не ме е страх толкова, че ще го гепят от нас, колкото от местата, където тръгна да обикалям с него.

...

За кола и за жена няма безопасни места за съхранение. Ако искаш да ти е спокойно си вземаш по невзрачни.
Хубавата кола е като хубавата жена! Има постоянна цена и непостоянни "собственици".

Мога да ти дам някои идеи но всички ще са безсмислени ако си оставяш колата на безлюдни места за дълго време.

Слагаш аларма (допълнителна) със скачащ код с два отделни бутона за отключване и заключване. Винаги следиш дали е активирана от първия път от натискането на бутона на дистанционното, ако не, можеш да имаш основателно съмнение че ти записват кода в близост около теб.  Таймер за време който чака 10 секунди след отваряне на коя да е от вратите мотора  да бъде запален ако не активира алармата.  Допълнителен бутон (прекъсвач), желателно е да се ползват стандартните по колата. Аз лично ползвам (съм дублирал) единия на стъклата. При мен са импулсни и трябва докато трае импулса (около половин секунда, тоест ги натискам двата почти едновременно ) да стартираш паленето от старт бутона в противен случай не пали. Дистанционно отваряне на предния капак.
Пазенето на кола и жена не е лесно занимание! При първото обаче шансовете са по големи, там следваш някаква логика а във втория случай трябва винаги да работиш против всякаква логика.
Успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Габриел Георгиев
      Здравейте,
      имам iPhone 5S до чийто iCloud нямам достъп, ако го върна към фабричните му настройки ще има ли проблем да го ползвам, както досега съм го? Да си тегля, както поискам, само без iCloud нещата...Изобщо ще мога ли да го стартирам отново без да ми иска iCloud парола, която няма как да предоставя?

Благодаря предварително!
      Поздрави! <3
    • от galski1996
      Здравейте хора, преди година и половина си взех iphone 6 от Telenor, при закупуването не ми казаха че ще е заключен. От месец съм в Англия и искам да си използвам моето устройство с английска карта, но чак тогава разбрах че е заключен. От тогава обикалям тукашните магазинчета за телефони да намеря някой да го отключи, но всички ми казават  "sorry my friend". Когато се свързах с техен представител ми обясниха, че трябва да изчакам още половин година за да ми изтече договора с тях и тогава да го отключа. Обръющам се към вас за да попитам дали мога да получая  някакъв сайт за да го отключа или да отида при някой сънародник тук който ще може да ми помиогне  или да пробвам  да го пратя в България и да се надявам че в някой от тамушните сервизи ще успеят да ми го отключат....... 
    • от amstelll
      Здравейте ,

Понеже живеем в манга.ска държава и всичко е възможно .....

Някой да има опит в предпазването на лаптоп ?

Тези програми за проследяване надеждни ли са

http://laptop-tracking-review.toptenreviews.com

Моля някой да даде по-добре предложение ..
    • от kombainera
      здравейте,моля помогнете ми,сина ми си е заключил телефона да приема само неговата сим карта,телефона е най-обикновен самсунг  1100,тези,които подаряваха при преподписването на договори във виваком,сем.сме на 1 оператор,сложих моята карта в неговия телефон и ми изписва заключена сим,а когато сложим неговата телефона я приема без никакви кодове да иска.
    • от PiroEfekta
      Здравейте!
      Чудех се дали има начин да си направя компютъра да се отключва, само когато моят конкретен телефон е свързан с USB-то, и да се заключва, когато телефона е премахнат. 
      Знам, че просто мога да си сложа парола, но искам телефона ми да стои на поставка и към нея да прекарам USB кабел и така, когато поставя телефона си, компютъра ми ще е отключен, и ще е отключен само в мое присъствие.
      Знам, че моят случай е твърде конкретен и се съмнявам някой да е направил програмка специално за това, и по тази причина исках да ви питам вас тук.

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.