Премини към съдържанието
scattzo

Видеокарта за конфигурация от 2009 година.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди около седмица-две започнах да имам проблеми с компютъра, а именно - пускам го, работи 2-3 минути, след което пикселите сякаш горят, екранът става някакъв случаен цвят и всички осъществявани процеси до този момент спират 5 секунди по-късно. В първият момент реших, че е нещо от драйвърите, поради което ги ъпдейтнах, но ефект нямаше. Търсих из форумите решение на проблема, проверих дали случайно не е от монитора, underclock-нах я, тъй кат прегряваше при натовареност (70C, idle 50-55C, като допълнително охлаждане има), но уви нищо не помогна. Реших, че е крайно време за смяна на видеокартата,  тъй като така или иначе никога не съм бил доволен от нея. Проблемът, а и причината, поради която пиша тук, е във факта, че системата е закупена през 2009г., а желание реалистично нямам да купя нова, по-съвременна (студент съм по медицина и парите ми отиват там, а така или иначе нямам нужда от нещо супер high-end). Единственото нещо което желая е да ми върви Dota 2  на stable 60 FPS, което и досега се случваше, макар и на сравнително ниски графични настройки. Какво бихте ми препоръчали като вариант? 

Поради отсъстващата ми компетентност от hardware бихте ли ми препоръчали и конкретен модел за заместител на моята отчайваща видеокарта, съобразено с дъното?

Благодаря предварително на всеки озовал се на помощ! Поздрави!

Spoiler

A0sC3en.png

iOO2WfE.png

IZgW8il.png

lDhP8ih.png

nBwgVqB.png

QkDrLha.png

ryXb27Y.png

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А старата ви карта е .....?

Няма да е зле и дъното да кажете какво е. В рамките на 60-80лв се намират доста прилични карти втора ръка като за вашите нужди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, pconline написа:

А старата ви карта е .....?

Няма да е зле и дъното да кажете какво е. В рамките на 60-80лв се намират доста прилични карти втора ръка като за вашите нужди.

Прикачил съм всички параметри на системата под "Покажи скритото съдържание".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.