Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На какво да вярвам! 

Според данните от теста (първата снимака) - положението е лошо!

Същата програма от теста (втората снимка) - излиза, че положението хич не е лошо!

Друга програма твърди, че въпреки изхабяването , то диска си е ОК (третата снимка)

Трета "култова програма" твърди, че жевота на диска е 35% а производителноста му е на 100%

Сумарно информацията се равнява противоречива дезинформация! Глупости на търкаленца 90% глупости и 10% вярна потвърждаваща се информация!

Вашето мнение обаче какво е!?!?

22-_ïð__-2016_14-57.png

22-_ïð__-2016_14-581.png

Без име.png

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с хард диска. Тези програми просто могат да те ориентират. Направи си една флашка или диск с Хирен пакета и от там зареди прогрaмата HD regenerator. Веднага ще ти покаже дали имаш грешки по диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло тия програми са мижи да те лажем, имам един стар western digital 320gb дето от 3-4 години е с критични показатели, лоши сектори, под 20 дни живот и не знам си какво още в червения сектор на резултатите, а си го ползвам за торенти, уж да не съсипвам някой от новите дискове и си работи на пушка при нон-стоп тормоз от utorrent-а. Ако нямаш конкретни оплаквания от работата на диска тия програми ги трий направо.

Редактирано от pecooo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да пренебрегваш подобни програми. Освен това те дават информацията, която идва от SMART на хард диска. Със сигурност хард диска има проблем и той ще се появи доста скоро. За да е сигурен просто е хубаво да зареди отделна среда и да тества хард диска там.

Към постващия: Виж си модела на хард диска и виж в сайта на производителя дали има отделен инструмент за тестване. Свали го и тествай с него.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не може да пренебрегваш подобни програми. Освен това те дават информацията, която идва от SMART на хард диска. Със сигурност хард диска има проблем и той ще се появи доста скоро.

Глупости, това "скоро" ще са години, когато просто харда си замине - все пак не са вечни. Ето един актуален скрийн от подобна програма - от тия 1494 дни работа на диска повече от половината са минали от както го водят проблемен с лоши сектори и за подмяна, а си работи екстра и то под постоянно натоварване с торенти!

Авторе, не го мисли, ти сам най-вярно си го написал в първият пост - " Сумарно информацията се равнява противоречива дезинформация! Глупости на търкаленца 90% глупости и 10% вярна потвърждаваща се информация! "

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло подобни данни от такива програми само ориентират за състоянието на хард диска. Не могат да дадат точни данни за неговото здраве и живот. Често пъти, без особена причина, може да бъдете уведомени, че има проблем с хард диска, без такъв в действителност да е наличен и обратно. Както и подобни данни наистина взимат голяма част от информацията си от SMART показанията на диска, което в някои случаи, ги прави още по-малко точни. Реално ако има проблем с хард диска, то той ще се забележи при работата с него. Възможно е хард диска, на който от години му е даден малък живот и сериозни показания за проблем, реално да няма такъв или той да се забележи едва след доста време. Като цяло обаче, подобни програми, могат да те уведомят и предупредят, че скоро ще има проблем с хард диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, pecooo написа:

Глупости, това "скоро" ще са години, когато просто харда си замине - все пак не са вечни. Ето един актуален скрийн от подобна програма - от тия 1494 дни работа на диска повече от половината са минали от както го водят проблемен с лоши сектори и за подмяна, а си работи екстра и то под постоянно натоварване с торенти!

Авторе, не го мисли, ти сам най-вярно си го написал в първият пост - " Сумарно информацията се равнява противоречива дезинформация! Глупости на търкаленца 90% глупости и 10% вярна потвърждаваща се информация! "

1.jpg

Това си е твой избор и твое решение. Въобще нямам намерение да те убеждавам. Имаш пълното прави да не им вярваш и да не им се доверяваш. Постващия също може да избере дали да ми приеме съветите или не. Това е форум. Диагностика се прави на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, pecooo написа:

Аз също съм чул, че дискове след подобни обезпокоителни данни си работят безпроблемно с години!

Явно не трябва да се "връзвам" толкова!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Емил Костов написа:

Това си е твой избор и твое решение. Въобще нямам намерение да те убеждавам. Имаш пълното прави да не им вярваш и да не им се доверяваш. Постващия също може да избере дали да ми приеме съветите или не. Това е форум. Диагностика се прави на място.

Защо не си отвориш сервиз, където да правиш там диагностиките? Като гледам на всяка тема за хардуерен проблем, пращаш хората на сервиз. Очевидно щом пише тук, няма желание да посещава сервиз. Нещо повече, може и да е посетил, но иска да разбере чуждо мнение от независими страни (като потребителите на този форум, или поне повечето са такива) и да не доверява само на едно лице. Не е нужно да отговаряш на всяка тема. Достатъчно беше само да си изложиш мнението, както си направил. Добре си описал нещата и си направил необходимата аргументация и обосновка. От там всеки си решава дали да ти вярва. Не можеш да гарантираш на никого, че си прав, всеки си има свое мнение. Вече започвам да си мисля, че имаш някъде на лист хартия записани отговорите на всяка тема с хардуерен проблем, и много рядко се отклоняваш... Действаш само по модел, който е съобразен с изграждането на първото мнение.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Blue Ray написа:

Защо не си отвориш сервиз, където да правиш там диагностиките? Като гледам на всяка тема за хардуерен проблем, пращаш хората на сервиз. Очевидно щом пише тук, няма желание да посещава сервиз. Нещо повече, може и да е посетил, но иска да разбере чуждо мнение от независими страни (като потребителите на този форум, или поне повечето са такива) и да не доверява само на едно лице. Не е нужно да отговаряш на всяка тема. Достатъчно беше само да си изложиш мнението, както си направил. Добре си описал нещата и си направил необходимата аргументация и обосновка. От там всеки си решава дали да ти вярва. Не можеш да гарантираш на никого, че си прав, всеки си има свое мнение. Вече започвам да си мисля, че имаш някъде на лист хартия записани отговорите на всяка тема с хардуерен проблем, и много рядко се отклоняваш... Действаш само по модел, който е съобразен с изграждането на първото мнение.

Никъде тук в момента не съм пращал постващия в сервиз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Диагностика се прави на място.

Предполагам това място е сервиза. Прави се и по принцип подобно препращане. Може и да греша, това са предположения и само базови неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Blue Ray написа:

Предполагам това място е сервиза. Прави се и по принцип подобно препращане. Може и да греша, това са предположения и само базови неща. 

Това го казвам в общия случай и беше насочено към Pecooo, никъде не написах носи компютъра в сервиз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената програма, която дава най-точна информация е Victoria Ще ти покаже колко лоши сектори има харда, колко бавни и т.н.

Натискаш бутона Pssport след това таба Test и натискаш Start

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е целта на занятието? За нещо, което струва 20 лв? Бейкъпвай си важната информация, пък може да смениш компютъра преди диска.

Не ползвам подобни програми, SMART е изключен и не ми дреме. Имам и хардове на над 10 години и още не съм загубил информация. Просто гледам захранванията да са наред и охлаждането да работи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, ExaFlop написа:

Интересно написано, макар с известни неточности и грешки в превода и описанието на някои параметри на SMART-a и начина му на работа. Въпреки леката критика от моя страна - респект че автора се е постарал да го напише!

преди 22 часа, Богатир написа:

Единствената програма, която дава най-точна информация е Victoria Ще ти покаже колко лоши сектори има харда, колко бавни и т.н.

Натискаш бутона Pssport след това таба Test и натискаш Start

Не е единствената, има и други като HDDscan , която за разлика от виктория работи и с УСБ 3.0 дискове включително и показва модела на диска който е в кутията... Това по никакъв начин не означава че Victoria е не функционална. Просто автора спря да се занимава с нея преди сигурно повече от 7-8 години и въпреки опитите на някои потребители да я пачнат за да работи с дискове по-големи от 2 ТБ просто не е усъвършенствана (поне свободно достъпната версия) от към функционалност.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много полемика за нищо. Харда е единствения компонент с подвижни механични части в компютъра (изключая захранването и сд, което никой и без това не ползва). Съответно всичко там е на късмет. И аз като единия колега тука имам един Seagate, който от 5 години реве, че умира, ама ей на, не е умрял и си работи като пушка. Докато чисто нов (забравих му марката вече) преди две години, ей така си отиде, от уж 100% здраве и перформънс. Прави бекъп на важното инфо и го ползвай докато умре, взимай си после нов и не го мисли толкова много, че бръчки ще ти излязат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Май всички имаме по един два диска със предупреждаващи съобщения :D
И аз имам един Хитачи 750 GB.
Беше чисто нов монтиран в Лаптоп.
Притежателя го изпуснал от доста добра височина.
От този твърд диск първите 150 GB са неизползваеми.
И сега си го ползвам само за торенти с мултимедия в кутия с usb.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.