Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вече мина около година от както си купих нов компютър. И стария си седи ей така и сабира прах. Та се чидих за какво мога да го използвам. Характеристиката не нищо особенно. Като цяло е само за интернет / музика / филми и някой игри вървът (1GB Ram имам още две плочки който мога да му сложа, CPU някакво AMD Phentom 2 или нещо такова беше). Дайте ми някаква идея за какво мога да го използвам. По-едно време си мислех да го използвам като файлов сървър. Но се отказах. Дайте някаква идея. Благодаря предварително!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми има много неща, които да правиш с него. Зависи и какво искаш да правиш и какви са нуждите ти. Ако имаш място, може да го сложиш някъде до монитор/телевизор и да си го ползваш за гледане на телевизия. Предвид параметрите си, ще върши доста по-добра работа от всякакъв тв бокс или приемник. Идеята за файлов сървър също не е толкова лоша, стига да можеш да гарантираш необходимото захранване и интернет връзка. Като ще е за твои лични данни, не е нужно да е постоянно включен, може и да е, всичко зависи от нуждите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва като тунер. Има къде да го държа, не ми е проблем. За файлов сървър идеята ми беше като цяло само аз да го използвам, но си купих флашка която ми върши работа. Като цяло нямам нужда от него. Просто сега нямам работа и се чудя какво да го правя. Благодаря за бързия отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто дай точния модела на конфигурацията и ще видим дали има смисъл от него. Ако не знаеш с какъв хардуер разполагаш може да инсталираш програмата AIDA или Speccy. Те ще могат да покажат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Просто дай точния модела на конфигурацията и ще видим дали има смисъл от него. Ако не знаеш с какъв хардуер разполагаш може да инсталираш програмата AIDA или Speccy. Те ще могат да покажат.

Във момента е: 1 GB Ram DDR2, AMD не помня точно какво 2.5GHz, Хард диск имам и 500гб и 1 ТБ (Мога и двата да ги сложа) Видео карта ATI Radeon HD 5450 (сложих я навремето понеже вградената във дъното изгоря). Като цяло работи без грешка машината. Няма как да я стартирам във момента понеже съм и свалил захранването трябваше ми за една простотия. 

Редактирано от JoRkA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, JoRkA написа:

Във момента е: 1 GB Ram DDR2, AMD не помня точно какво 2.5GHz, Хард диск имам и 500гб и 1 ТБ (Мога и двата да ги сложа) Видео карта ATI Radeon HD 5450 (сложих я навремето понеже вградената във дъното изгоря). Като цяло работи без грешка машината. Няма как да я стартирам във момента понеже съм и свалил захранването трябваше ми за една простотия. 

А дъното какво е. Отвори капака и му кажи модела. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gygabyte ама не помня  точно какво. По-късно или утре сутринта ще напиша какво е дъното. Компютъра беше сглобяван 2004/2005.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото направих с моите стари-подарих ги на хора които не могат да си позволят и на старо да си купят машина.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста бедни семейства с малки деца, които не могат да си позволят да купят компютър. Намери такова и го подари. Качи му по-стари игри.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям напълно _nib_ и andreygg в идеите им.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз също подкрепям -nub-  и  Андрейчо!

Хората, на които го дарите, ще Ви запомнят с добро завинаги!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JoRkA написа:

Здравейте, вече мина около година от както си купих нов компютър. И стария си седи ей така и сабира прах. Та се чидих за какво мога да го използвам. Характеристиката не нищо особенно. Като цяло е само за интернет / музика / филми и някой игри вървът (1GB Ram имам още две плочки който мога да му сложа, CPU някакво AMD Phentom 2 или нещо такова беше). Дайте ми някаква идея за какво мога да го използвам. По-едно време си мислех да го използвам като файлов сървър. Но се отказах. Дайте някаква идея. Благодаря предварително!

Може да му вземеш едно малко SSD  на старо, още 1 GB RAM и ще хвърчи за интернет. Подари го на някой познат, дето си няма много понятие от компютри, но пък иска да е в крак с времето. Примерно майка, баба...в зависимост от възрастта ти. SSD-то променя коренно поведението на старите машини, дори те да са с P4. Личен опит. Разбира се, P4  е слабоват за видеоклипове в You Tube  на повече от 480p., но на един възрастен човек няма да му пука. Ако нямаш друг монитор, вземи нещо за 40-50 лева на старо. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подари го на някой.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го обяви за продажба ( може и на части) в някой от електронните продавалници, но най - добе е да го дари на някого - ще го помнят с добро

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

Имам една кутия от давна мисля да я направя на барбекю :D Ще видя да го подкарам тия дни една преинсталциика, и ще помисля за някой познат на който ще ми върши работа и ще му се радва. Или ще пробвам да го направя мултимедиен сървър. Мисля че ще си върви добре като мултимедиен сървър. Ако на някой му хрумне нещо друго пишете. Може и някой друг да се чуди какво да си прави старото пс. Благодаря на всички :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подари го, ако имаш на кого.

Аз ги подарявах последователно на внуците си.

Най-стария го подарихме на детската градина на най-малкия внук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dedidi написа:

Подари го, ако имаш на кого.

Аз ги подарявах последователно на внуците си.

Най-стария го подарихме на детската градина на най-малкия внук.

Нямам деца, нямам и внуци а и ми е рано още. На 18 съм. Ще видя да го подкарам и се сещам за един познат който ще му се радва много. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dunavmost.bg/Bulgaria/Video/25472-lyudmil-remontira-i-podaryava-kompyutri-na-bedni-detsa

По-добре е да зарадваш 10-ина - 15 годишно дете.

http://vbox7.com/play:44239c0ca5

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.04.2016 г. at 15:49, JoRkA написа:

...

Що за терзание, що за казус? Подобни тегоби разделях до деня, когато си купих мини-PC: Beelink Z83 и Wintel CX-W8.
Да го подариш на някого е лоша услуга - подаряваш му проблеми, а не подарък. Взимаш го под мишница и го оставяш до кофата за боклук, след което първият случил утилизатор ще стори останалото. Това е най-правилното в случая, защото с тази постъпка ти правиш заявка към Вселената, като заявяваш, че се освобождавш от старото и даваш път на новото в твоя живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та това което направих е, извадих всичко от кутията. Без захранването вземах едно дъно и процесор и го подкарах. Сега се държи стабилно и върши чудесна работа. След месец обмислям да взема една карта и да копая със него. Та старото дъно и процесор го подарих на един познат който си търсеше. (неговото дъно беше изгоряло) Може да заключвате темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.