Премини към съдържанието
gibson58

Бръмчене в ново китайско захранване.

Препоръчан отговор

Захранването е   Switching Power ATX-S460    и всеки път като се пусне компютъра бръмчи страшно ,но след няколко минути спира.Ново е ,но няма гаранция,от какво може да е това и има ли как да се оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много неща като цяло. Първо трябва да се разбере какъв точно е звука. Възможно е да се издава от някой електронен компонент, кондензатор например, но чак толкова силен звук. Възможно е и да идва от вентилатора, трябва да се определи точно какъв е звука и от къде идва. Някаква миризма има ли? Когато компютъра е изключен, но захранването е свързано с мрежата, чува ли се този звук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една шайба която придържа перката към корпусът на вентилатора. Тя обичайно е полимерна ,и като не е смазана се износва много бързо. Според оборотите перката започва са се измества ,получава се триене и съответно звук. 

Под "бръмчи страшно" това в смисъл ,че поддържа високи обороти или се чува ,като от триене? Термо датчикът може да не работи и вентилатора постоянно да работи на максимални обороти ,което е придружено и със осезаем и неприятен звук. 

Отворете го ,по прегледайте го и ще ви стане ясно ,от къде идва проблемът. Ние тук можем само да гадаем ,какво точно се случва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миризма няма,когато е включен в мрежата но не работи няма звук.Почти съм убеден,че е от перката нещо.Да,мисля да го отворя и да погледна,може и да го хвана от какво е.Предполагам с малко финна грес в перката, ще се оправи.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oil250.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля също че е някоя перка, вентилатор тоест.

На моят 11 годишен стар бръмчаха 3 вентилатора..

Процесор, видео, захранване.

Не на веднъж а по отделно са си меняли звука.

Решавал съм проблема със инжектиране на машинно масло в центъра им и шумът се е нормализирал. 

Не че е хубаво но за временно решение импровизирано става. Макар че при мен се оказа постоянна практика на моя лична машина по този начин.

На чужди системи съм сменял изцяло вентилаторите.

За да определя източника на шума съм откачал вентилатора дъното. Така установявах кой от всичките е проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена ъпгрейдвах на брата компютъра. Получи се неприятен бръмчащ звук, който от време на време спираше. Оказа се, че цялата кутия вибрира, беше завъртяна кутията и задния ъгъл опираше в бюрото. Цялото бюро е издавало този звук. Разместих кутията и за около час всичко беше на ред. След това се появи отново звука. Оказа се, че и крачетата на кутията не са съвсем добре легнали на дървения плот. За това подложихме едно парцалче пот кутията. Така настана тишина. Та провери и това, ако кутията стои на твърда повърхност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, ще поразрова повече,че вчера отворих 12см -овата перка на захранването и я гресирах,въпреки ,че китайчето беше сложил малко зелена грес,която има свойството да засъхва отвън ?!? Пак го има шума но намаля с около 30-40%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вентилатора с куплунг ли е (т.е. не е запоен)? Ако е такъв, отвори захранването, махни вентилатора, включи захранването към мрежата. Може след това да свържеш дъното или да дадеш на късо зеления и черен пин, от 24 пиновия конектор, за да стартираш захранването. Така ще си напълно сигурен, че звуковете, които чуваш, идват от вентилатора. Не че и сега не може да се потвърди, но за по-сигурно. 

П.П. Ако нямаш зелен проводник в 24 пиновия конектор, то би трябвало да имаш сив. Като отваряш захранването, проследи кой проводник е споен на място от платката, до което пише "PS OK" , "Power supply OK" или думата OK, може да бъде и "ON". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.