Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

4G мрежата на “Мтел” стартира на 25 април

picpath_3_37587.jpg

От началото на следващата седмица в България официално ще има още една 4G LTE мрежа и тя ще носи логото на “Мтел”. Операторът вече публикува в сайта си информация, че официално мрежата ще заработи на 25 април и до месец май ще покрива 75% от населението на България. Компанията обещава, че през първите три месеца (до 31 юли) тя ще може да се ползва напълно безплатно, а по-късно ще бъдат обявени условията за ползване на услугата след изтичане на тестовия период. В момента мрежата поддържа максимални скорости за изтегляне на данни от 86 Mbps, а след получаване на допълнителните честоти от КРС скоростта би трябвало да се увеличи до 130 Mbps.
“Мтел” уточнява, че над 81% от SIM картите на потребителите с тарифни планове с включен мобилен интернет в мрежата на компанията поддържат 4G. Всеки ще може да провери дали картата му е съвместима като изпрати безплатен SMS с текст “4G” на номер 1444. В случай, че картата не поддържа 4G тя може да се смени безплатно във всеки магазин на “Мтел”. В понеделник компанията организира среща с медии със своя технически директор и се надяваме да научим повече подробности. 

Източник

Супер новина, която чакам отдавна и аз лично нямам съмнение, че ще е перфектна услуга като качество. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Устройството ми не поддържа 4g ,но скоро обмислям да взема нещо по-съвременно. Въпросната нова технология до колкото знам ще се отрази само на mb ,които са на максимална скорост ,когато те свършат ,вероятно трагедията ще се остане същата. 
До колкото знам "Теленор" пуснаха 4g в България преди "М-тел". А "Виваком" изобщо предлага ли подобна услуга? 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки момент и Виваком се очаква да стартират с 4G (може би до месец или около).
Иначе това на Телетор обясняваха експертите и разбиращите, че не е точно 4G, а технология, която имитирала 4G и увеличавала скоростта и бла бла бла...не помня в детайли всичко, което съм чувал.
Предполагам затова Мтел се закачат с Теленор с определението "истинско" 4G от Мтел.

Иначе ние докато пуснем и се порадваме на 4G, хората вече тестват 6G.
Е, ние сме си бавноразвиваща се държава от четвъртия свят, та нормално е да сме със закъснение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно операторите ни нямат необходимите средства за инвестиция в тази сфера. Това в крайна сметка струва пари. И като се замислим ,че колкото по-бърз и надежден става мобилния интерент ,толкова по-силно ще се отразява на основните им печалби от класическите телефонни разговори.
В днешно време може да се каже спокойно ,че СМС-ите загинаха. Единствената им функция в момента е да ни спамят с нежелани реклами. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Soviet Soldier написа:

В днешно време може да се каже спокойно ,че СМС-ите загинаха. Единствената им функция в момента е да ни спамят с нежелани реклами. 

За СМС-ите не съм много съгласен, защото в доста държави (Англия, например) всички планове, предназначени за ученици и студенти включват задължително по 4-5 000 СМС-а на месец и младежите са си свикнали да ползват интензивно тази услуга.
Аз лично ползвам интензивно интернет и на трите оператора, но си имам и пакет с 200 СМС-а на месец, които изразходвам около 80%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално Алгор. Техниката се развива, света се развива и тук в България нещата се развиват. Вярно малко по-бавно и по-късно но резултата е налице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че всичко е маркетинг и реклама. С новата мрежа ще продадът няколко стотин хиляди апарата и ще заробят с договори за 24 месеца стотици потребители.

Основната ми карта е на Мтел но имам и Теленорска на минимална такса, все още има хора дето си мислят че е по евтино като звънят от теленор към теленор.Държа я основно за входящи обаждания.

Когато теленор пусна 4Gто си ме офертираха, нов апарат с нов договор и много обещания. Половин година по късно в Поморие все още няма 4G. Не им се вързах естествено, няма да се вържа и сега на мтел.

90% от разговорите ми минават през интернет, основно текстови съобщения през вайбър.3G ми е достатъчно.

Що си мислите ,че сме стотина години назад? Новите технологии първо се тестват в Азия Индия и Китай за съжаление Европейските правила и простотии ни ограничават в избора. Наравно сме с Европа дори мога да кажа че сме и малко по напред. Сиромах човек, жив дявол. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами право на избор. Никой никого не заробва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам понеделник с нетърпение 

482c52b40fb56844.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат, Мтел имат 4г мрежа от няколко години, но е достъпна само за бизнес клиенти... Явно сега я пускат и за "плебса".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Емил Костов написа:

Ами право на избор. Никой никого не заробва.

Право на избор, да така е. Но и има много нелоялни търговски трикове, премълчаване на условия и т.н

И като мине еуфорията от новия смарт фон се оказва че си подписал не изгоден договор за услуги които не ползваш.

П.п бреее теленор оцветили и моя град на картата, време беше.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Право на избор, да така е. Но и има много нелоялни търговски трикове, премълчаване на условия и т.н

И като мине еуфорията от новия смарт фон се оказва че си подписал не изгоден договор за услуги които не ползваш.

П.п бреее теленор оцветили и моя град на картата, време беше.

Естествено, само че не е луд този дето яде баницата, а този който му я дава. Защо теб не те излъже някой оператор например??????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С карта на БОБ от миналият Май(тогава е взета) месец ползвам това 4Г на апарата от 25.04. Нищо не съм сменял. Нищо не съп подписвал.

Редактирано от velinsl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.04.2016 г. at 22:39, VipKokata написа:

Чакам понеделник с нетърпение 

482c52b40fb56844.png

Може да разбереш и без SMS,че на MTel безплатен е само въздуха в офиса,ще ти излезе иконка 4G или LTE,ако си задал в настройките връзката да е такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за пояснението. Виж аз не знаех, честно.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте! 

В рекламата за моя нов смартфон Samsung J3 пише, че е 4G. Прочетох всичко в упътването му , рових и в настройките, никъде не видях нищо, което да съобщава , че има тази възможност. Не знам и мрежата в Пловдив на Виваком каква е, но каквата и да е, това трябва някъде да се индицира. Някой знае ли нещо повече? Това , което пише в настройки, достатъчно ли е? Как ще разбера , когато попадна на 4G мрежа?

12.JPG

Screenshot_2016-05-16-07-26-12.png

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече втори път се налага сам да си отговарям, но в интерес на общото знание, ще го направя. И така, за да имам 4G   на моя нов  Samsung 3J, се оказа, че трябва да си сменя СИМ картата. Отидох в офис на Виваком и там, след като се убедиха, че смартфона и тарифния план съответстват, ми дадоха нова СИМ карта и я активираха само за 15мин. Освен това дават бонус на сменилите си картите от 4000МБ за един месец. За да го получа ,трябва да влезна в www.data.vivakom.bg през мобилната мрежа и там , с натискане на бутон "Добави" получих впечатляващите 4ГБ. Те ще започнат да се използват след изчерпване на тарифния план.

20160517_071229.jpg

Screenshot_2016-05-17-07-10-36.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше погледнал заглавието на темата, тук обсъждаме мрежата на Мтел.

Виваком сменят сим картите за да заработи 4Gто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая глупост със смяната на сим картите не я разбирам. Почти всички микро и нано сим карти поддържат 4G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петре, по нагоре ти също пишеш за други мобилни оператори, как така реши, че аз нямам това право? Или ти си от тия кибици по форумите. дето само чакат някой да напише нещо и да почнат да не го харесват. Всички сме тук за придобиване на знания и умения, като не ти харесва написаното, просто не го чети. 

Ashampoo_Snap_2016.05.17_16h26m45s_001_.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, B3M2W0 написа:

Петре, по нагоре ти също пишеш за други мобилни оператори, как така реши, че аз нямам това право? Или ти си от тия кибици по форумите. дето само чакат някой да напише нещо и да почнат да не го харесват. Всички сме тук за придобиване на знания и умения, като не ти харесва написаното, просто не го чети. 

Темата е със заглавие 

Цитат

4G мрежата на “Мтел” стартира на 25 април

Давам пример с опита ми от друг оператор, не търся решение на проблем.

Редно е когато търсите помощ 

С помощта на търсачката да потърсите из темите дали някой не е имал подобен на вашия проблем и ако не откриете подходяща тема да създадете своя с подходящо заглавие.

Кибик по форумите, нямам време за това, ако бях от кибиците, просто щях да ви дам линк към сайта на виваком..... подразни ме твърдението ви , че никой не иска да ви отговори и помогне, в сайта на оператора чиито услуги ползвате точно и ясно е написано какво е нужно.

https://www.vivacom.bg/bg/4g

Цитат

Вземи безплатно своята 4G SIM карта

получаваш 4000 MB на максимална скорост 

• Посети най-близкия до теб магазин на VIVACOM и сменибезплатно своята SIM карта до 30 юни.
  • При активацията на 4G SIM картата автоматично получаваш 
    безплатно 4 000 MB мобилен интернет на максимална скорост валидни за 30 дни, считано от активирането им.
  • Активирай своите 4 000 MB на data.vivacom.bg през мобилния телефон до 1 септември 2016 г.

https://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/VIVACOM-%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0-4G-%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81-110392.html

А ето и правилната тема за въпроса ви.

Никоя карта не подържа 4G на Виваком. Отиваш в някой офис и искаш да ти я сменят. Отделно, като влезеш на data.vivacom.bg можеш да вземеш безплатни 4000мб на максимална скорост.

Да, ще трябва да смениш флашката, но не знам дали имат такива които подържат 4G.

Редактирано от П.е.т.ъ.р (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.