Премини към съдържанието
svetliof

Алтернатива на No squint за Firefox

Препоръчан отговор

Здравейте. Днеска да убия малко време реших да експериментирам и сложих Ubuntu 16.04 да го видя. За какво ми трябваше да се бъзикам? Точно след 10 минути пъхнах буутващата флашка на Linux Mint. Каква бе неприятната ми изненада, като любимата ми добавка за Firefox No Squint не тръгна. Пишеше че е спряна от разработка ;(

No Squint бе програма, която от настройките й се задава да зуумва или намаля примерно само текста без картинките. Вграденият zoom във Firefox вдига през 10%, а на мен са ми много. Някой път с 2 или 4% вдигане на текста ми се получава желаната големина. Сега се почна инсталиране на разни добавки, които не могат да правят толкова custom като No Squint и стана мазало.

Тя (No Squint) се инсталира, но не иска да си добави панелчето за + и - в, следователно не работи. Много неприятно. Вие какво ползвате? Поздрави

Edit: След още няколко опита квалифицирани като бъзикане (какво още може да се омаже), реших да инсталирам Pale Moon. Викам си да видя на него дали No Squint ще откаже. Но реших да я инсталирам от друг линк цък . Какво бе учудването ми когато добавката проработи. Инсталирах я и на FF и там проработи от същият линк. За всеки случай си копнах в независима папка, папката extensions в която се съхраняват настройките. Утре пак за спорта ще преинсталирам наново и ще видя дали ще захапят настройките. Дано да се излъже така за сега.

Редактирано от svetliof (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. - видял си, че е спряна и препоръчват друго , но навика си е навик. Има и нещо такова, което също не знам какво прави, понеже "кънтръл+-" ми покрива нуждите.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всички цитирани варианти, както и много други. Опцията която блестящо се справи за сега е следната. От горният мой линк си свалих добавката като неин си файл. И от FF: Инструменти-->Добавки-->Инсталиране на добавка от файл, тя се инсталира успешно. Т.е. си имам добавката за вечни времена. Ако след време някой има нужда от нея, насреща съм.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е, че работи, но няма да работи вечно. Ще можеш да я ползваш на базирани на ФФ, които изостават малко от актуалната версия и по-дълго време, но ... рано или късно ще търсиш алтернатива. Затова почни да я търсиш отсега. Или стискай палци някой да поднови/форкне проекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, днес в офиса под Windows Firefox като се обнови и добавката NoSquint спря. Преди малко си инсталирах бетата на LM 18 и тя отказа да се инсталира. Подкарах я засега под Palemoon, но ми е малко неконфортно, че не съм под Firefox. Ножа опря до кокала ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.