Премини към съдържанието
Янкулов

Странен проблем с зареждането - windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте,преинсталирах си лаптопа [asus x55v] на windows 10 и от тогава се появи проблем с зареждамето на батерията стига до 92% на заряд и така си остава и постоянно се зарежда но не до край...

Sent from my LG-D331 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има вероятност просто батерията да си заминава. На колко години е вече този лаптоп и колко време държи само на батерия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем на 2 години и 3 месеца е лаптопа

Държи около 2ч - 2.30ч

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е прясно преинсталиран, предполагам, че няма да ти е проблем да му сложиш Windows 8.1 (с Classic Shell е най-добрият Windows засега) и да видиш от системата ли е или е от батерията?

Редактирано от konnikbezglava (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е връзката на прясната инсталация с нова инсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че не си е наинсталирал софтуера и не е губил време да наглася разни неща. Или поне така би трябвало да е направил, когато е забелязал проблема с батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с батерията няма общо с операционната система. Просто е съвпадение или се е рекалибрирал и се е отчело износването. Скоро разглеждах уеб страницата на асус. Батериите им са със експлоатационен срок от 2 години, след която почват да губят драстично капацитета си.

Имаш около 300 цикъла заряд разряд до като не почне да се износва и да губи от капацитета си.При по подсилените батерии при някои модели на асус, на пръсти се броят, там цикълът на заряд разряд е увеличен с няколко стотин.

Това с падането на процентите е масово срещано при всички батерии от този тип.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tanner Foost Foust написа:

Проблемът с батерията няма общо с операционната система. Просто е съвпадение или се е рекалибрирал и се е отчело износването. Скоро разглеждах уеб страницата на асус. Батериите им са със експлоатационен срок от 2 години, след която почват да губят драстично капацитета си.

Имаш около 300 цикъла заряд разряд до като не почне да се износва и да губи от капацитета си.При по подсилените батерии при някои модели на асус, на пръсти се броят, там цикълът на заряд разряд е увеличен с няколко стотин.

Това с падането на процентите е масово срещано при всички батерии от този тип.

то добре има 300 заряд и разряд но що не се зареждА  до макс ми постоянно стой включена ,че се зарежда 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото след износване такова е поведението на батериите.
Ще дам пример със Acer Aspire 5741g.
След като батерията се износи, почна при всеки заряд разряд да пада с по 1 процент.
Ако днес е на 100%, при разряд заряд ще достигне 99%, индикатора постоянно ще свети че се зарежда но ще си стои на 99%.
При следващият разряд заряд батерията ще се зареди до 98% и индикатора ще си стои пак в положение зареждане но никога няма да я зареди до 100.
И така ще пада до 30% може и до 20% може и до 10%.
Такова износване съм забелязал при батериите на Acer.
В материалите на Аsus, казват че след указаният брой цикли и след определеният период, една тяхна батерия може да загуби до 80 % от капацитета си.

По конкретен отговор ако търсиш, най вероятно е заради контролерът на батерията, който не може да калибрира добре капацитета на батериите, или просто от износване след определен капацитет не може да се зареди повече.

Поведението на този тип батерии е напълно нормално и не би трябвало да притеснява който и да е потребител, взимайки в предвид че потребителят е използвал успешно броят цикли живот на батерията дадени от производителя. Толкова са проектирани да изкарат.

Възможните решения са 6:
1 Оставя се батерията до като тотално замине.
2 Прави се същото в  1 и след това се демонтира и се кара само на ток.
3 Може веднага да се изкара и да се ползва само на ток лаптопа, не е препоръчително при някои обстоятелства.
4 Рециклира се батерията.
5 Купува се нова батерия и се подменя.
6 Ако изглежда така че от икономическа гледна точка лаптопът струва 200 - 300 лв а самата батерия струва между 100 и 150 лв, можете да помислите за покупка на нов лаптоп. 

555.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Tanner Foost Foust написа:

Защото след износване такова е поведението на батериите.
Ще дам пример със Acer Aspire 5741g.
След като батерията се износи, почна при всеки заряд разряд да пада с по 1 процент.
Ако днес е на 100%, при разряд заряд ще достигне 99%, индикатора постоянно ще свети че се зарежда но ще си стои на 99%.
При следващият разряд заряд батерията ще се зареди до 98% и индикатора ще си стои пак в положение зареждане но никога няма да я зареди до 100.
И така ще пада до 30% може и до 20% може и до 10%.
Такова износване съм забелязал при батериите на Acer.
В материалите на Аsus, казват че след указаният брой цикли и след определеният период, една тяхна батерия може да загуби до 80 % от капацитета си.

По конкретен отговор ако търсиш, най вероятно е заради контролерът на батерията, който не може да калибрира добре капацитета на батериите, или просто от износване след определен капацитет не може да се зареди повече.

Поведението на този тип батерии е напълно нормално и не би трябвало да притеснява който и да е потребител, взимайки в предвид че потребителят е използвал успешно броят цикли живот на батерията дадени от производителя. Толкова са проектирани да изкарат.

Възможните решения са 6:
1 Оставя се батерията до като тотално замине.
2 Прави се същото в  1 и след това се демонтира и се кара само на ток.
3 Може веднага да се изкара и да се ползва само на ток лаптопа, не е препоръчително при някои обстоятелства.
4 Рециклира се батерията.
5 Купува се нова батерия и се подменя.
6 Ако изглежда така че от икономическа гледна точка лаптопът струва 200 - 300 лв а самата батерия струва между 100 и 150 лв, можете да помислите за покупка на нов лаптоп. 

555.jpg

Благодаря много за обемния отговор и май по добрия вариант е да изчакам да си замине тотално и да си поръчам нова батерия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да си сменил батерията виж какво може да направиш още.

При Win 10 всъщност много често съм срещал този проблем. Провери дали производителя ти няма драйвър за батерията. Задължително си провери и останалите драйвери. Вече няколко устройства срещнах точно с този проблем и решаването на проблема е драйвери. Винаги ще ти показва че се зарежда. Гледай в прозореца дали изписва Charge или Not charging. иконата в случая не играе роля, тя казва че е свързано зарядното и е активно, но надписа като кликнеш на нея е важен. имей предвид, че като цяло Windows 10 не е много енергоспестяващ любител, по мои впечатления

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, callpchelp написа:

При Win 10 всъщност много често съм срещал този проблем. Провери дали производителя ти няма драйвър за батерията и т.н. Задължително си провери и останалите драйвери. Вече няколко устройства срещнах точно с този проблем и решаването на проблема е драйвери. Винаги ще ти показва че се зарежда. Гледай в прозореца дали изписва Charge или Not charging. иконата в случая не играе роля, тя казва че е свързано зарядното и е активно, но надписа като кликнеш на нея е важен.

Не съм съгласен. Автора сподели че се експлоатира вече 2-ра  година и отгоре.
Каквито и драйвери да слага, каквото и да прави, няма да се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Tanner Foost Foust написа:

Не съм съгласен. Автора сподели че се експлоатира вече 2-ра  година и отгоре.
Каквито и драйвери да слага, каквото и да прави, няма да се промени.

Аз не съм съгласен с теб. Това че е на 2 години не означава че е заминала, зависи от употребата и начина на зареждане. До сега с купищата лаптопи които имам и таблети и смартфони през живота ми за 2 години не ми е заминавала батерия на нито едно от устройствата. ;) Аз до колкото разбирам от написаното е че проблема му се е появил след преинсталацията.

Имай предвид че от 365 дни в годината средно се изпозлва 200 дни, всяко едно от устройствата ми. :)

Още една редакция: Видях че е писал за батерията: 2ч. и 30 мин.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.