Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам дали някой разбира от Dropshiping? Искам да започна, и ако може някой да ме опъти как и какво да правя ще съм благодарна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си мислите, че така ще печелите космически суми и то бързо, веднага се откажете. Трябват и инвестиций. Трябва да се договориш с някой сайт/продавач. (например някой продавач в Aliexpress)

Хост, домейн, кадърен сайт, реклама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, niki292002 написа:

Ако си мислите, че така ще печелите космически суми и то бързо, веднага се откажете. Трябват и инвестиций. Трябва да се договориш с някой сайт/продавач. (например някой продавач в Aliexpress)

Хост, домейн, кадърен сайт, реклама...

Не не нищо подобно. Казаха ми че някои така търгували без инвестиция  между сайтовете ebay и amazon. Тоест копира се обявата от единия сайт и се пуска в другия с примерно 1-2 долара надценка и като го купи някой  от другия сайт го поръчвате с неговите данни. Нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нали се сещате, че човека първо ще потърси продукта в Google ? Отделно, за да купуват от теб в Amazon и Ebay трябва акаунта да има наистина висок рейтинг. (минимум 96% позитивен)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ExaFlop написа:

Благодаря ви! А изисква ли се към PayPal регистрацията да има прикачена дебитна/кредитна карта? Тъй като малко ми е сложно с добавянето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно, че ти трябва сайт и тн., също не е вярно, че хората търсят първо в гугъл - ибей е доста по-разпространен от Amazon.

Врътката е Amazon -> Ebay.

Трябва ти начален кеш, около стотина лева примерно (в карта - задължително), защото в началото имаш Paypal Jail, т.е. не можеш да правиш нищо с парите, които са ти дали хората (купили продукт) в определен период, най-често в началото - 21 дни, ако купувача не остави положителен коментар и като цяло, ако не сложи отметката, че е получил пратката и всичко е ОК. След тия 21 дни ти освобождават парите и те остават в Paypal. Интересното тук е, че в Amazon с Paypal не можеш да пазаруваш, т.е. трябва да имаш вързана карта към Paypal и като събереш пари да ги теглиш към картата, с която ще пазаруваш напред отново в Amazon (+удръжка 2 евро от Paypal).

Като за начало има доста малко разнообразие на продукти, които ще продадеш в eBay и ще имаш печалба от тях. Мисля, че около 20% са всички удръжки, като това е максимума, в зависимост от сумата на продукта и от конкуренцията.

Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай, аз няколко месеца се занимавах миналата година и каквото помня може да ти е от помощ.

П.п.: Имаш ли абонамент към DS Domination където минава обучението в клипчета и уебинари?

П.п.2: Feedback се трупа доста бързо и ще ти струва нещо от рода на 1-2$ за 10 положителни feedback-а, ако започнеш ще те упътя.

Редактирано от XYconstant (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/23/2016 в 17:57, Кръстина Караджова написа:

Здравейте! Искам да попитам дали някой разбира от Dropshiping? Искам да започна, и ако може някой да ме опъти как и какво да правя ще съм благодарна.

когато продавате продукт от трета страна и третата страна го достави на клиента. някои онлайн магазини, които предлагате да поставят своите продукти на вашия онлайн магазин и си магазин прави продажбата и те доставят. Или можете да намерите продукти в Китай и да го продават на вашия онлайн магазин и да намерят някой, който да го доставит за вас. Има фирми, които предлагат да имате свой собствен китайски адрес и можете да го използвате, за да получавате или изпращате стоки. Съжалявам за Български 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/23/2016 в 21:52, XYconstant написа:

Не е вярно, че ти трябва сайт и тн., също не е вярно, че хората търсят първо в гугъл - ибей е доста по-разпространен от Amazon.

Врътката е Amazon -> Ebay.

Трябва ти начален кеш, около стотина лева примерно (в карта - задължително), защото в началото имаш Paypal Jail, т.е. не можеш да правиш нищо с парите, които са ти дали хората (купили продукт) в определен период, най-често в началото - 21 дни, ако купувача не остави положителен коментар и като цяло, ако не сложи отметката, че е получил пратката и всичко е ОК. След тия 21 дни ти освобождават парите и те остават в Paypal. Интересното тук е, че в Amazon с Paypal не можеш да пазаруваш, т.е. трябва да имаш вързана карта към Paypal и като събереш пари да ги теглиш към картата, с която ще пазаруваш напред отново в Amazon (+удръжка 2 евро от Paypal).

Като за начало има доста малко разнообразие на продукти, които ще продадеш в eBay и ще имаш печалба от тях. Мисля, че около 20% са всички удръжки, като това е максимума, в зависимост от сумата на продукта и от конкуренцията.

Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай, аз няколко месеца се занимавах миналата година и каквото помня може да ти е от помощ.

П.п.: Имаш ли абонамент към DS Domination където минава обучението в клипчета и уебинари?

П.п.2: Feedback се трупа доста бързо и ще ти струва нещо от рода на 1-2$ за 10 положителни feedback-а, ако започнеш ще те упътя.

Ами ако можеш да ми помогнеш от 0-та да започна.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти пратя четиво, стига да знаеш дали искаш да почнеш на БГ пазара (под формата на дистрибутор) или Amazon -> ebay. За първото не трябват кой знае какви обяснения или умения, но пък и резултати няма да има кой знае какви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занимавах се преди време с дроп шипинг най-вече amazon-ebay..пари се правят,но си трябват определени познания ... как да правиш снимките и да ги именуваш за по-добър ранк в ибей,как да търсиш продукти в Амазон,как да следиш цените,да смяташ цените на които да ги пускаш и т.н

Проблема идва  когато имаш много продукти в списъка - да кажем продаваш 100-200-300 продукта в Ибей и става непосилно да им следиш цените дори с интрументите и програмите който ги има.Трябва да се отдадеш изцяло на тоя вид работа, защото мога да дам личен пример - поръчват ми продукт на определена цена, влизам да го пращам от Амазон а продукта вече на цена много по-висока  от обявената от мен.Или трябва да го пуснеш,но на загуба или да се свържеш с купувача и да мислиш извинения.И в двата варианта си прецакан.

Цените се променят по няколко пъти на ден, по някога дори на час и трябва да можеш да отреагираш максимално бързо (да ги редактираш в Ибей)

При няколко такива издънки отиваш на кино...Това е много важна тънкост, която е добре да се знае!

Освен това имаш и връщания,примерно не им хареса продукта и искат return,там има тънкости също които е добре да се знаят...абе правят се пари и нещата не са сложни но има тънкости както казах и човек трябва да се отдаде изцяло на тази дейност иначе най-много да му затворят акаунтите ибей/амазон

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.03.2017 г. в 20:38, П.Петров написа:

Видеа, които ще ти помогнат:

https://www.youtube.com/channel/UCEGBAZtCFkc60KNcU2MaB3Q

В този канал няма видеоклипове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/6/2017 в 10:35, Ивайло Костов написа:

В този канал няма видеоклипове.

Тоя капут ги е махнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.