Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем със скоростта през Wireless със рутер Linksys EA6300. 
Интренет доставчика ми (VIVACOM) предоставя скорост от 100Mbps download / 50Mbps upload. С кабел достигам до около 95-96 Mbps download / 55 Mbps upload. 
От скоро имам рутера посочен в темата и съм направил настройки - най-безшумен канал, макс frequency, криптиране на мрежа WPA2/PSK Personal. Настройка на 2,4Ghz e само N стандарт, а на 5Ghz mixed mode AC+N.....
Използвам го на 2те мрежи - 2,4 и 5 Ghz, като тестовете ги провеждам с 2 лаптопа с wireless карти intel dualband ac 3160 и intel dualband ac 3165, както и 2 телефона iPhone 6s и iPhone 5s. 
При тестовете установих следното:
Телефоните свързани на 2,4Ghz speedtest отчита - 80-86Mbps download.
Телефоните свързани на 5Ghz speedtest отчита - 60-65Mbps download.
Лаптопите свързани на 2,4Ghz показват свързаност с рутера 150 Mbps, но реално speedtest-a показва скорост от около 70 Mbps.
Лаптопите свързани на 5Ghz показват свързаност с рутера 433Mbps, но реално speedtest-a показва скорост от около 63-65 Mbps.

П.С. 1) Рутера е със стандартния Firmware.
        2) 5Ghz мрежа е в миксед мод, защото други ползватели на мрежата имат 5Ghz обхват, но само в N стандарт и ако оставя само на AC не се свързват, пък и скоростта се вдига с около 10Mbps.

Къде бъркам и защо не мога да достигна приблизителната кабелна скорост, като съм свързан с рутера на 433Mbps?

Благодаря на всички отзовали се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростите от порядъка на 150Mbps и 433Mbps няма да ги достигнеш, каквото и да правиш, през speedtest. Това е вътрешна скорост, поддържана от мрежата. Но интернет връзката ти от оператора не е толкова и няма как да я достигнеш тази скорост, ако той не промени скоростта ти, а може би и интерфейса... Тези скорости, ще достигнеш при трансфер на данни по Wi-Fi от едно устройство до друго устройство в мрежата. Ако по някакъв начин прехвърляш файлове между двете, през мрежата, тогава ще я имаш тази скорост, като нещата зависят и от сигнала. Та към случая: колко устройства едновременно има свързани в мрежата, и кои от тях обменят данни? Какво е новото на сигнала, докато тестваш? Скоростта зависи и от максималната поддържана от мрежовите карти на устройствата, от които тестваш. По множественото число за устройствата, считам, че има доста едновременно свързани. Ако едновременно тестваш от всички, или докато тестваш всички обменят някакви данни в мрежата, то тогава явлението е нормално. Също така зависи и на какво разстояние са устройствата от мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изключиш стените на компютрите. И тествай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Blue Ray написа:

Скоростите от порядъка на 150Mbps и 433Mbps няма да ги достигнеш, каквото и да правиш, през speedtest. Това е вътрешна скорост, поддържана от мрежата. Но интернет връзката ти от оператора не е толкова и няма как да я достигнеш тази скорост, ако той не промени скоростта ти, а може би и интерфейса... Тези скорости, ще достигнеш при трансфер на данни по Wi-Fi от едно устройство до друго устройство в мрежата. Ако по някакъв начин прехвърляш файлове между двете, през мрежата, тогава ще я имаш тази скорост, като нещата зависят и от сигнала. Та към случая: колко устройства едновременно има свързани в мрежата, и кои от тях обменят данни? Какво е новото на сигнала, докато тестваш? Скоростта зависи и от максималната поддържана от мрежовите карти на устройствата, от които тестваш. По множественото число за устройствата, считам, че има доста едновременно свързани. Ако едновременно тестваш от всички, или докато тестваш всички обменят някакви данни в мрежата, то тогава явлението е нормално. Също така зависи и на какво разстояние са устройствата от мрежата.

Благодаря за отговора ти. 
Пределно са ми ясни Local-ни и internet скоростите. Мисля, че не си задълбочил размисъла над темата ми. 
Проблема е следният - при свързаност на лаптопа ми с рутера на 433Mbps и предоставените ми от доставчика 100Mbps, които по кабел стигам до 95, ЗАЩО по WIFI стигам само до 65Mbps wireless 5Ghz, при тази свързаност (433Mbps)? Къде из настройките бъркам.
Както и тестовете ги провеждам на 4 метра от рутера, който е в същата ми стая (няма никакви прегради/стени) със свързани max 2 устройства.

Тестовете на internet скоростта ми правя в speedtest.net, което в постовете ми споменавам само като "speedtest".

преди 35 минути, ExaFlop написа:

Пробвай да изключиш стените на компютрите. И тествай

На изключени стени - няма промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай да копираш между двата лаптопа някой голям файл и виж каква скорост ще достигне. Пробвай по LAN и по WiFi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, papercut написа:

Благодаря за отговора ти. 
Пределно са ми ясни Local-ни и internet скоростите. Мисля, че не си задълбочил размисъла над темата ми. 
Проблема е следният - при свързаност на лаптопа ми с рутера на 433Mbps и предоставените ми от доставчика 100Mbps, които по кабел стигам до 95, ЗАЩО по WIFI стигам само до 65Mbps wireless 5Ghz, при тази свързаност (433Mbps)? Къде из настройките бъркам.
Както и тестовете ги провеждам на 4 метра от рутера, който е в същата ми стая (няма никакви прегради/стени) със свързани max 2 устройства.

Тестовете на internet скоростта ми правя в speedtest.net, което в постовете ми споменавам само като "speedtest".

На изключени стени - няма промяна.

Зависи от много неща. Мрежовите карти на устройствата, препятствията, електронния шум, натовареността на сървърите, към които тествате, поддържаните стандарти на устройствата и преносната среда, както и много други фактори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ExaFlop написа:

пробвай да копираш между двата лаптопа някой голям файл и виж каква скорост ще достигне. Пробвай по LAN и по WiFi.

Скорост от 12 до 14 MB/s. - WIFI

Каква е идеята на LAN копирането между двата компа, което е през гигабитови портове ? Иначе 92 MB/s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е проблемът да е в рутъра, да е в някоя от ОС на машините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, papercut написа:

При тестовете установих следното:
Телефоните свързани на 5Ghz speedtest отчита - 60-65Mbps download.
Лаптопите свързани на 2,4Ghz показват свързаност с рутера 150 Mbps, но реално speedtest-a показва скорост от около 70 Mbps.
Лаптопите свързани на 5Ghz показват свързаност с рутера 433Mbps, но реално speedtest-a показва скорост от около 63-65 Mbps.

За безжична връзка тези скорости със speedtest.net ,са предостатъчно добри!Няма как да постигнеш тази на доставчика -100Mbps,освен с кабел.Просто не виждам никакъв проблем с Wi-Fi скороста,за която питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо ? от 433Mbps ми е пределно ясно, че са на теория, но какъв процент от тях е реалността ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кое устройство ще достигнеш 433Mbps?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, papercut написа:

А защо ? от 433Mbps ми е пределно ясно, че са на теория, но какъв процент от тях е реалността ?

Реалността не е процент от възможностите на рутера,а тази скорост,която ти предоставя доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази скорост не я достигам. Просто искам да достигам скоростта, която достигам през кабела - 95Mbps. Кое е толкова сложно не разбрах????????
Аз ли не се изразявам правилно или вие не ме разбирате ?

преди 45 минути, ExaFlop написа:

С кое устройство ще достигнеш 433Mbps?

Отговора ми отгоре се отнася и за този пост. 
Искам да достигна скоростта, която ми предоставя доставчика - 100Mbps. От тази скорост достигам само 95Mbps с кабел. Искам да достигам тези 95Mbps и безжично, затова съм си купил такъв рутер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, papercut написа:

Искам да достигам тези 95Mbps и безжично, затова съм си купил такъв рутер.

С WIFI по безжичен път,не може никога да се достигне  максималната скорост.Винаги е по малка,в сравнение с тази от кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тази скорост не я достигам. Просто искам да достигам скоростта, която достигам през кабела - 95Mbps. Кое е толкова сложно не разбрах????????"

Приятел!

И ЗЛАТЕН рутер да си купиш, безжично или както е - по WI-FI, никога не можеш да я достигнеш тази скорост както при кабела. Харата са ти го обяснили, но не те, а ти май не ги разбираш ( става въпрос за многото ти въпросителни). Ако искаш, купи си и на 15 гигахерца рутер, все ще е същото. Доставчикът ти дава МАКСИМАЛНА, не регламентирана скорост до 100 мегабита по кабел, а не по WI-FI. 

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господ да пази !!!!!! 
Благодаря на отзовалите се с теоритични, философски и постове за търкане на клавиатурите.

Технически не грамотните може да се образоват със статии на тема "Що е то Интернет и как безжично да го ползваме, с какви стандарти разполагаме и кой с какво е по-нещо от другия (скорост, обхват)". 

Информативно да вметна за Стефан. 
Преди да си закупя този рутер бях с Linksys E4200, който имаше 5Ghz, но само N стандарт със максимална скорост на свързаност с устройство до 450 Mbps. С него и iPhone 6s, максималното достигнато до сега по мен безжичен път скорост е 90 Mbps!
Излишни постове колкото искате...

Молбата ми към модераторите - изтриите темата. 
Нито има някакво техническо обяснение от някой за нещо, нито някакви настройки с които да се помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

достигнато до сега по мен безжичен път скорост е 90 Mbps!

Гледай ти спийднет теста. Сваляш с 9 мегабайта български а пък международен забрави! Само на торент.И аз съм на Виваком и стигам до 6.

Някой каза,че спекулират с това май Емо Костов.Имали отделен канал за там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, papercut написа:

Господ да пази !!!!!! 
Благодаря на отзовалите се с теоритични, философски и постове за търкане на клавиатурите.

Технически не грамотните може да се образоват със статии на тема "Що е то Интернет и как безжично да го ползваме, с какви стандарти разполагаме и кой с какво е по-нещо от другия (скорост, обхват)". 

Информативно да вметна за Стефан. 
Преди да си закупя този рутер бях с Linksys E4200, който имаше 5Ghz, но само N стандарт със максимална скорост на свързаност с устройство до 450 Mbps. С него и iPhone 6s, максималното достигнато до сега по мен безжичен път скорост е 90 Mbps!
Излишни постове колкото искате...

Молбата ми към модераторите - изтриите темата. 
Нито има някакво техническо обяснение от някой за нещо, нито някакви настройки с които да се помогне.

Скоростта за "външен" трафик, т.е. в интернет по Wi-Fi зависи от много неща. Първо зависи какви са устройствата и с какви мрежови карти разполагат. Трябва да си сигурен, че те поддържат голямата скорост, която искаш да достигнеш, както и по време на тест, да няма други включени приложения и устройства, които обменят информация в интернет. Това е важен фактор. Нещата зависят и от разположението на рутера. Търси по-централно разположение в дома, хубаво е да няма нищо около него. Добре е също така и да е по-високо от останалите мебели, но не и твърде близо до тавана, или нещо друго, защото той също е препятствие. Добре е и да няма метални предмети в близост до устройствата или рутера. Провери също така и какви други връзки имаш на честотите 2400MHz и 5000MHz! Всички други мрежи и връзки се явяват електронен шум, гледай да е по-далеч от такива. Инсталирай на един от телефоните приложението Wi-Fi Analyzer. Сканирай останалите мрежи и виж на кой канал са те. Намери най-малко натоварения канал и настрой мрежата си на него. Също така големината на канала от настройките трябва да е 40MHz. За двете мрежи трябва да са такива настройките. Преди да направиш тези две промени, подсигури се, че всичките ти устройства поддържат честотата на каналите и самите канали. За да имаш по-добра скорост, устройства трябва да са и по-близо до рутера. След като направиш промените по мрежовите настройки, рестартирай рутера. Ако знаеш всички настройки, които трябва да направиш, добре ще е преди всичко да нулираш настройките на рутера. По някога и това има голямо влияние. Тествай само на 2.4GhZ n стандарта (може и ac).

преди 13 часа, papercut написа:

Тази скорост ми се вижда достатъчно нормална, предвид доставяната от оператора. Мисля, че няма какво повече да се иска на 2.4GhZ. На 5 GhZ обаче резултатите не са много добри. Вероятно става въпрос за слаб сигнал, там, където тестваш. Това резултати на 802.11.ac стандарта ли са или 802.11.n? Може да пробваш и да изрежеш тънки метални листове, които да поставиш около антените на рутера, но от тази страна, където не се използва. Например, ако е до прозорец, а след прозореца няма да го използваш. В случая металите ще действат като отразител на сигнала и ще го насочват по-добре там, където желаеш. Ако рутера е централно разположен в дома, то тогава това нещо не го прави. Ще намалиш сигнала в определени части. Все пак, ако ще го правиш, гледай металните листове да са разположени, максимално там на антените, където не се използват Wi-Fi мрежите. За да не се постигне обратен ефект. Ако използваш и двете мрежи едновременно направи следните тестове:

Включена само мрежата на 2400 MHz, 802.11.n

Включена само мрежата на 5000MHz, 802.11.n

Включена само мрежата на 2400 MHz, 802.11.ac

Включена само мрежата на 5000MHz, 802.11.ac

Виж на кой стандарт/честота ще постигнеш най-добър резултат, за са се търси къде точно е проблема. Възможно е и поради използването на двете мрежи едновременно, сигнала да не е много добър. За това като правиш споменатите тестове на определените стандарти и честоти, прилагаш настройките за най-свободен канал и честота на канала 40MHz, само една мрежа да е включена. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро. С нови сили и нерви започвам деня. 
Искам да вметна много важното за ВСИЧКИ - Това, че на профила ми пише новобранец не значи, че от вчера съм видял рутер и още чета как се използва. Повечето от вас драсват излишни постове без да изчетат разговора до момента. Престанете с беседата по български - да си почешем езиците/клавиатурите. МНОГО ПО-ДОБРЕ съм запознат от по-голяма част от вас какво е 2,4Ghz и 5Ghz честота, стандарти (a/b/g/n/ac), firmware(tomato, ddwrt, openwrt, gargyle...). МОЛЯ ВИ ХОРА, не ми нахвърляйте някакви теории! 
ЦЕЛИЯТ ПРОБЛЕМ Е, ЧЕ НЕ УСПЯВАМ ДА ЗАПЪЛНА 1/4 ОТ WIFI СКОРОСТТА МИ! 
Какви са тези сравнения кабел спрямо Wifi? Какви са сравненията със спекулация на канал, как с кабел достигам скорост от 95Mbps, а безжично 65(5Ghz мрежа), нима се спеколира само кабелна връзка, а wifi е реална? 
ЧЕТЕТЕ ПРЕДИ ДА ПИШЕТЕ, МОЛЯ ВИ!

Към Blue Ray:
Ще систематизирам цялата теория, която си ми изписал по-горе:
1) Позиция: Рутера е в средата на апартамента позициониран, на височина 1,5М и около него няма никакви шкафове, прегради, стени, метални конструкции, мебели. Аз съм на 3,5-4 метра от рутера с пряка видимост. От тук отпадат всички предположение за силата на сигнала и разстоянието.
2) Проверка на ефира:   Проверката за наличните безжични мрежа я правя с Acrylic(за Windows) с лаптопа ми, като го поставям на мястото на рутера и сканирам и двете мрежи. Резултата е: 2,4Ghz 7канал чист, 5Ghz всички канали чисти(само моят рутер излъчва 5Ghz).
3) Широчина на канала: 2,4 Ghz имам две опции - 20Mhz и auto - поставил съм го на auto. 5Ghz е съм поставил на 80Mhz.
4) Поддръжка на устройва/канали/стандарти - В началото на темата съм посочил устройствата, с които тествам - Intelski мрежови с AC стандарт (1x1) което прави до 433Mbps + 2 iPhone(5s и 6s). При настроена 5Ghz мрежа на AC стандарт, iPhone 5s я вижда не се се свързва(защото не поддържа AC, а само N), а всички други устройства се свързват(2 лаптопа и iPhone 6s). При настроена 5Ghz мрежа на Mixed (AC+N) iPhone 5s се свързва. Този пример доказва, че 3 устройства от 4 поддържат AC. 
5) Преди да направя настройките правих хард ресет на рутер (30/30/30).
6) Позицията и сигнала уточнихме в точка 1.
7) Опитите с пусната и спряна всяка от мрежите нямат резултат - скоростите са едни и същи. (Само ще вметна, че максималната скорост на N стандарт на двете wireless карти на лаптопите е 150Mbps (ruter ->laptop).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах на 2400MHz с n стандарта няма какво повече да се иска. На 5GHz с ac стандарта има какво още да се желае. Останаха малко вероятности, а именно недостатъчно оптимизиран рутер към 5GHz или 802.11.ac стандарта от страна на производителя. Особено ако използва вътрешните антени за този стандарт/честота. Възможно е и да греша, лично аз не се сещам за други вероятности, след като си правил всичко и твърдиш, че устройствата поддържат голяма скорост на 802.11.ac и 5GHz. Обикновено покритието на 5GHz е доста по-малко от това на 2.4GHz (това сигурно си го знаеш), така че последното, което ще кажа да направиш е да тестваш само с едно устройство свързано към една включена мрежа на 802.11.ac и 5 GHz, максимално близо до рутера, направо точно до него. Може би, това упражнение също ще е безсмислено, но поне да тестваме нещо за последно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, papercut написа:

ЦЕЛИЯТ ПРОБЛЕМ Е, ЧЕ НЕ УСПЯВАМ ДА ЗАПЪЛНА 1/4 ОТ WIFI СКОРОСТТА МИ! 

1/4 oт 100 Mbps е 25 Mbps,а ти имаш три пъти повече!Престани да пресмяташ скороста от 433Mbps,че ставаш смешен.Ако договора с доставчика ти беше за по-малка скорост,да речем 50  Mbps,тогава щеше да ги имаш всичките(50) по безжичен път.Говорил съм с доставчици на интернет в Испания по този въпрос.Отговора беше,че при 100 Мбпс по договор,безжично винаги се губят поне 20% ,в зависимост от различните мрежови адаптери на устройствата.Аз бях свързан с оптична връзка и договор тук също на 100  Mbps.С кабел speedtest ми беше 105 Mbps.На два лаптопа безжично даваше различно,На единия беше 80 Mbps ,а на другия до 60 Mbps.Какви ли не настройки опитвах не се промени нищо.В последствие минах на друг договор до 50 Mbps и ми ги дава точно толкова.Трябва ли в този случай да търся онези по-големи скорости,които имах преди,въпреки че ми изписва на мрежовия адаптер,че има възможност до 240Mbps?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростта по Wi fi се влияе от много фактори

Моя рутер е TP LINK 740 N 150MBPS по кабел дигам 93 mbps а в редки случаи 95 mbps . По Wi fi дигам на лаптопа 45/46 mbps защо ли ? Защото скоростта на безжичната карта е 72mbps я ми кажи ти колко е твоята скорост на безжичната карта . На смартфон леново дигам 52 mbps там скоростта му е 152 mbps . Само WI FI ли използваш  ? че искаш такива големи скорости тука не е Китай или Америка за да достигнем 455 mbps по WI FI .

Всички други колеги по горе ти обясниха , че няма как да стане ставаш смешен вече или се правиш на тъп или наистина загряваш бавно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неграмотници everywhere !!!!!!!!!!!!!!
Към испанския "IT СПЕЦИАЛИСТ" - дано да се занимаваш с хардуер или софтуер, не от мрежово естество ! 1/4 от 433 мегабита е 108,25  мегабита!!!! ДОСТАВЧИКА ТИ ДОСТАВЯ ПО КАБЕЛ ДО ВАС 100 МЕГАБИТА !!! ИЗОБЩО НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА ДАЛИ ЖИЧНО ИЛИ БЕЗЖИЧНО ЩЕ ИЗПОЛЗВАШ ТАЗИ СКОРОСТ. СВЪРЗАНОСТТА МЕЖДУ РУТЕРА И ЛАПТОПА МИ Е 433 МЕГАБИТА, ОТ КОИТО АЗ ИСКАМ ДА ДОСТИГНА ЕДИНСТВЕНО 100ТЕ МЕГАБИТЕ, ПРЕДОСТАВЕНИ ОТ ДОСТАВЧИКА МИ !!!!!!! ПЪЛНА НЕГРАМОТНОСТ!!!! Питал той испанските доставчици, които сигурно ти предоставят рутер, като в България - tplink 740N за 15лв. 

КЪМ adersa: 
ЗА РАЗЛИКА ОТ ТВОЯ МИЗЕРНА КОЧИНКА(ВИЗИРАМ РУТЕРА TP-LINK 740N), АЗ УТОЧНЯВАМ ЧЕ СКОРОСТТА НА СВЪРЗАНОСТ МЕЖДУ ЛАПТОПА И РУТЕРА МИ Е 433МЕГАБИТА И ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ВИ ПОВТАРЯМ БАВНО ЗАГРЯВАЩИТЕ - ИСКАМ ДА ПОСТИГНА 100МЕГАБИТА СКОРОСТ ОТ ТЕЗИ 433!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

ИЗОБЩО НЕ МИ КОМЕНТИРАЙТЕ ТЕМАТА ПРЕДИ ДА СЕ ОГРАМОТИТЕ ДОСТАТЪЧНО ЗА БЕЗЖИЧНИТЕ ТЕХНОЛОГИИИ!!!!!!!!!!!!! 

ЧЕЛИ НЕДОЧЕЛИ, САМО МИ ВДИГАТ НЕРВИТЕ !!! УЖАС, УЖАС, УЖАС !!!!!!!!!!!!!!!!!! 

До Blue Ray:
Май си единствения, който ме разбира какъв всъщност ми е проблема и те Боготворя !
Та проведох теста и никаква промяна във скоростите, а бях залепил лаптопа за рутера. Може би проблема е точно това, което предполагаш - "недостатъчно оптимизиран рутер към 5GHz или 802.11.ac стандарта от страна на производителя".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, papercut написа:

Неграмотници everywhere !!!!!!!!!!!!!!
Към испанския "IT СПЕЦИАЛИСТ" - дано да се занимаваш с хардуер или софтуер, не от мрежово естество ! 1/4 от 433 мегабита е 108,25  мегабита!!!! ДОСТАВЧИКА ТИ ДОСТАВЯ ПО КАБЕЛ ДО ВАС 100 МЕГАБИТА !!! ИЗОБЩО НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА ДАЛИ ЖИЧНО ИЛИ БЕЗЖИЧНО ЩЕ ИЗПОЛЗВАШ ТАЗИ СКОРОСТ. СВЪРЗАНОСТТА МЕЖДУ РУТЕРА И ЛАПТОПА МИ Е 433 МЕГАБИТА, ОТ КОИТО АЗ ИСКАМ ДА ДОСТИГНА ЕДИНСТВЕНО 100ТЕ МЕГАБИТЕ, ПРЕДОСТАВЕНИ ОТ ДОСТАВЧИКА МИ !!!!!!! ПЪЛНА НЕГРАМОТНОСТ!!!! Питал той испанските доставчици, които сигурно ти предоставят рутер, като в България - tplink 740N за 15лв. 

КЪМ adersa: 
ЗА РАЗЛИКА ОТ ТВОЯ МИЗЕРНА КОЧИНКА(ВИЗИРАМ РУТЕРА TP-LINK 740N), АЗ УТОЧНЯВАМ ЧЕ СКОРОСТТА НА СВЪРЗАНОСТ МЕЖДУ ЛАПТОПА И РУТЕРА МИ Е 433МЕГАБИТА И ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ВИ ПОВТАРЯМ БАВНО ЗАГРЯВАЩИТЕ - ИСКАМ ДА ПОСТИГНА 100МЕГАБИТА СКОРОСТ ОТ ТЕЗИ 433!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

ИЗОБЩО НЕ МИ КОМЕНТИРАЙТЕ ТЕМАТА ПРЕДИ ДА СЕ ОГРАМОТИТЕ ДОСТАТЪЧНО ЗА БЕЗЖИЧНИТЕ ТЕХНОЛОГИИИ!!!!!!!!!!!!! 

ЧЕЛИ НЕДОЧЕЛИ, САМО МИ ВДИГАТ НЕРВИТЕ !!! УЖАС, УЖАС, УЖАС !!!!!!!!!!!!!!!!!! 

До Blue Ray:
Май си единствения, който ме разбира какъв всъщност ми е проблема и те Боготворя !
Та проведох теста и никаква промяна във скоростите, а бях залепил лаптопа за рутера. Може би проблема е точно това, което предполагаш - "недостатъчно оптимизиран рутер към 5GHz или 802.11.ac стандарта от страна на производителя".

Нещата са много по-сложни, от колкото си мислиш. Реалната скорост зависи от наистина много условия. Освен това обявяваните скорости са теоретични и включват т.н. overhead. Това е част от капацитета на връзката, използвана за системни нужди, а не за трафика на потребителя.

Освен това скоростта между две точки зависи от всички устройства, през които минава трафика, не само от крайните. В твоя случай освен неоптимизиран рутер проблем може да е и неоптимизиран лаптоп/смартфон.

Ако искаш да научиш повече по въпроса разгледай следните материали:

https://www.cwnp.com/wi-fi-overhead-part-1-sources-of-overhead/

http://www.extremetech.com/computing/160837-what-is-802-11ac-and-how-much-faster-than-802-11n-is-it

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че на смартфона с честота 2.4GHz проблем няма, постига добри скорости, много близки до доставяните от оператора. Изключва се проблем в крайните устройства или в сървърите, към които тества, защото е правил много тестове по различно време и условия. 

преди 2 минути, supervas написа:

Нещата са много по-сложни, от колкото си мислиш. Реалната скорост зависи от наистина много условия. Освен това обявяваните скорости са теоретични и включват т.н. overhead. Това е част от капацитета на връзката, използвана за системни нужди, а не за трафика на потребителя.

Той това очевидно отдавна го е разбрал. Може да се съди по отговорите и начина, по който задава въпроса си. Не пита защо няма скорост, от тази, за която му пише за адаптера, а защо скоростта на 5GHz е доста по-ниска от тази на 2.4GHz, като последната си е напълно нормална. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.