Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте моля за професионален съвет и отговор на въпросите ми.

проблемът е следния имам съмнения че съм жертва на хакер който се опитва да източи лична моя информация от  телефона ми .  Въпреки че имам инсталирана антивирусна програма ( АВГ ) забелязах от няколко дни че някой текстови формати съдържащи мой данни са променяни или повредени - хакнати . Нещо повече въпреки че на смарт фона ми съм изключил ГПСа  получавам анонимни съобщения на имейл с доста приблизителна локализация на моето место положение за момента в който ги получавам . Съобщенията съдържат много цифри и кодове и са нещо като скрипт но в тях има линк към  Гугъл  Мапс който дава местоположението ми . Според мен тези съобщения се получават  в момент когато този който ми е хакнал телефона  прониква отново в моя апарат и рови из личната ми информация сякаш това е някакво предупреждение но надали от антивирусната програма . 

Точно поради тази причина искам да попитам нещо относно сигурността измежду смартфон , таблет или стационарен компютър кое е най- сигурното устройство , кое е  най - надеждното за съхранение на лична информация.  И също така ме интересува когато ползвам Уай фай на телефона си или на таблета си  или на лаптопа си и съм в движение променя ли се ИП адреса на устройството ми , в смисъл какъв адрес има тогава този който е на стационарният ми Интернет доставчик или този на Уай файя  към който съм свързан в момента . 

Телефона ми е Самсунг Галакси 6 с Андроид система   

Редактирано от loranst looa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, ако ползваш Wi-fi и си в движение, IP адреса се променя, защото се свързваш към различни безжични мрежи. Но предполагам питаш, за мобилния интернет /от някои от мобилните оператори/, тогава си с едно и също IP.

На телефона, направи хард ресет или някой познат, да префлашне отново андроида. Едва ли си толкова ценен, че хакер да си прави труда, да ти краде данните. По-скоро, си свалил някое приложение, което ти прави тези мизерии. Че и в Google Play е една тъмна Индия, с доста некачествени неща. А може и да си свалял приложението, от някой сайт.  Андроид макар и близък до Линукс, е доста калпава ОС. Наскоро се оказа, че има доста дупки, и може лесно да се компометира. Като част от тези дупки, са още от зората на тази ОС.

Тази антивирусна AVG и за компютри не е стока. И за Андроид също. :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, ghostBG86 написа:

мобилния интернет /от някои от мобилните оператори/, тогава си с едно и също IP.

Не винаги. Аз съм засякъл, че при всяко включване на мобилния интернет, IP-адреса ми се променя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а по отношение на лаптопа той по ефективен ли е от мобилните устройства ?

И ако ползвам таблета без 3г мрежа (без Сим карта ) само за Интернет чрез Уай Фи тогава има ли опасност да ме следят   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я не се филмирай. Не цъкай на линкове, пратени привидно дори от познати. къде телефон таблет или компютър.  Не си интересен за никого, освен за хлапета от твоя кръг. И какво прави твоя лична информация в телефон/компютър и въобще интернета?

По принцип трябва да има само това, което сам си публикувал. Като например физиономията ти заедно с тази на твои познати из сурат тефтеря или подобни места. Другото не би трябвало да те притеснява, службите имат достъп. И някои други, които по закон са администратори на лични данни - ISP, мобилни оператири, НАП, НОИ, община, лекари и лечебни заведения, кредитни институции, работодател  и още много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, loranst looa написа:

Добре а по отношение на лаптопа той по ефективен ли е от мобилните устройства ?

И ако ползвам таблета без 3г мрежа (без Сим карта ) само за Интернет чрез Уай Фи тогава има ли опасност да ме следят   

Ползваш ли интернет, този дето е заинтересован от теб, ще те следи. Ако представялваш такъв интерес, че да си в полезрението на службите. :D За какво се филмираш?  Фейсбук, Google, Майкрософт, знаят всичко за теб. :D От момента в който си се включил към нета, някъде в някой сървър, седи една папка с данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, ghostBG86 написа:

Ползваш ли интернет, този дето е заинтересован от теб, ще те следи. Ако представялваш такъв интерес, че да си в полезрението на службите. :D За какво се филмираш?  Фейсбук, Google, Майкрософт, знаят всичко за теб. :D От момента в който си се включил към нета, някъде в някой сървър, седи една папка с данни.

Проблема е че имам опасения от некоректно отношение от старана бившите ми работодатели  , които сега са  с доста негативно отношение заради това че в началото на годината преминах към тяхна конкурентна фирма след 5 г. вярна служба  ( заради по- добри финансови условия ) и сега имам опасенията че може да искат ми създадат проблем като ме следят . Все пак раздялата с тях беше доста трудна и мъчителна но не мога да коментирам повече защото е служебна тайна . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи каквото ти казах, за телефона. Сложи добра антивирусна, в комбинация със защитна стена. Смени всички пароли, като ги направиш сложни, в комбинация от букви цифри и специални символи. Където е възможно (Фейсбук, Gmail и т.н), ползвай телефона, за да получиш смс с код за потвърждение, при влизане. Ползвай програма за криптиране на диска, ако се съмняваш че имат физически достъп, до него. В рутера промени настройките, колко устройства да могат да се свързват. Ако ползваш Уиндоус 10, забрани споделянето на пароли за Wi-fi, с приятелите.

Преинсталирай компютъра, ако нещо те съмнява.

преди 1 час, loranst looa написа:

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да аз като си смених работата си преинсталирах Уиндоус 7 и смених  паролите , но все пак ако решат да ми правят мизерии от бившата ми фирма могат да го правят защото там работят  доста добри  ИТ специалисти ,но за съжаление доколкото ги познавам ако бившия ми шеф им нареди да ми следят кореспонденцията всеки един би го направил в името на това да си запази заплата.

Само още един въпрос да попитам според мен  когато съм офлайн или като ми е изключен лаптопа  тогава не би трябвало да може който и да било да копира моята информация в ел. пощата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ел. пощата, ти е някъде другате, на сървър. Дали си спрял лаптопа или не, няма значение ако са ти разбрали паролата. За това ти казах, ако ползваш Gmail, има настройка да получаваш на SMS, код за достъп. Който трябва да въведеш. Ти какво казваш че си работил, в тази специална фирма, с толкова добри IT специалисти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не фирмата има ИТ отдел но се занимава главно с Маркетинг и пиар, предполагам че имат такова кофти отношение сега не защото съжаляват за това колко ценен кадър са изгубили , а просто защото  знам доста неща от кухнята им и защото когато разбраха че ще ги напускам не ми платиха дължимото ми , а се опитаха да  ме уволнят  по скалъпени мотиви  за да нямам право на финансови претенции , аз тогава се вбесих започнах да ги съдя за това което ми дължат плюс отпуски и  добавих иск за  обезщетение за морална обида  и стана една  пет цифрена сума, която те не биха искали да ми платят . За това сега си мисля че собственикът  би предпочел да пробват да ме сплашат, за да се откажа от делото си .

За поща  ползвам основно  Майл ру , бях на Абв , но я смених като започнах в новата фирма .  За това че пощата се намира на отделен сървър го знам просто питах когато Нетбука ми е  офлайн или направо е изключен тогава не би трябвало да могат  в  гугъл мапс в реално време  да може да  следят  местоположението на лаптопа ми къде е , защото имам опасения че може да го свият " случайно " нали знаете все пак къде живеем в България , не ми пука за лаптопа , а за информацията която съдържа , защото няма как просто да я копирам тази информация на едно ДВД или ЦД , защото всеки ден ми трябва за работата.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте!
      Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.
      Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.
    • от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.