Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,днес сутрината установих  , че нямам интернет. Рестартирах няколко пъти компютъра, но ефект нямаше. След това случайно видях , че модема ми не работи. Рестартирах и него , но също без ефект . пробвах диагностика от контролния панел и там ми изписа  : има проблем с широколентовата връзка. За 1-ви път ми се случва подобен проблем. Ще благодаря на всеки отзовал се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не ти работи мрежовото устройство /модема/, който най-вероятно ти е предоставен от оператора, няма какво да търсиш в компютъра... Свържи се с интернет доставчика ти, който отговаря за това устройство. Иначе каква точно е интернет връзката ти? Какъв е модема? Какви устройства има след модема? Какво сте правили преди да спре интернет връзката? Като разберем какъв точно е модема, ще се разбере и какви конфигурации и настройки има за него. Обикновено като всяко устройство, трябва да има някакъв признак, че това устройство работи? Ако индикаторите не светят, то най-вероятно има хардуерен проблем в него и отново интернет доставчика ти е отговорен за това. Твърде малко информация даваш, на принципа на гадаенето сме в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно модемът си е заминал, ще се обади на оператора си, ще ги накара да пуснат заявка за технически проблем, и ще изпратят техници, които да заменят модема в някой от следващите дни веднага след пускане на заявката. Няколко минути преди да дойдат ще звъннат по телефона, който е посочил.
Ще си проверят оборудването, ако трябва ще си го заменят, ще тестват връзката, ако са направили всичко по протокол а от неговата система няма интернет аксес, тогава ще извадят своя и ще тестват, ако при тяхна система е наред, ще кажат че проблемът е във неговата система и ще си тръгнат.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.