Премини към съдържанието
Методиев

Странно зависване на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време имам втора употреба работна станция Lenovo Thinkstation= Windows 7/ 64. Имам два акаунта - обикновен и административен, с парола. При влизане в обикновения акаунт почти няма проблеми. Като вляза, обаче в административния, след паролата върти 5 секунди и застива. Мишката не се движи, не реагира на клавиши, реагира само на бутона за изключване. Във Safe mode направих пълно сканиране с Microsoft Security Essential  и MBAM. Не намери нищо.

Имам Backup от Acronis на външен харддиск. Опитах да върна системата, но ми казва, че бекъпа го няма, или е повреден и пак блокира.

От тези бегли данни имате ли някаква идея за причината?

Предварително благодаря!

М.Методиев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си като за началото програмата HD Tunes, за да видим дали хард диска ти е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на тая MSE  не лежи, че това не е антивирусна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системният диск е SSD. Това има ли значение, или да си завъртя пак HD Tunes? И като MSE не е антивирусна, коя препоръчвате от многото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Методиев написа:

Системният диск е SSD. Това има ли значение, или да си завъртя пак HD Tunes? И като MSE не е антивирусна, коя препоръчвате от многото?

Препоръчвам тази от безплатните.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Богатир написа:

Препоръчвам тази от безплатните.

Във момента есенталиса върви със някакъв бъг!

На тоя етап е по добре това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Digimon написа:

Във момента есенталиса върви със някакъв бъг!

На тоя етап е по добре това!

Какъв е този бъг и как разбра за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, konnikbezglava написа:

Какъв е този бъг и как разбра за него?

Аз няма как да разбера! Ползвам 360TS.

Приятел от друг форум сподели: @Diananet

Бъг в 360TSE 8.2.0.1031

При първоначално стартиране на компютъра, ако интернета е изключен, процеса QHSafeTray.exe започва да товари процесора между 50% и 90% в зависимост от мощността на системата. В момента, в който интернета се включи, натоварването пада. Последващото включване или изключване на интернет връзката повече не оказва никакво влияние, т.е. бъга се проявява само при първоначално стартиране.
Бъга е засечен при Windows 7 SP1 x86 и x64. Ъпдейтите на Уиндоуса не оказват влияние. Вида на процесора (AMD или Intel) също.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Digimon написа:

Аз няма как да разбера! Ползвам 360TS.

Приятел от друг форум сподели: @Diananet

Покажи скритото съдържание

Бъг в 360TSE 8.2.0.1031

При първоначално стартиране на компютъра, ако интернета е изключен, процеса QHSafeTray.exe започва да товари процесора между 50% и 90% в зависимост от мощността на системата. В момента, в който интернета се включи, натоварването пада. Последващото включване или изключване на интернет връзката повече не оказва никакво влияние, т.е. бъга се проявява само при първоначално стартиране.
Бъга е засечен при Windows 7 SP1 x86 и x64. Ъпдейтите на Уиндоуса не оказват влияние. Вида на процесора (AMD или Intel) също.

Аха, благодаря за информацията! При TSE съм забелязал да товари повечко, само когато си обновява ядрата, а поглед върху TS нямам, защото съм я ползвал за много кратко. Бих я сложил, за да видя има ли разлика, но ако проблемът наистина е само в началото, не е толкова страшен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.