Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте проблемният лаптоп е (dell Instpiron N5110) проблемите започнаха наскоро след като гугъл крум и други програми започнаха да ми се бавят супер много и реших да го преинсталирам (и без това щях но го направих сега по рано) но проблемите не се махат докато инсталирвам някоя игра (ГТА СА) се инсталирва супер бавно което не е възможно при положение че я подкарвам със максимални настройки (преди не е било така и съм я инсталирвал доста вързо без проблем).... Дори докато я инстлаирам не мога да правя нищо писането на съобщения е отвратително пиша и дори не виждам какво пиша чак след 10 секунди ми излиза какво точно съм написал все е едно е забило и ме чака да напиша всичко и тогава излиза написаното реших да затворя всичко и да отворя само Google Chrome и отворих диспечера на задачите и след като цъкнах на прозиводителност процесора просто беше полудял каквото и да правя процентите постоянно скачат от 70% до 100% дори сега като пиша и го наблядавам забелязвам как докато пиша процентите от 75 80% скчат на 100% и чак като спра да пиша те падат.... (лаптопът е чистен и преинсталиран) и не разбирам от какво може да е дали хардискът издава багажа или процесора не знам за това питам тук някой ако има някакви идеи нека да сподели :)
Параметри:
Dell Inspiron N5110
Ram - 4GB
Video - Nvidia GeForce M525 1GB DDR3 
Intel HD Graphics 3000
Processor - Intel Pentium CPU B940 2.00ghz (двуядрен).... 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай един ден, за да се инсталират ъпдейтите и ще се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кои процеси товарят процесора. Видял ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се показа..... Явно Уиндоуса който съм бил сложил си е не е бил читав... сега ще опитам със един нов който намерих ако отново има проблеми ще пиша отново :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не опитвай! Сложи си закупен!

Ако нямаш възможност за оригинален, то поне гледай да бъде MSDN!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Еленко Борисов написа:

Нищо не се показа..... Явно Уиндоуса който съм бил сложил си е не е бил читав... сега ще опитам със един нов който намерих ако отново има проблеми ще пиша отново :)

Как така нищо не показва. Влез Task Manager->Processes->Show processes from all users и виж кой процес или процеси ти товарят машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимки .......... http://prikachi.com/images.php?images/126/8769126b.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/128/8769128n.jpg Google Chrome ми е отворен веднъж... НИКАКВА идея защо го показва че е отворен 5 пъти.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тестове на RAM и твърд диск ако не са правени, да се направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Свали си hiren's boot dvd. Запиши на двд.

Бутни двд-то. За твърд диск сканирай с hddregenerator, рам памет със memtest.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ако от тва на снимките ня проблем то значи си личи че издават багажа другите части и е време за смеяна :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Еленко Борисов написа:

Ето снимки .......... http://prikachi.com/images.php?images/126/8769126b.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/128/8769128n.jpg Google Chrome ми е отворен веднъж... НИКАКВА идея защо го показва че е отворен 5 пъти.....

Показал си процесите на Google Chrome!

Те така си работят! Да не те притесняват многото отворени процеси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то другите неща все са си по ниски само тва дето съм показал SVHost ли беше не знам каво е дето е 150 000к ама друго високо няма .... ??? А и забравих да подчертая лаптопът е на 5 години и си е поработил стабилно през тва време така че няма и да се очудвам че си е издал багажа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Данните са недостатъчни.

Без да съм тествал рама и диска не бих търсил проблема в ОС-а или другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Task Manager-a постоянно гледам как процесора си ми скача между 70% и 100% а паметта отдоло е на 2,00 и 2.55 Гб.... Мисля тея дни да сменя и термо паста и ще видиме как ше се държи .... 

Редактирано от Еленко Борисов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Task Manager-a постоянно гледам как процесора си ми скача между 70% и 100% а паметта отдоло е на 2,00 и 2.55 Гб.... 

Покажи всичките процеси но със Proces Explorer!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Смяната на термо паста се прилага при проблем с температурите и охлаждането в системата.

Натоварването на процесора, твърдият диск и рамът най често се дължат на процеси свързани с актуализации и употребата на уеб браузър консумиращ много ресурси.

Какво бих направил в тази ситуация, бих актулизирал операционната система, бих изключил напълно актуализациите. Бих прегледал с msconfig Startup-a. Бих оптимиарал стартъпа. Бих рестартирал системата.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се виждат всички процеси. От снимките, които сте качил се вижда това 60-80% товар на процесора, но от процесите, които са се побрали в прозореца всички са 0-2% от този товар. Т.е. трябва да скролнете така че да се видят и другите процеси или просто да ги подредите по третата колонка на Task manager. Тогава най-отгоре ще са тези процеси, които товарят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Според мен процесът е този Trustedinstaller или се сваля Windows 10 за надграждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да проверя ли за Ъпдейти и да ги инсталирам и да видим дали ше се оправи??? Понеже нямам възможност за оригинален Windows???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Според процесите, торент клиента ти товари процесора а гугъл хром консумира рама.

Процес interupts и процес на nvidia видеодрайверите също консумират процесора.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Торент клиента работи сега само докато си изтегля нещата после го изключвам той работи временно...

А като го изключиш, на колко процента ти е процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.