Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес реших да си включа стария компютър, който чат пат го ползвам да си качвам някои по-големи снимки и клипове, но при включване ми изписа следния надпис от снимката и аз се порових из нета за решения, но не открих такива, само беше споменато, че може да е развален хард диска, иначе в биоса си влиза, но до там и сега въпроса ми е има ли изобщо решение на прпблема и ако диска наистина е развален, дали може да се изкара информацията от там, защото тя ми е  най важна, дори и компютъра да не се оправи.

image%3A13539

Редактирано от Bikei201 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Отвори компютъра извади кабелите от хард диска и ги сложи отново.

2. Виж след това дали Bios вижда хард диска като устройство.

После вече ще видим как да процедираме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново излезе същото съобщение, отдолу има надпис "Press Ctrl+Alt+Del to restart" и след като рестартира, зарежда биоса и пак същото съобщение се показва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де bios въобще вижда ли хард диска като устройство и ако го вижда колко гигабайта го показва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда го, показва си ид-то и капацитета от 80 гб 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От друг компютър, си направи бутваща флашка на някой Windows PE. Например Strelec или Hiren's boot.

Можеш да си направиш и ДВД .

Зареждаш и проверяваш дали си виждаш файловете. Ако да, си ги местиш.

Ако имаш преходници, можеш да си извадиш диска и да си го закачиш за друг компютър по USB и да си извлечеш данните.

Можеш да бутнеш в този лаптоп от флашка или диск и някоя линукс дистрибуция.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти информация от какво може да е проблема и как се решава. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кратко в даденият линк се казва, да се проверят и сменят кабелите, да се закачи диска на друга машина, да се ресетне и ъпдейтне биоса, да се тества рам паметта.

Аз препоръчвам да се тества твърдият диск с HDD Regenerator.

В момента тествам един.

20160424_181557.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много, в момента нямам друг компютър, но скоро ще изпробвам идеята с USB преходник, да си извлека на флашка файловете и да се опитам да го поправя с дадената програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че поправките са ефективни, но сканирането ориентировъчно е добро.

След като си извлечеш данните. Можеш да пуснеш сканиране с поправка, след което да си заредиш инсталацията на уиндоуса и да пуснеш repair процедура. Която ако не помогне, според сканирането на диска можеш да си реорганизираш партишъните и да дадеш на съответното пространство с проблеми unlocated и да си инсталираш Windows на ново.

Ако дискът е проблемен в началните сектори, понеже MBR се записва точно в началото на диска може да се окаже негоден за операционна система, макар че има писано за манипулации как се записва и мести MBR-a.

В случая за сърч енд рескю операции на данни е възможно да се мине и със линукс дистро зареден от диск или флашка или Windiws PE зареден по същият начин. Това е по лесният начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но във всички случаи ще ми е нужен USB  приемник и друг компютър, за да мога да заредя нова операционна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Usb сторидж, usb HDD, или ДВД диск от който да си заредиш друга операционна система. Посочил съм 3 опшъна.

Ако твърдият диск се окаже неизползваем за в бъдеще, можеш да използваш това импровизирано решение.

Флашка или мемори карта с капацитет 8 или желателно 16 ГБ, в нея през системата да се инсталира един Linux или Windows.

Ситемата ще може да се използва.

Макар и с по малка производителност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.