Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, компютърът ми работи с Windows XP 32-битов. От скоро започна да показва неочаквани Blue Screen-ове. Баща ми се ядосва и ми казва, че било от игрите ми и така изчетох всичи crash log-ове , но те бяха празни (както предполагах) . Предполагам че причината е липсващ .dll файл от пиратския ми Windows. Странен факт е, че Blue Screen-ът ми представлява чистосин екран, без текста : ,,Windows error и нещо си". 

Ще съм благодарен на всеки, който ми помогне!

Редактирано от WindyFoxBGR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш една снимка, да видим точно екрана. Освен това забрани автоматичния рестарт на Windows. Това, което говори баща ти са глупости. Има BSOD поради различни причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато ми се случи ще снимам. Благодаря ти!

Емил остов той не се рестратира сам, а аз го рестартирам след BSOD-то. Не знам дали така трябва да се направи...

Редактирано от WindyFoxBGR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Без да ни покажеш надписа, не можем да ти помогнем.

Можеш да идеш във event viewer и да видиш какво има в логовете. Можеш да си свалиш от nirsoft bluescreen viewer приложение и да се види какво ще покаже.

Тези сини екрани са характерни при при хардуерни проблеми, рам памет, твърд диск, видео карта, драйвер и какво ли още не. Можем само да гадаем.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е, че на синия екран не пише нищо xD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Супер :D

Преинсталирай системата, сложи актуални драйвери или по стари, направи тестове на рама и на твърдият диск, виж температурите.

Пусни бенчмаркове на процесора и видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи се! Преинсталирах драйвърите и всичко е ОК! Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Рано е да се радваш, дали се е оправил проблема ще разбереш в следващите дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За жалост отново се появи вчера. За сега днес не се е случвало, но ще се разбере кон боб яде ли...

Сега виждам, че повечето температури са по-ниски от нормалното (според SpeedFan). Това проблем ли е?

Редактирано от WindyFoxBGR
Правописни грешки (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ме се случи пак синият екран, но след като го снимах и опитах да изключа компютъра не искаше! След известно време успя... Включих го отново и ми каза нещо от сорта, че кофигурацията ми е сменена от последното влючване без да съм сменял нищо! Попита ме как искам да го включа и възможностите бяха ,,Safe mode", ,,Start Windows normally" и ,,Аs last good working settings" или нещо такова. Избрах последния вариант и се включи. Яд ме е, че не успях да заснема нищо, но просто пишеше, че имам сам 25 секунди да избера. Все пак качих една снимка на екрана...

BSOD.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това под флаш в браузър ли се случва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес пак ми се случи, но успях набързо да заснема част от написаното.

Windows_error.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Тамболианеца
      Тема за въпроси, проблеми, мнения, помощ за дистрибуцията FreeBSD и насочена към десктоп потребители.
      Какво е FreeBSD?
      FreeBSD е операционна система, използвана за захранване на модерни сървъри, настолни компютри и вградени платформи. Голяма общност непрекъснато я развива повече от тридесет години. Усъвършенстваните функции за мрежи, сигурност и съхранение са направили FreeBSD платформа за избор на много от най-натоварените уеб сайтове и най-широко разпространените вградени мрежови и устройства за съхранение.
      Централен сайт:
      https://www.freebsd.org/
      Основни източници на знания:
      https://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/
      https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi
      Важни форуми:
      https://forums.freebsd.org/
      http://daemonforums.org/
      Полезен канал в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwcmRAmBRzZMNS37dCgmHA/videos
    • от Tosho55
      Здравейте,от доста време не бях писал във форума,някои от вас може да ме помнят,други не,както и да е преди 6 месеца си сглобих компютър с ваша помощ,за което съм ви благодарен и до днес!Сега обаче изникнаха дребни проблеми и въпроси,които не ми пречат на перформънса и т.н,но ме притесняват до някоя степен...
      Та първият ми проблем е ,че в близкия месец два пъти без да искам леко ударих компютъра ми с коляно,то даже не е точно удряне ами го повдигнах леко и след това падна,но са били макс 2 сантиметра и в двата случая почна да се чува ужасен шум и всичко на екрана зацепи и го изключих,като задържах по-дълго копчето за изключване,тъй като това ми беше единственото решение,е и чрез захранването,но там знам,че не е хубаво да се пипа.
      Второ Видеокартата ми е следната:https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1080-gamerock-premium-neb1080h15p2g,в началото нищо и нямаше,но в последните 3 месеца да кажем ?Докато вентилаторите на картата са на обороти между 1-21% се чува гаден звук,на всеки 5 секунди сякаш вътре има някакво камъче и цялото стъкло трепери.
      И трето:Относно ссд-то първо изписва ми,че съм изхабил 50 гигабайта от 209,но когато показах невидимите папки и вс.когато цъках Properties на всяка папка стойността на всичко беше общо 25 гигабайта,от къде са другите 25?Също този човек https://www.youtube.com/watch?v=W5bRkeHy5u8&t=20s е със същото ссд като моето и го пуска до десктопа за 7 секунди,докато мен за цели 14,някой знае ли защо,и да пуснал съм fast start-up и ссд-то ми е направено като боот драйв.А и съшо IOPS Read и Write  цифрите ми нормално ли е да са толкова ниски?Защото във Варио са показани следните цифри,а вижте при мен колко отчита самсунг маджишъна: https://ibb.co/0tJ23Qk
      Благодаря предварително на всички,които се опитат да помогнат!  
    • от Hari Petrov
      Здравейте!Имам проблем с фифа 19!Купих си я от Origin!Когато пуснах Launcher и цъкнах play не тръгва!Компютъра покрива всички характеристики с AMD FX8300 процесор видео карта Radeon 1060 8 рам памет!Моля за съвети как да я подкарам тази игра че вече ми се играе

• от Lumberman
      Гледам, че няма дискусии за образователната система, нейните проблеми и вариантите за преодоляване на тези проблеми. А това са основни въпроси, защото при сгрешена методология и система, ще произвеждаме и дефектни продукти, т.е. хора, които трябва да се борят с вложените в тяхното обучение недомислици и недостатъци, и ще са претърпели повече личностни щети отколкото ще са спечелели ползи. Американският писател Марк Твен е казал: "Никога не съм допускал училището/школуването да пречи на образованието ми."
      Ето в тази статия например са събрани някои интересни цитати за ролята на образованието:
      https://dama.bg/article/mark-tven-obrazovanieto-se-sustoi-naj-veche-ot-tova-koeto-ne-sme-nauchili/13830/

Темата за ролята на образованието е всеобхватна и основна, може да се подхване от много места. Специално в българското образование и държавната образователна система от години се повтарят едни и същи грешки, но очевидно доста хора имат интерес нещата да бъдат в това състояние. За начало бих искал да пусна интервю с един мъж, който се е заел с образование въпреки изискванията, методите и натиска от системата, и на критиката му кой ще отговори?

• от Хари Симов
      Здравейте.
      От няколко месеца имам проблеми със windows 10 и стар компютър на DDR2. В началото когато излезе десетката нямаше никакви проблеми, работеше безупречно, намираше си драйвъри. Проблемите започнаха след като се появиха надгражданията на на операционната система. Говоря за версии 1703 и 1709. А това смятам че ще продължава да е практика на майкрософт. Проблемът след качване на ъпдейти беше един и същ - при рестартиране не можеше повече да зареди операционната система и почваш на ново. Всеки път се опитвах да открия проблемния, но пропусках тази възможност. До онзи ден. След като го преинсталирах три пъти най накрая видях видях една от причините /да се надявам и единствена/. Последния ъпдейт носи името на годината и месеца. В момента той е 2018-1. Предния беше 2017-12 и се инсталира в момента успешно. Тъй като съм лаик на тема компютри и се уча сам на някои би им се сторило глупаво това което пиша, но ще се радвам да прочета повече мнения относно това. От това което успях да разбера е, че когато излезе такъв тип ъпдейт е хубаво да бъде забавян за два - три месеца преди да се инсталира защото се очаквало да има проблеми с несъвместимост до пълното отстраняване на проблемите с качването.
      Пиша темата с идеята някой, който разбира и се е сблъскал с такъв проблем да даде някакви съвети на нас любителите на IT техниката. 
      При DDR3 не откривам този проблем. 
  • Дарение

• Добави ново...