Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте направих един бюджетен PC build, който не съм сигурен дали работи. Тествах го в един сайт, но не съм сигурен. Ето го build-a (сложил съм само части които аз искам да сменя на моя компютър!!!) :

CPU: AMD Athlon X4 880K
GPU: ASUS GeForce GT 730 - 2GD3
MBD: MSI A68HM - E33 v2
RAM: Kingston 8GB 2Rx8 2113 MHz

Надявам се да не е боклук :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ще работи. Процесора е възможно най-добрия за сокета и заводския охладител е добър та е възможен и клок без да го сменяш.

Дъното става също даже е най-изгодното.  За паметта не знам на каква цена е виж видеокартата не е добър избор та я сменяй.

Гледай за модели с 1ГБ тъй като за тия карти подобни количества са изключително безполезни особено щом е и със старата памет.

Гледай да е GDDR5.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта няма смисъл на тая честота с този процесор. 1866 му е макса, но те съветвам да сложиш 1600 ако държиш на бюджета. Тъкмо може да останат малко пари за по-добро видео. Това дето си го избрал може да ти пише 2GB, но е на 128бит шина и си е бавна карта. За игри ще се мъчи. По принцип и процесора не ми харесва. Може да кажеш какъв е бюджета и кои части ще се ползват от стария компютър за да получиш по-добри съвети и от колегите :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам определен бюджет, но нека не е повече от 550 лв. разход

И от стария компютър ще ползвам кутията, охлаждането, захранването и старатa RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За дъно, процесор видео и рам доколкото разбрах? Захранването което ще се ползва какво е? Дъното ти в момента какво е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще поискам от вас малко съвети за друга видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта се подкарва на 2133 с това дъно. Единственият проблем е видеокартата всичко друго е ОК за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eminem_vr не виждам отговора то дори и да съм получил известие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Roujin Z написа:

Паметта се подкарва на 2133 с това дъно. Единственият проблем е видеокартата всичко друго е ОК за парите си.

Паметта ще тръгне на дъното с клок но процесора не може да я ползва на тази честота. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, WindyFoxBGR написа:

Ще поискам от вас малко съвети за друга видео карта

И все още чакам за съвет с картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI A68HM-E33 V2 , A68H, DDR III 2133(O.C)/1866/1600, VGA, HDMI, SATA III, USB 3.0, FM2+ 

AMD Athlon X4 Quad Core 880K, 4.00GHz, BOX, FM2+, with low-noise fan  

KINGSTON 8GB DDR III 1866 HyperX FURY /Black/, HX318C10FB/8 

GIGABYTE 2048M GTX750Ti N75TD5-2GI PCI-E 3.0 

Крайна цена 568.

Значително по-добра видеокарта и много икономична. Модела с 1ГБ е 13 лв. по-евтин ако държиш да си точно по-бюджета.

По-зле ще е но пак ще е по-добре от колкото с по-бавна карта с повече памет. Примерно 730 и с 4ГБ памет пак си остава много зле.

Ако трябва вземи рам на 1600MHz ще спестиш 10 лв. Важното е видеокартата да не се реже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, WindyFoxBGR написа:

И все още чакам за съвет с картата

Проблема е че трябва да се ореже от другите неща за да се сложи по-прилично видео. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еminem_vr проблем е, че е втора ръка тази която ми предложи, но набързо намерх нещо интересно http://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_730-gigabyte_geforce_gt_730_2gb_gddr5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В бюджета ти се връзва 750TI та няма смисъл от много по-слаби 64 бит. карти особено втора ръка.

В крайна сметка стават само за филми та и на половин цена да я намериш пак няма да ти вървят игрите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, WindyFoxBGR написа:

еminem_vr проблем е, че е втора ръка тази която ми предложи, но набързо намерх нещо интересно http://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_730-gigabyte_geforce_gt_730_2gb_gddr5

Става за филми :) 

Каква е старата рам дето ще позлваш? 

Roujin Z - картата от линка е нова , просто слаба. Само да отбележа че предложението което му дадох на лична за втора употреба е за цяла конфигурация а не за видео.

Ето го линка. Обявата не е моя за това не е реклама. Ако е в нарушение на правилата модератора да изтрие линка.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еminem_vr видях че е цял компютър но човека е чак от търговище пък и за 370лв е леко съмнително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютен боклук е това от обявата. По-малко рам много стара видеокарта и стар интел който не е по-добър от котлона.

Не е I5 в смисъл 4 ядрен а 2 ядрен с хипертрейдинг демек I3 но по-слаб от актуалните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Roujin Z написа:

Абсолютен боклук е това от обявата.

:) за 370лв не бих се изказвал толкова крайно. Всеки си има мнение все пак. Иначе съм напълно съгласен за предложението ти по горе. Ако иска нови части няма какво по-добро да сложи за тези пари за момента. С уговорката че ако ще ползва старата рам зависи на каква честота е тя и дали захранването стига. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично искам някое AMD отколкото Intel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Roujin Z написа:

Абсолютен боклук е това от обявата. По-малко рам много стара видеокарта и стар интел който не е по-добър от котлона.

Не е I5 в смисъл 4 ядрен а 2 ядрен с хипертрейдинг демек I3 но по-слаб от актуалните.

Балансирана конфигурация е и е доста под бюджета та остават пари и за още рам. Да не говорим че е с харда и всичко останало. И е по добър от котлона на автора да не си говорим глупости. Не е страхотен процесор но и парите са малко. Видеото ще подкарва игри и т.н. Да не продължавам и аз както казах обявата не е моя и не ме засяга дали ще се купува. Просто пасва на ограничения бюджет и изискванията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ще кажеш ако си купя видео като от онзи за 370лв

не няма

проблемът ми е че имам таблет nvidia shield и трябва да имам gtx 650 и по нови за да sync-на компа с таблета да играя pc игри на таблета си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото от линка не е за предпочитане :) Нова такава не знам дали изобщо ще намериш а и не си заслужава. Цялата конфигурация за тези пари според мен е добре защото ще ти свърши работа за сега и се вписва в бюджета. Ако ще купуваш нови части пак казвам че предложението най-отгоре е най-доброто за тези пари и изисквания :) Не че 750-та е много добра карта но за тези пари толкова. Не знам защо те притеснява че видеото изяжда най-много от бюджета. Нормално е щом ще се играят игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, WindyFoxBGR написа:

какво ще кажеш ако си купя видео като от онзи за 370лв

не няма

проблемът ми е че имам таблет nvidia shield и трябва да имам gtx 650 и по нови за да sync-на компа с таблета да играя pc игри на таблета си

Предложението по-горе е за 750-ка. Тя е след 650 :) Не виждам проблем.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прав си

ще видя що за цена е тази

колега, какво ще кажеш за това http://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GTX_750_Ti-gigabyte_geforce_gtx_750_ti_gvn75td52gi скъпо е но кажи мога да спестя и повече

Редактирано от WindyFoxBGR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,
      Имам за задача да създам база данни за мобилен оператор. Какъв вид заявка или отчет или таблица трябва да създам, с която всеки месец да се създава автоматична фактура с дължима сума според определени критерии (на какъв вид план си и каква трябва да бъде месечната ти такса). И също какъв вид форма трябва да направя, за да се плаща тази фактура.
      Благодаря предварително за оказаното съдействие.
    • от Plamy Gerova
      Здравейте, може ли помощ за курсовата ми задача?
      съставете програма с функции за:
      а) въвеждане от клавиатурата във файл и в масив( чрез добавяне) данни за морски пътувания (до 25)- Морска гара Варна: маршрут, кораб-име, име на капитан, цени на билетите- I,II класа, брой пасажери в съответната класа, обща сума на продадените билети- през избран месец от годината.Извеждане текущото съдържание на масива(файла) на екрана.
      б) извеждане на екран данните за превозите на кораб по въведено от клавиатурата име на кораб(със запитване за справка)
      в) извеждане на екран данните за морско пътуване с най- голяма обща сума на продадени билети.
      Главна функция main()- с меня за избор на функции и проверка за състоянието та данните.Използване на локални променливи и функции с предаване на параметри. 

• от georgi999
      здравейте надявам се да ми помогнете. 4 пъти ме късат на този изпит . На notepad ++ трябва да го направя .наистина не ми се отдава. моляви не ме критикувайте просто искам да взема изпита,разберете ме. Трябва да направя уеб сайт .ще кача файла за да видите там е обеснено подробно .моляви за помощ.благодаря предварително .  

• от BWB. Eclipto
      Търся помощ за курсовата си работа по програмиране, защото отсъствах близо два месеца поради операция, а не се имам с колегите си.
      задачата гласи :"Съставете алгоритъм и напишете програма за въвеждане координатите на точки и извеждане на екрана координатите на онези от тях, които не лежат в защрихованата област.Въвеждането се прекратява, когато броят на въведените точки стане най-малко М и броят на лежащите в защрихованата област стане N."

помощ!!
    • от nikchas
      Здравейте!
      От известно време се чудя как мога да си направя собствена марка, да речем за тениски ? Какво е нужно да знам и да направя ? Целта ми е нещо от сорта на print on demand системата само че да се намери солиден спонсор на продукти. Ще съм благодарен ако ми помогнете. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.