Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Здравейте направих един бюджетен PC build, който не съм сигурен дали работи. Тествах го в един сайт, но не съм сигурен. Ето го build-a (сложил съм само части които аз искам да сменя на моя компютър!!!) :

CPU: AMD Athlon X4 880K
GPU: ASUS GeForce GT 730 - 2GD3
MBD: MSI A68HM - E33 v2
RAM: Kingston 8GB 2Rx8 2113 MHz

Надявам се да не е боклук :) !

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ще работи. Процесора е възможно най-добрия за сокета и заводския охладител е добър та е възможен и клок без да го сменяш.

Дъното става също даже е най-изгодното.  За паметта не знам на каква цена е виж видеокартата не е добър избор та я сменяй.

Гледай за модели с 1ГБ тъй като за тия карти подобни количества са изключително безполезни особено щом е и със старата памет.

Гледай да е GDDR5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рамта няма смисъл на тая честота с този процесор. 1866 му е макса, но те съветвам да сложиш 1600 ако държиш на бюджета. Тъкмо може да останат малко пари за по-добро видео. Това дето си го избрал може да ти пише 2GB, но е на 128бит шина и си е бавна карта. За игри ще се мъчи. По принцип и процесора не ми харесва. Може да кажеш какъв е бюджета и кои части ще се ползват от стария компютър за да получиш по-добри съвети и от колегите :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам определен бюджет, но нека не е повече от 550 лв. разход

И от стария компютър ще ползвам кутията, охлаждането, захранването и старатa RAM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За дъно, процесор видео и рам доколкото разбрах? Захранването което ще се ползва какво е? Дъното ти в момента какво е? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паметта се подкарва на 2133 с това дъно. Единственият проблем е видеокартата всичко друго е ОК за парите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, Roujin Z написа:

Паметта се подкарва на 2133 с това дъно. Единственият проблем е видеокартата всичко друго е ОК за парите си.

Паметта ще тръгне на дъното с клок но процесора не може да я ползва на тази честота. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, WindyFoxBGR написа:

Ще поискам от вас малко съвети за друга видео карта

И все още чакам за съвет с картата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 MSI A68HM-E33 V2 , A68H, DDR III 2133(O.C)/1866/1600, VGA, HDMI, SATA III, USB 3.0, FM2+ 
    
 AMD Athlon X4 Quad Core 880K, 4.00GHz, BOX, FM2+, with low-noise fan  
    
 KINGSTON 8GB DDR III 1866 HyperX FURY /Black/, HX318C10FB/8 
    
 GIGABYTE 2048M GTX750Ti N75TD5-2GI PCI-E 3.0 
    

Крайна цена 568.

 

Значително по-добра видеокарта и много икономична. Модела с 1ГБ е 13 лв. по-евтин ако държиш да си точно по-бюджета.

По-зле ще е но пак ще е по-добре от колкото с по-бавна карта с повече памет. Примерно 730 и с 4ГБ памет пак си остава много зле.

Ако трябва вземи рам на 1600MHz ще спестиш 10 лв. Важното е видеокартата да не се реже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindyFoxBGR написа:

И все още чакам за съвет с картата

Проблема е че трябва да се ореже от другите неща за да се сложи по-прилично видео. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

еminem_vr проблем е, че е втора ръка тази която ми предложи, но набързо намерх нещо интересно http://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_730-gigabyte_geforce_gt_730_2gb_gddr5

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В бюджета ти се връзва 750TI та няма смисъл от много по-слаби 64 бит. карти особено втора ръка.

В крайна сметка стават само за филми та и на половин цена да я намериш пак няма да ти вървят игрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, WindyFoxBGR написа:

еminem_vr проблем е, че е втора ръка тази която ми предложи, но набързо намерх нещо интересно http://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_730-gigabyte_geforce_gt_730_2gb_gddr5

 

Става за филми :) 

Каква е старата рам дето ще позлваш? 

Roujin Z - картата от линка е нова , просто слаба. Само да отбележа че предложението което му дадох на лична за втора употреба е за цяла конфигурация а не за видео.

Ето го линка. Обявата не е моя за това не е реклама. Ако е в нарушение на правилата модератора да изтрие линка.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютен боклук е това от обявата. По-малко рам много стара видеокарта и стар интел който не е по-добър от котлона.

Не е I5 в смисъл 4 ядрен а 2 ядрен с хипертрейдинг демек I3 но по-слаб от актуалните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, Roujin Z написа:

Абсолютен боклук е това от обявата.

:) за 370лв не бих се изказвал толкова крайно. Всеки си има мнение все пак. Иначе съм напълно съгласен за предложението ти по горе. Ако иска нови части няма какво по-добро да сложи за тези пари за момента. С уговорката че ако ще ползва старата рам зависи на каква честота е тя и дали захранването стига. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Roujin Z написа:

Абсолютен боклук е това от обявата. По-малко рам много стара видеокарта и стар интел който не е по-добър от котлона.

Не е I5 в смисъл 4 ядрен а 2 ядрен с хипертрейдинг демек I3 но по-слаб от актуалните.

Балансирана конфигурация е и е доста под бюджета та остават пари и за още рам. Да не говорим че е с харда и всичко останало. И е по добър от котлона на автора да не си говорим глупости. Не е страхотен процесор но и парите са малко. Видеото ще подкарва игри и т.н. Да не продължавам и аз както казах обявата не е моя и не ме засяга дали ще се купува. Просто пасва на ограничения бюджет и изискванията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какво ще кажеш ако си купя видео като от онзи за 370лв

не няма

 

проблемът ми е че имам таблет nvidia shield и трябва да имам gtx 650 и по нови за да sync-на компа с таблета да играя pc игри на таблета си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеото от линка не е за предпочитане :) Нова такава не знам дали изобщо ще намериш а и не си заслужава. Цялата конфигурация за тези пари според мен е добре защото ще ти свърши работа за сега и се вписва в бюджета. Ако ще купуваш нови части пак казвам че предложението най-отгоре е най-доброто за тези пари и изисквания :) Не че 750-та е много добра карта но за тези пари толкова. Не знам защо те притеснява че видеото изяжда най-много от бюджета. Нормално е щом ще се играят игри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindyFoxBGR написа:

какво ще кажеш ако си купя видео като от онзи за 370лв

не няма

 

проблемът ми е че имам таблет nvidia shield и трябва да имам gtx 650 и по нови за да sync-на компа с таблета да играя pc игри на таблета си

 

Предложението по-горе е за 750-ка. Тя е след 650 :) Не виждам проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

прав си

 

ще видя що за цена е тази

колега, какво ще кажеш за това http://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GTX_750_Ti-gigabyte_geforce_gtx_750_ti_gvn75td52gi скъпо е но кажи мога да спестя и повече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...