Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
goodly

Предложете ми говорители за SONY DSX-A40UI

Препоръчан отговор

Предложете ми говорители за SONY DSX-A40UI 

Трябват ми два говорителя за предни врати 6,5" (17см.) и два за задните врати 5,25" (13см.)

Колата е Opel Astra G Combi

И ако това има значение:

Стъпало: THUNDER TCA-2136

Буфер: Pioneer TS-WX305B

В момента колата е с оригиналните говорители които са слаби и са хартиени. При увеличаване на vol. до 25 става, но от там нагоре почват да изкривяват.

Бюджета е 300лв. колкото по-ниско от бюджета, толкова по-добре за мен. При много добри съчетания ако бюджета не достига, е възможно да добавя + 50лв. Но пак казвам, ако има възможност цената да е под бюджета стига да има нужния ефект.

1 Държа на качеството!

2 Държа на възможно нисък бюджет стига да покрива целта която искам да постигна!

3 Не държа толкова на марка колкото горните две точки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, goodly написа:

И ако това има значение:

Стъпало: THUNDER TCA-2136

преди 1 час, goodly написа:

1 Държа на качеството!

:clown:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледайте говорителите на Hertz, които влизат в бюджета Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да питам, за RMS и максималната сила. В случая моя ресивър е 4х55W, ако примерно са два говорителя по 40W и два по 60W ще има ли проблем?

По добре ли е ако RMS е по слабо, и лошо ли ще е ако е над изискванията от ресивъра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 12V захранване не можеш да очакваш повече от 15W на канал в мостово свързване. В другата тема ти казах да наблегнеш на училището и простата физика.

За 220W на изгода консумацията трябва да е поне 360 ==> 30А без спадиовете, А сега погледни през какво минава тока и колко е предпазителя.

За цитираните мощности и честоти трябва обем и звугово оформление, които няма как да станат с ламарини.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов не искам да уча нищо. Чисто и просто искам отговор и то възможно по прост начин обяснен като за идиоти. От това което ми писа нищо не разбрах..

Ако може пак да обясниш или някой друг да обясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интернета всичко си е описано много просто. Елементарните неща като закон на Ом се учеха по мое време някъде около 6 клас.

При 12V захранване като се махнат 2 x 1V спак за насищане на крайните транзистори и някои токови резистори за обратна връзка, да не говоря за свързващи кабели остава 10V p-p за  изход. Като го умножиш по корен от 2 за синус и на 4 ома товар стават 12W  P = U*U / R. С отчитане на реален музикален сигнал дава около 15W.  Докъм 20 могат да станат  при захранване около 14.2V при работещ генератор. Повече няма как да станат при това захранване. Някои като крайните стъпала в багажника имат допълнителен преобразувател и реално работят на + / - 50 - 60V. 

Нататък има акумулатор. Производителят го е изчислил за нормална експлоатация и заряд и е изчислил и съответен генератор. Дори и когато е мислено въпросното возило не са смятани постоянно светещите фарове по днвшния закон. А те са поне 10 ампера непланирана консумация. А ти искаш да добавиш още 50 - 60 ампера още за разни свирки. Ограничи си мераците за подвижна лудница на по-малка мощност. При 50 ампера консумация за 1 час ще издухаш акумулатор 74Ah.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов

Разбирам до тук че повече от 15W говорител на врата, не мога да сложа камоли 4 по 50W тъка ли ? Защото акумулатора ми за сега е 1 и няма да може да обслужи и говорителите и усилвателя с бас касата едновременно тъка ли?

Как да ги захраня тогава 4х50W ? Има ли начин говорителите които искам да купя за врата да бъдат захранени доволно, без да тормозят много акумулатора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти какво искаш? Да караш кола или да правиш лудница на поляната в продължение на часове?

Тая свирка не съм я гледал точно, може да има вътрешно повишено захранване или да е клас D за по-голямо к.п.д.  Но ти гарантирам че не можеш да издържиш на метър дори и 100 истински вата повече от 5 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изгасен двигател съм съгласен може и да го издухам набързо ако добавя и говорителите. Но ако карам и слушам мисля че няма да имам проблем прав ли съм, до като не намеря решение и облекчение за главния акумулатор. Решил съм за баса да взема кондензатор и още един акумулатор който е състезателен. 

Сега въпроса ми до като карам ще ми захранва ли ако добавя и 4 по 50W говорители за вратите ?

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.