Премини към съдържанието
Glenarvan

Бягство от Земята - късометражно филмче

Препоръчан отговор

Не претендирам, че съм кой знае колко добър в тази област. Правил съм и доста любителски, каквото е това кратко клипче. Защо "Бягство от Земята"... защото бях вдъхновен от няколко чуждестранни клипа, които представят подобна идеята - как един ден хората ще напуснат родната планета и ще тръгнат из космоса в търсене на извънземни форми на живот или планети подобни на нашата. Започнах да се занимавам още през януари, но си имах и други ангажименти, затова успях да го завърша едва преди няколко дни. Гласът зад кадър е на проф. Лъчезар Филипов - преподавател по астрофизика в БАН. Думите му са изрязани от различни участия в предаването, което съм споменал в края на клипа. Първоначалната идея беше малко по-различна, но с времето се променяше няколко пъти и за това някои кадри отпаднаха. Всичко, което ще видите е създадено на компютър с помощта на няколко софтуера. Ако ви се занимава може да напишете каквото и да било по темата. Показах го на приятели и някои казаха, че все едно съм го заснел с камера, други пък разпознаха доста грешки. Ще се радвам на всякакви мнения.

Всички кадри в клиповете по-долу са правени от мен с помощта на софтуер за 3Д моделиране и анимация:

Линк към клипа:

Отпаднали кадри:

Това също щеше да бъде част от филмчето, но отпадна, защото щяха да станат много кадрите от Луната и така щеше да се получи прекалено много акцентиране върху нея, а не това е идеята. Идеята е за космоса като цяло. Тези кадри също са изцяло създадени на компютър и с помощта на някои техники в пост-продукцията нещата "оживяха" и кадрите все едно са от мисите Аполо :D ама не са... аз съм ги създал:

Снимки от процеса на работа:

1.jpg7.jpg2.jpg3.jpg5.jpg4.jpg6.jpg

8.jpg

10.jpg11.jpg9.jpg

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да стане в съвсем близко бъдеще. За целта трябва да колонизират Луната, а след това да тераформират Марс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид терариуми? В които хората са изградили цели градове? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, _Uzunov_ написа:

Имаш предвид терариуми? В които хората са изградили цели градове? 

Поне по филмите, които съм изгледал, на Луната не е необходимо да се правят големи градове, а просто да се направи Лунна база, където да могат да се сглобяват модулите за корабите. На луната гравитацията е малка и много по-лесно могат да се сглобяват мегаконтрукции. Естествено проблема е липсата на атмосфера и е необходимо да се работи със скафандър. 

Иначе Марс може да се тераформира. С малки ядрени взривове се разтопяват ледените шапки на полюсите, за да се освободи въглероден диоксид в атмосферата. Целта е да се направи парников ефект. След това се прави опит да се засадят водорасли или мъхове, които да започнат да отделят повече кислород. На теория всичко е ясно. Единственото, което спира цялата работа е липсата на двигател. Така наречените Retros Engine са остарели. Нужно е или друг вид гориво за тях или нов двигател.

Поради тази цел направиха и Големия Колайдер. Целта е да се открие атниматерията и да може да се контролира. Дrугото, което се опитват да открият е възможността да се контролира гравитацията. Тоест да открият гравитоните и от там възможността за Agrav.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята препоръка е да събереш всичките клипове! Няма никаква значение дали е Луната или друга планета в обект, защото говорим за свят извън Земята. Хората слушат гласът, а клипа е просто един фон за усещане на обстановката на друга планета.

Само да ви напомня, че всички нас няма да ни има, а слънцето ще угасне. Така както динозаврите са измрели, такава орисия чака и човечеството. Никой не е над природата!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Mlechko написа:

Моята препоръка е да събереш всичките клипове! Няма никаква значение дали е Луната или друга планета в обект, защото говорим за свят извън Земята. Хората слушат гласът, а клипа е просто един фон за усещане на обстановката на друга планета.

Само да ви напомня, че всички нас няма да ни има, а слънцето ще угасне. Така както динозаврите са измрели, такава орисия чака и човечеството. Никой не е над природата!

Слънцето ще изгасне след милиарди години. Дотогава човека ще има технология, за да го контролира.Вече защо са измрели динозаврите, това е друга тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехе, хора... нова научна тема ли ще развиваме :D . Няма лошо, но я създадох за да споделите мнение как съм се справил с видеото, с компютърната анимация, монтажът... Разбира се няма никакъв проблем да се пише и за космоса като цяло. Ако е удобно споделете малко за нещата, които съм направил от техническа гледна точка. Какво ви направи добро впечатление, какво лошо...?

Емо - сетих се за филма "Зов за звръщане" от 1990г, в който имаше база на Марс и накрая на филма разтопиха ледовете, от които се получиха облаци... или нещо подобно, но някак си планетата се сдоби с кислород. Точно какво стана не си спомням, защото го гледах доста отдавна, беше интересно.

Сещам се и за друг филм - "Червената Планета". В него се разказва за посяване на растителност на Марс, която генерира кислород. Главният герой - Галахър (Вал Килмър), на които кислорода му свършва инстинктивно си сваля шлема и се оказва, че планетата си има кислород и става за дишане. После откриват растителност, от която става ясно, че идва кислорода. Не знам обаче тази растителност как ще живее без пчели, които да я опрашват. Доказано е, че ако пчелите изчезнат от Земята ще има растителност за някакви години, след което ще умре, защото няма друг естествен начин за опрашването и.

Двигателите с гориво са проблем, защото е ограничено, а и не може да се развие голяма скорост. Ако предположим, че имаме технология, с която да пътуваме със скоростта на светлината, трябва космическия апарат да има и силово поле, което да пази хората от смазване от високата и продължителна скорост. Друг парадокс е, че ако сега тръгнем сега и изминем 50 светлинни години, тук на Земята ще са минали 50г. и после ако някои се върне след още 50 тук ще е примерно 2100г. Получава се един Mind Blow...

преди 1 час, Mlechko написа:

Аз съм си мислел с гласа на професора да събера всичките компютърни визуализации на космоса в едно и да стане като филм, защото имам още доста кадри, които съм визуализирал през времето и са се насъбрали. Ето например тези две видея, които изглеждат много по-аматьорски, но тогава такива ми бяха възможностите:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно за момента да имаме двигател, който да се движи със скоростта на светлината, а дори да имаме той ще създава проблеми поради парадоксите във времето. Целта е да има двигател, който може да огъва пространството и да създава изкуствен портал между точката в която сме и точката в която искаме да отидем. Това се основа на теорията за червеевите дупкки. За повече инфо може да гледаш филма "Смъртоносен Хоризонст". То там нещата са малко в друга насока, но ще разбереш за какво говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смъртоносен Хоризонт с Лорънс Фишбрън. Българско студио е правилно визуалните ефекти и анимацията в този филм :) .

А най-много за чревеевите дупки може да се научи от филма "Stargate SG-1". Там във всеки епизод пътуват чрез портал, който ги води до друг портал на различни места из Вселената посредством червеев тунел.

Едит: Казвайте нещо за клиповете :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата вече не стоят като чиста фантастика. Вече има така наречения йонен двигател. Проблема е, че няма тягата да излети от Земята, но в Космоса се справя повече от добре. С негова помощ до Марс може да се стигне за 2 месеца. Все още обаче има няколко проблема, които трябва да се разрешат.

Ето един филм който е по NG, но е малко неприятен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много филми гледате, а това че държите смартфон в ръка и имате двуметров LED телевизор ви изкушава да се чувствате велики! Т.е. ние не сме напреднали кой знае колко! Нищо не знаем за космоса! Градят се нови теории и се пропукват стари! Космоса е невероятно унищожителен и невероятно безкраен! Начина по, който искаме да пътуваме е невероятно допотопен, неприложим, а концепцията изключително грешна! Хайде някой първо да даде смислено обяснение на понятието - Електрически ток, да обясни произхода на човека и неговата еволюция, както да разгадаем загадките на недрата на земята и океаните! Пътуването в космоса няма да имо нищо общо с днешните представи и средства! Мислиме си ,че нещо знаем или сме постигнали! Никой обече не може да забрани на никого да си фантазира или мечтае!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с тези мечти и фантазии човека е постигнал толкоз много. Да, все още сме в началото, но както виждаш в момента сме в Космоса. Имаме сателити, проби, 2 телескопа., космическа станция. Знаем почти всичко за планетите в слънчевата ни система, даже на някой кацнахме.(говоря за Марс и Венера) Естествено, нещата няма да станат бързо. 

Нещата може би ще се развият бързо ако човек е заплашен и цялото човечество се обедини за постигането на дадена цел. В момента самото човечество не е единно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

но както виждаш в момента сме в Космоса

Какво??? Къде сме???? Малко смешно това предвид необятноста на космоса т.е. не сме никъде! Първо трябва да познаваме нещо, а след това да го покоряваме! В космосоа се вихрят такива необуздани и непредвидими сили, че трудно оцелява каквото и да било! Начина за пътуване ,който познаваме към момента не е верен! Той е груб,тромав, дупотопен, опасен! За съжаление сме далеч дори и от идея за друг начин на пътуване! Тва ,че сме изпратили сателити или автоматична станция на Марс означава преносно все едно сме пратили детето до магазина под нас или в съседната пряка!  Невероятно постижение нали!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кумчо вълчооо написа:

Първо трябва да познаваме нещо, а след това да го покоряваме!

който познаваме към момента не е верен! Той е груб,тромав, дупотопен, опасен!

Тоест хората първо са опознали земята, преди да почнат да пътуват? Тоест галерите и керваните не са били груби, допотопни и опасни? И това е спирало пътуванията и завоеванията?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, flare написа:

Тоест хората първо са опознали земята, преди да почнат да пътуват? Тоест галерите и керваните не са били груби, допотопни и опасни? И това е спирало пътуванията и завоеванията?

Да! 

А и големи завоевания на човека наблюдаваме. Думи нямам! 

Вди се спор дали човека е разумно същество изибщо или животно което се е развило еволюционно по - добре от останалите. По поведение и начин на живот не се различаваме много от животните! Воюваме за пространство, храна и надмощие! Храним се като тях! Чифтосваме се като тях! Живеем на прайдове! Разликата е ,че сме придобили повече умения и сръчност! 

Що се отнася до пътуванията ,то някои птици далеч преди човека са се научили да навигират, прелитат над океани и континети!  

Сега малко по темата! Хубаво е да се мечтае! Мечти за полети в космоса има, но към днешна дата специалистите казват, че са почти невъзможни! Висока радиация, продължителна безтегловност, невероятно дълъго време за път! Искаме да идем на съседна планета и май не можем! Какъв космос ще покоряваме! Говори се за отдалечени галактики на милиони светлинни години! С технологията която имаме и доразвиваме ще покорим ушите си! За да достигнем до нова технология то трябват и знания, познания! Ние нищо не знаем за космоса. Някакви теории и прадположения! Дори не познаваме добре нашата Слънчева система! Ако пътуването и завояването на космоса беше толкова лесно, то сега на нашата планета щеше да има съжителство и доста гостувания от всевъзможни пришълци!

Инак - автора на темата е положил доста усилия! Харесва ми, но и има още над какво да поработи!

П.П. уф пак требе да те връщам във филтъра!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Кумчо! Очаква се да излязат още няколко такива филмчета. Трябва и ние да си имаме :).  

А бе нещо не схванах за какви филтри говориш...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _Uzunov_ написа:

А бе нещо не схванах за какви филтри говориш...

Не се отнася за теб, а за flare! Т.е. когато не харесваш някого, то го филтрираш / блокираш!

На теб лично пожелавам успех с бъдещите проекти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите думи на всички :).

Но няма смисъл да се карайте :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.04.2016 г. at 14:21, Кумчо вълчооо написа:

Какво??? Къде сме???? Малко смешно това предвид необятноста на космоса т.е. не сме никъде! Първо трябва да познаваме нещо, а след това да го покоряваме! В космосоа се вихрят такива необуздани и непредвидими сили, че трудно оцелява каквото и да било! Начина за пътуване ,който познаваме към момента не е верен! Той е груб,тромав, дупотопен, опасен! За съжаление сме далеч дори и от идея за друг начин на пътуване! Тва ,че сме изпратили сателити или автоматична станция на Марс означава преносно все едно сме пратили детето до магазина под нас или в съседната пряка!  Невероятно постижение нали!

Имаме космическа станция и хора на нея. Това може да не ти харесва и да не го признаваш, но е така. Никъде не съм спорил затова, че Космоса е една враждебна и опасна среда за човека. Колкото до начина на пътуване, в момента е опасен, защото нямаме двигатели. Това, че сме изпратили проби и съответно автоматични станции до дадените планети не е никак малко постижение. Преди 100 години хората се биеха в окопите. 

Колкото до това дали човека е мислещо същество в това няма никакво съмнение. Друг е въпроса, че прави глупости или че използва уменията и знанията си да прави оръжия или средства за унищожение. Колкото до птиците те се ориентират по магнитното поле. Наруши го и няма да излети нито една птица.

Не съм и съгласен, че хората са опознали земята преди да пътуват. За пример ще ти дам само Фернандо Магелан. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.