Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си купя нов таблет, понеже вече стария не става за нищо. (Asus Fonepad 7 K00E, батерията май навърши циклите си и не иска да се зарежда)

Бюджета е до 300 лева. Предпочитам по-голям екран, като ще се ползва основно за браузуване и тук там някоя игра. 

Имам възможност и за поръчка от чужбина, като за сега съм се насочил към Xiaomi MiPad 2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, niki292002 написа:

Имам възможност и за поръчка от чужбина, като за сега съм се насочил към Xiaomi MiPad 2.

Чудесен избор, но е над бюджета. 300лв стигат за 16GB модел но не остава за пътни, пък безплатната доставка хммм...

Изчакай 10ти май Xiaomi ще представят няколко нови продукта MIUI 8 и евентуално цените на старите ще паднат малко надолу. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Чудесен избор, но е над бюджета. 300лв стигат за 16GB модел но не остава за пътни, пък безплатната доставка хммм...

Изчакай 10ти май Xiaomi ще представят няколко нови продукта MIUI 8 и евентуално цените на старите ще паднат малко надолу. 

Ще изчакам, в предвид, че още чакам рефънд. А безплатната доставка - 4 пъти поръчвах телефони (Redmi 2, Някакъв Umi, Xioami Redmi Note 2 черен и бял, за приятели, понеже те не знаят как да си ги поръчат) и дойдоха перфектни. Точно 16GB модел гледам. А и ми хареса, защото корпуса му е почти същия като този на Ipad Mini 2/3/4. (както и менюто, все пак, държа и на хубав външен вид)

А ако пуснат новите модели и новия е 300 лева, ще взема него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще е фаблет между 5 и 7 инча и вероятно ще е доста по скъп.

Но пък до момента винаги като пуснат нов продукт цените на старите падат.

Говори се че ще представят и собствен чипсет, както и умен часовник.

За доставката и аз поръчвам с безплатна евтините неща но като е над 100 долара/евро предпочитам да дам още малко за DHL.

Не веднъж съм писал, че изпращат от склад в Европа, тоест почти със сигурност прескачаш митницата пък и идва за около седмица.

Прегледах магазините на търговци от който съм поръчвал и цената е около 160 евро стандартния пакет без калъф и протектор.

Гледам че през мобилното приложение цената е малко по ниска и предполагам за Великден ще пуснат някой и друг купон за отстъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, П.е.т.ъ.р написа:

За доставката и аз поръчвам с безплатна евтините неща но като е над 100 долара/евро предпочитам да дам още малко за DHL.

Не веднъж съм писал, че изпращат от склад в Европа, тоест почти със сигурност прескачаш митницата пък и идва за около седмица.

Прегледах магазините на търговци от който съм поръчвал и цената е около 160 евро стандартния пакет без калъф и протектор.

Гледам че през мобилното приложение цената е малко по ниска и предполагам за Великден ще пуснат някой и друг купон за отстъпка.

Веднъж са ме спирали на митница и то само за един по-обемист пакет - калъфи за седалки на автомобил. Но за телефони или подобни не. (и се надявам да си продължа така)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Person написа:

Добре си се насочил към този таблет. Виж за него: http://www.setcombg.com/reviews/Xiaomi/MiPad-2/preview.asp

Много подробно изчетох за него, а най-много ме изкефи, че няма проблема със загряването. (не, че ми пречи особено, но гореща гума не се чуства особено приятно (ще го ползвам с кейс и темперирано стъкло))

Но както каза @П.е.т.ъ.р, ще изчакам до 10 май.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Много подробно изчетох за него, а най-много ме изкефи, че няма проблема със загряването. (не, че ми пречи особено, но гореща гума не се чуства особено приятно (ще го ползвам с кейс и темперирано стъкло))

Но както каза @П.е.т.ъ.р, ще изчакам до 10 май.

Non-removable Li-Po 6190 mAh battery - поради тази причина няма да грее. Проблема е, че батерията не се вади така, че ако ти се налага да рестартираш............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батериите на голяма част от таблетите не се вадят, в момента пиша от таблет чиято батерия е вградена. При проблем задържам on/of бутона и се рестартира. 

Моя е с 4200 милиампера батерия, зареждам го през вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно си се насочил към Mi Pad 2. Изчакай на 10-ти излиза MIUI 8, Mi Band 2 (заделил съм 100лв. за нея и ще я поръчам pre-order) и някъв фаблет, та и цените ще паднат тогава. 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Non-removable Li-Po 6190 mAh battery - поради тази причина няма да грее. Проблема е, че батерията не се вади така, че ако ти се налага да рестартираш............

Когато задържиш бутона за включване/изключване за около 10-15 секунди "форсира" таблета (независимо от софтуера) да се изключи. 

преди 10 часа, VipKokata написа:

Правилно си се насочил към Mi Pad 2. Изчакай на 10-ти излиза MIUI 8, Mi Band 2 (заделил съм 100лв. за нея и ще я поръчам pre-order) и някъв фаблет, та и цените ще паднат тогава. 

Аз вече си взех Mi Band 1S. (10 долара, направо за без пари)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То мисълта ми беше ако "забие" софтуерно. Тогава няма как да го рестартираш макар, че такива случаи са рядкост. Иначе таблета е повече от добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Емил Костов написа:

То мисълта ми беше ако "забие" софтуерно. Тогава няма как да го рестартираш макар, че такива случаи са рядкост. Иначе таблета е повече от добър.

Напротив. Като задържиш бутона за включване/изключване за по-дълго се изключва хардуерно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз вече си взех Mi Band 1S. (10 долара, направо за без пари)

Ми то и аз щях да я купувам, но ще излиза нова и няма смисъл. + тва аз съм имал първата гривна и знам кво представлява.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, VipKokata написа:

Ми то и аз щях да я купувам, но ще излиза нова и няма смисъл. + тва аз съм имал първата гривна и знам кво представлява.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ако щях да я взимам на 20$ нямаше да я взимам. Но на 10$ си е далавера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 26.04.2016 г. at 19:31, П.е.т.ъ.р написа:

Би ли споделил от кои сайтове, с европейски складове, е сигурно да се поръчва подобен тип неща. TinyDeal и GearBest ли са най-добри ?
Аз също съм се спрял на този таблет, в момента е с цена от около 200$ в алиекспрес.

Редактирано от Gabriel Seizov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Gabriel Seizov написа:

Би ли споделил от кои сайтове, с европейски складове, е сигурно да се поръчва подобен тип неща. TinyDeal и GearBest ли са най-добри ?
Аз също съм се спрял на този таблет, в момента е с цена от около 200$ в алиекспрес.

То и аз ще го поръчвам от aliexpress.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що го видях в gearbest за 190$ от европейски склад и едвам се сдържам да не го поръчам. На тази цена без мито и други такси със сигурност си заслужава, Говоря за 16гб версията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В алито го има за 160$. Златен (между другото който ми харесва и е по-скоро тъмен бронз) 16gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но от алито няма ли да отиде на митница и съответно още 20% на стойността ? Аз предпочитам silver, доста прилича на iPad mini.

Някой поръчвал ли е от  TinyDeal и GearBest ? Добри ли са нещата там?

Редактирано от Gabriel Seizov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chuwi Hi8 Pro Tablet PC  - много добър 8" таблет. за малко пари. DHL значи задължително попадате на митница. Изобщо, не заради митницата, просто през DHL да пътува е върховна глупост. Пратката може да се застрахова, за тези пари имате трак номер. Имате си достатъчна защита, ако платите през PayPal. Много пратки имам от GearBest, много коректни са.

п.п. В момента Chuwi имат промоция на техните продукти в GearBest.

За 86 евро, този таблет си е направо за без пари. Честно казано, бих си поръчал един и за мен, ако вече нямах пре много подобни джаджи... И през митницата да мине, стават 103 евро, което пак е доста по-евтино от всичко, което може да се вземе в бг магазин.

Такива таблети по принцип се рестартират без проблем, не е нужно да се вади батерията.

преди 1 час, niki292002 написа:

В алито го има за 160$. Златен (между другото който ми харесва и е по-скоро тъмен бронз) 16gb.

В "алито" е до късмет на какъв търговец ще попаднеш, за разлика от GearBest, където те сами са си търговците...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 04.05.2016 at 7:54, djagi написа:

Chuwi Hi8 Pro Tablet PC  - много добър 8" таблет. за малко пари. DHL значи задължително попадате на митница.  

В "алито" е до късмет на какъв търговец ще попаднеш, за разлика от GearBest, където те сами са си търговците...

Top one от алиексптес е коректен. Когато е с DHL идва от Европейки склад и няма мито. Имам опит с около 15 поръчки през последните месеци. Алиекспрес защитата плащането 50-60 дни и освен ако не опитвате да мамите диспутите винаги приключвар в полза на клиента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да препоръчам на tinydeal европейския склад, идва с куриер директно вкъщи между 7-10 дни от изпращането. Също и Chuwi Vi8 и Hi8, които лично си купих,тествах и разпратих по роднините.Даже сега съм хвърлил око на CHUWI Hi8 Pro оттам за $113 този пък лично за мен да видя как е новия Intel Atom X5 Z8300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, П.е.т.ъ.р написа:

Top one от алиексптес е коректен. Когато е с DHL идва от Европейки склад и няма мито. Имам опит с около 15 поръчки през последните месеци. Алиекспрес защитата плащането 50-60 дни и освен ако не опитвате да мамите диспутите винаги приключвар в полза на клиента.

Това top one име на търговец/магазин в алиекспрес ли е и как мога да го намеря, за да проверя нещата му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.