Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Relic_hunter

От няколко дни батерията ми пада много бързо

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще се опитам да опиша проблема си максимално ясно и точно:
Телефона ми е Samsung Galaxy S4 Mini.  До сега не съм имал проблем с батерията, но
от няколко дни (от както си прекарах интернет с рутер в къщи) и ползвам Wi-Fi, изведнъж
телефона ми все едно оживя и започна сам да ъпдейтва приложения, да сваля приложения без да
иска съгласие и т.н. Това приключи за около 10 минути и от него ден насам батерията почна да се
изтощава много бързо. Например отивам на работа - като от вкъщи тя е на 100% а за половин смяна
(около 4 часа) - е вече на 20% и то при положение, че за това време нито съм говорил, нито съм си
играл изобщо с него - изобщо не съм го пипал. Дори точно преди да тръгна на работа - когато батерията
е все още на 100% - пускам "Baterry Doctor" и от там изключвам всички работещи приложения за по-сигурно.
Освен това намалям яркостта на екрана до минимум - колкото едвам да се вижда. Пускам също телефона
на икономичен режим, което до колкото разбрах свежда работата на процесора на половина - и въпреки
това до 4 часа тя пак е почти празна (батерията).

Дали проблема е в самата батерия или имам някое приложение, което дори "Baterry Doctor" не може да спре
и остава да работи на заден план? Както казах преди ъпдейтите нямаше никакви проблеми с батерията. На
работа до преди няколко дни съм слушал музика с часове и от 100% е падала до към 75/80 макс. А сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Relic_hunter написа:

...и ползвам Wi-Fi

Ако не е изключено Wi-Fi,батерията ще пада бързо,защото постоянно ще търси мрежа да се закачва,а това хаби много ток.А не е изключено,да е наближило времето да свършва батерията и просто да съвпада с момента на актуализирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко прилича на заразен с адуер. Сканирай с Malawarebytes anitmalware

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Relic_hunter написа:

Дали проблема е в самата батерия или имам някое приложение, което дори "Baterry Doctor" не може да спре
и остава да работи на заден план? Както казах преди ъпдейтите нямаше никакви проблеми с батерията. На
работа до преди няколко дни съм слушал музика с часове и от 100% е падала до към 75/80 макс. А сега...

Влез в апарата в Батерия, консумация и направи един скрийн да видим кои приложения ти дърпат най-много батерия.
Ама това като ти е батерията на 10-ина процента, а не като си заредил и е пълна...

Относно актуализациите - всичко е въпрос на настройка и можеш да ги актуализираш само ръчно, ако желаеш.
Ако за първи път се връзваш към мрежа и интернет е нормално да се актуализират сами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай всички ненужни приложения, изтрии и забрани актуализациите на приложенията които не използваш, спираи wi-fi когато не ти е нужен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои приложения имат опция за автоматичен ъпдейт примерно през WiFi и ако ти имаш такива и след като си започнал да използваш WiFi...
Отделно от това след като са ти се обновили всички приложения на телефона, новите версии на някои може да дърпат много ресурси и батерия, трябва едно по едно да ги обходиш в настройките им и да видиш какво е зададено. Ако не използваш телефона докато си на работа не ти пречи да си изкл. WiFi + 3G мрежата, така няма да ти пада батерията грам, аз го правя този номер като ми остане под 10% и искам да искарам още някой час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Relic_hunter написа:

и остава да работи на заден план?

Battery Doctor като ти спре приложението което се изпълнява във фонов режим, то пак ще се пусне и ще ти хаби повече батерия така. По-добре я разкарай тази програма. Android си освобождава РАМ-та, когато му потрябва и не са му нужни подобни приложения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да допълня отново понеже явно не съм обяснил в първия пост - Wi-Fi е включен само вкъщи. На работа не го пускам, защото там няма никакви мрежи.
Знам че той хаби много. Ще пробвам това с батерията да видя кое приложение колко хаби. Само да спомена също понеже сега се сетих - не знам дали си
въобразявам, но на работа когато си извадя телефона от джоба е доста топъл. Необичайно е. Преди също е седял във същия джоб, но не е бил така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Relic_hunter написа:

на работа когато си извадя телефона от джоба е доста топъл.

Когато има повече консумация,батерията загрява!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.