Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Ще си купувам нова конфигурация лятото бих искал консултация и предложения за компютър на който мога да подкарвам GTA V на максимални настройки при 150 FPS на FULL HD дисплей и 120-130 FPS на 4K диспелй .Ще изброя компонентите от сегашната ми конфигурация която не постигат това   ПРОЦЕСОР: I7 990X ДЪННА ПЛАТКА: ASUS Rampage III Black Edition Графика:2x gtx590 sli РАМ ПАМЕТ :Dominator Platinum 32GB 4X8GB DDR3 2133MHz   БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

моя грешка 16 GB RAM

4X4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мие точно определен зависи мога да дам повече ако мисля че си струва може и по-малко 4-5 цифрена сума всъшност ако трябва да бъда по-точен неограничен само да стигне желаните изисквания

Редактирано от Gaming Beast (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм сигурен че ще подкарва GTA V на ултра настройки 4K резолюция 130 FPS

и бих желал да има стабилно течно охлаждане обхващащо графика процесор и чипсет ще се клокват процесора и графиката 

Редактирано от Gaming Beast (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gaming Beast написа:

GTA V на ултра настройки 4K резолюция 130 FPS

Според това видео с titan ще ти трябват минимум 3 карти за 130 fps.

С две такива карти се виждат 60 fps

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Gaming Beast написа:

или да чакам новите графични решения някъде около юни месец трябва да са излезли за продажба

Видеокарта като паскал, която се очаква да излезе тази година е предвидена за виртуална реалност и 4к. С такава карта вероятно пак няма да достигнеш до желаните 130fps, но с две карти, вероятно ще са постижими. За жалост, не знам на каква цена ще излязат първоначално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не съм споменал нищо за една бройка ясно че не могат да се постигнат аз мисля че още от началото стана ясно че става въпрос за multi gpu sli 4 бройки от новият топ модел на geforce и i7-6950x 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
MSI X99A GAMING 9 ACK LGA2011-V3 1 888.00 лв. 888.00 лв.
I7-5820K/3.3G/15MB/BOX/2011 V3 1 822.34 лв. 822.34 лв.
NZXT KRAKEN X61 LIQUID COOLER 1 259.83 лв. 259.83 лв.
G.SKILL DDR4 2x8 2133 AEGIS F4-2133C15D-16GIS 2 126.39 лв. 252.78 лв.
ADATA SSD SX930 480G SATA3 XPG 1 328.53 лв. 328.53 лв.
2T SG SSHD ST2000DX001 1 187.16 лв. 187.16 лв.
Samsung SSD 950 PRO M2 PCIe 256GB 1 397.38 лв. 397.38 лв.
GB N98TG1 GAMING-6GD /GTX980TI 3 1 417.66 лв. 4 252.98 лв.
Corsair Professional Platinum AX1200i Digital Modular 1200W 1 599.33 лв. 599.33 лв.
NZXT PHANTOM 630 /WHITE 1 320.47 лв. 320.47 лв.
Междинна стойност: 8 308.81 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 112.04 лв.
Обща стойност: 8 196.77 лв. с ДДС

4К всичко ултра ще ти вади :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и всичко смятам да го овърклокна с максимално стабилен овъклок без да засягам експлоатационният живот

https://www.overclockers.co.uk/8pack-supernova-intel-core-i7-5960x-4.6ghz-ddr4-extreme-overclocked-pc-fs-001-8p.html  за това какво ще кажеш

или да си поръчам от бутиковите системи origin pc ,maingear, digital storm,xotic pc

то целта не ми е само да вади всичко 4k ultra но и да постига рекордно fps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Gaming Beast написа:

или да си поръчам от бутиковите системи origin pc ,maingear, digital storm,xotic pc

Каквото и да поръчаш ще си далеч от желаните 130 fps при 4к. Това не е постижимо дори и с 4-ри титана. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дори и да ги постигне ще е само за скрийншота. Който го интересува да потърси Micro stuttering.

Въпреки че  ако автора не е тежък трол,би трябвало и сам да знае за какво става на въпрос. Все пак "има" СЛИ от 590,което са си 4 чипа с всичките им невероятни "предимства" в игра...

Или с 2 думи ако темата е реална - мисията е непостижима.

Ако не е - здраве да е ,поне малко раздвижване ,че форума умря тея дни;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак мисията не е невъзможна, но след време. 4к си е нова технология и първите видеокарти (паскал) за нея ще излязат тази година. По принцип се търсят средни 60 fps при 4к. Това ще рече, че ще има при максимални настройки минимални 55 и максимални 85 fps от една карта. със 2 или 3 карти ще се прехвърлят 100 - 110 fps. Възможно е и сама игра да не може да покаже толкова fps при 4к. На скоро попаднах на едно клипче с 2 карти r9 390x да се мъчат на играта battlefield 4. Почнаха играта на  ultra със 110 fps през около 5 минути игра влизаха в настройките и ги намаляха от ultra night medium - low

Тази игра се фиксира на 140 fps още на високи настройки и така си останаха при medium low. Сигурно и резолюцията да започнат да намалят пак няма да излязат над 140 -150 fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, nikolela написа:

Все пак мисията не е невъзможна, но след време. 4к си е нова технология и първите видеокарти (паскал) за нея ще излязат тази година. По принцип се търсят средни 60 fps при 4к. Това ще рече, че ще има при максимални настройки минимални 55 и максимални 85 fps от една карта. със 2 или 3 карти ще се прехвърлят 100 - 110 fps.

Ако картите скалират перфектно да. Но на практика с всяка следваща карта ползата от нея намалява,като имам тестове вкъщи,където показва,че почти винаги 4-тата карта не носи повече кадри. Късмет е ако и с 3 има увеличение на кадрите,но това зависи от играта,драйвъра  и т.н.

Още повече както и Кико неведнъж е писал има разлика между ултра настройки и максимални настройки, а в първия пост пише точно максимални настройки. Значи мисия невъзможна!

Ако ще е 6 паскала да му закачи (а още не се знае дали и колко са добри),пак няма да стане,най-малко заради драйвъра и насраното скарилване на Нвидиа с повече карти. Само процесора който е споменат е животно,но има един леееек проблем. Многото ядра в един момент спират клока, а от определен брой ядра нагоре честотата е факторът,който играе за кадрите. Така че накрая един "8" ядрен на 4,7 може да изкърти един "20" ядрен на 4,0 Гхц. Друго нещо - само водното и кутията на една такава машина спокойно отиват в посока 2000 евро и то без изхвърляне със светещи фитинги и акрилни тръби. Та се връщаме на момента инвестиция-полза-резултат. Дори и човек да има парите и да иска да ги даде,трябва да ги е намерил на пътя за да ги похарчи по такъв начин без да получи желания резултат за дадената сума......

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам автора, коя банка смята да обере, че да участвам и аз? :D

Колеги, тоя ви мята по върбите и вие май му се връзвате. ;)

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.pcgamer.com/dream-machine-2/4/ ТОВА PC ПИШЕ ЧЕ ПОДКАРВА GTAV 5K 70-90FPS ЗНАЧИ БИ ТРЯБВАЛО НА 4K ДА ДОБЛИЖАВА 110-110 FPS ПОНЕ

ДА ИМА ПРАГ НА FPS НО МИСЛЯ ЧЕ БИ МОГЛО ДА СЕ ПОДКАРА НА 120FPS 4К С НОВИТЕ ГРАФИЧНИ РЕШЕНИЯТ ОТ ТОВА ЛЯТО 4WAY SLI

Да наистина поражда съмнение предполагам финансите ми баща ми има голям ресторант и бизнес със спортни стоки и от там си докарваме повече от доволни пари а аз просто съм краен геймър ентусиаст техноман който иска да има свръх крайната възможна геймърска машина хардуер и периферия като цяло всичко а и съм си спестил доста пари от доста време не съм си сменял компа и затова смятам да е възможно най-подготвен за бъдещето нямам намерение д го сменям близките 6-7 години и ако това значи да дам 40 бона ще ги дам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://pcpartpicker.com/p/2Xb6cf Ето ти вариант. Това ще ти стигне да подкарваш всички игри на 4K на Ultra/Max настройки през следващите 20 години. Само, че вземи още вентилатори за кутията.

Редактирано от Zappyt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.