Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся помощ при избора на лаптоп. Занимавам се с графичен дизайн и обработка на дигитални изображения, често пъти ми се налага да работя едновременно с Adobe Bridge, Photoshop, Illustrator и InDesign, от което сегашният ми лаптоп направо си гълта езика, като тенденцията е работата ми и натоварването на компютъра да се увеличава. Бюджета ми е около 1500-1800 лв като като минимум търся i5 процесор, за предпочитане четириядрен, поне 8 RAM, 128 SSD (второ HDD не е задължително) и достатъчно добра видео карта,че да не се задъхва, когато го свържа към голям монитор, като до тук се спрях на NVIDIA 930M. Главният ми проблем, е че търся нещо леко и преносимо, тъй като често пъти ми се налага да разнасям лаптопа насам-натам и да работя във всякакви ситуации. Първоначално се спрях на DELL VOSTRO 5459. На второ четене обаче виждам, че за същите пари мога да си взема двойно по-мощен компютър стига да не държах на малките размери като напр. Acer Aspire V5-591G Въпросът е обаче трябва ли ми нещо толкова мощно или и лаптоп подобен на Вострото би могъл да се справи адекватно с поставените му задачи за следващите 3 години напред. Очаквам вашите идеи и препоръки и предварително ви благодаря за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-доброто за тези пари Asus Rog в бъдеще събираш пари за едно SSD и си свиркаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от denislav87
      Здравейте може ли някой да помогне не мога да разбера кво става с тоя лаптоп,преди няколко дни го включих всичко беше ок Днес го вкл зарядното свети зелено обаче в момента в кпйто сложа буксата в лаптопа и зарядното гасне лаптопа изобщо не иска да се включи ,Дали е проблема в зарядното или нещо по сериозно според вас ?
    • от kolib4iata
      Здравейте.
      Най-вече ме интересува поддържа ли дъното SSD-то което съм избрал (NVMe).Ако има по-подходящо дъно моля предлагайте но ми обяснете защо тъй като не съм голям разбирач и всяка информация би била полезна.
      Дънна платка ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING
      Intel Core i7-8700K Coffee Lake шестядрен
      2x8GB DDR4 3000MHz, Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15
      Samsung SSD 960 EVO NVMe 250GB

Благодаря.
      П.П. дъно асрок и гигабаит няма да вземам по личен опит.
    • от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. Искам да споделя нещо. Открих лаптоп Lenovo Y50-70 в olx, за 850 лева. Ето характеристиките му: 
      Процесор:  Intel Core i7-4710HQ 4 Ядра 8 нишки с турбо до 3.5
      Оперативна Памет: 16 GB DDR3L 
      Видеокарта: Nvidia GTX 860M 4GB GDDR5
      Дисплей: 15.6"' FullHD ips дисплей матов
      Твърд диск: 1TB SSHD WD Blue
      Доста ми хареса, но докато събера пари, обявата сигурно ще е приключена/свалена... Та чудех се къде мога да го намеря същия или по-добър пак за толкова лева? Тоест къде мога да намеря други такива геймърски лаптопи втора употреба, на които могат да се играят gta v на high - very high както и на други игри. Аз не можах да намеря.. Ако някой знае може ли да ми каже, помогне или каквото направи.. Много ще съм ви благодарен.
    • от dafaweb
      Уеб дизайн и изработка, лого дизайн, графичен дизайн на флаери, визитки, плакати. Web design, web site building, logo design, graphic design of flyers and others. 
      http://dafaweb.biz
      ТЕЛ.: 0897758715
      WEB DESIGN SERVICES, SEO marketing, CMS installation, logo design, other graphic design.
      УЕБ ДИЗАЙН усуги, СЕО оптимизация, CMS инсталация, лого дизайн, друг графичен дизайн. 
      Базов сайт - HTML, CSS3, 7 страници, контактна форма, лого, промо домейн  или домейн с отстъпка ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) промо хостинг + ANDROID приложение, начална SEO оптимиизация и други екстри.
      Basic HTML5 website with CSS, 7 pages, contact ( e-mail ) form, logo + promo domain, or discounted domain ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) + promo hosting + free ANDROID app and free main SEO optimization 
      Инсталация на CMS платформа (WORDPRESS, JOOMLA, Drupal и др.) - безплатен премиум темплейт от списък с предлаганите от нас (изработката на темплейт се заплаща допълнително), промо домейн  или домейн с отстъпка ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ), промо хостинг + ANDROID приложение, начална SEO оптимиизация и други екстри.
      CMS platform instalation ( Joomla. Wordpress, Drupal, PHPBB and etc. ) plus free promo premium template from our list ( if you want custom made template you need to pay for it, or you can by from internet ), logo + promo domain, or discounted domain ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) + promo hosting + free ANDROID app and free main SEO optimization 
      SEO оптимизация: Първи стъпки - индексиране, карта на сайта, регистрация в търсачки, подбор на ключови думи, регистрация в директории по няколко категории и ключови думи, настройки на сайта, инсталация на плъгини, линк билдинг. 
      Про -  включва ''Първи стъпки'' и месечно подновяване на всички регистрации изискващи го, продължително регистриране в хиляди директории и търсачки, писане на статии, поддръжка и изграждане на блог сайт с безплатен домейн , регистрации по форуми и други уеб страници + фейсбук, туитър, ютуб и ггугъл страници, безплатни реклами в гуугъл и други медии. 
      SEO optimization: ''First steps'' - search engine registrations, indexing and site map building, keyword selection, directory registrations, website settings, plugin installation for CMS sites, link building, 
      ''PRO'' - Package includes ''First steps'' and month renew of all registrations, continued registering in thousands directories and search engines, posts writing, maintains and Blog site building with FREE DOMAIN ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) and hosting from us, forum registrations and other web pages. Facebook, twitter, G+ youtube and google business pages making, free adds in google and other medias. 
      Поддръжка на уеб сайт - включва основна SEO оптимизация, публикуване на информация, редактиране, обновяване, поправки и оптимизиране на самият уеб сайт, добавяне на продукти за онлайн магазини и други услуги по договаряне. Отстраняване на проблеми по уеб сайта. 
      Website maintenance - package includes SEO ''First steps'', posts making, changing website information, website optimizing, products for online shop and other services. 

КЛЮЧОВИ ДУМИ: dafa web design, изработка на сайт, изработка на сайтове, ниски цени, дизайн на ниски цени, dafa web design, дафа уеб дизайн, уеб дизайн, лого дизайн, дизайн на флаери, флаери, лого, дизайн на визитки, дизайн, визитки, графичен дизайн, реклама, рекламен с 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.