Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся помощ при избора на лаптоп. Занимавам се с графичен дизайн и обработка на дигитални изображения, често пъти ми се налага да работя едновременно с Adobe Bridge, Photoshop, Illustrator и InDesign, от което сегашният ми лаптоп направо си гълта езика, като тенденцията е работата ми и натоварването на компютъра да се увеличава. Бюджета ми е около 1500-1800 лв като като минимум търся i5 процесор, за предпочитане четириядрен, поне 8 RAM, 128 SSD (второ HDD не е задължително) и достатъчно добра видео карта,че да не се задъхва, когато го свържа към голям монитор, като до тук се спрях на NVIDIA 930M. Главният ми проблем, е че търся нещо леко и преносимо, тъй като често пъти ми се налага да разнасям лаптопа насам-натам и да работя във всякакви ситуации. Първоначално се спрях на DELL VOSTRO 5459. На второ четене обаче виждам, че за същите пари мога да си взема двойно по-мощен компютър стига да не държах на малките размери като напр. Acer Aspire V5-591G Въпросът е обаче трябва ли ми нещо толкова мощно или и лаптоп подобен на Вострото би могъл да се справи адекватно с поставените му задачи за следващите 3 години напред. Очаквам вашите идеи и препоръки и предварително ви благодаря за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-доброто за тези пари Asus Rog в бъдеще събираш пари за едно SSD и си свиркаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.