Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, ще си купувам лаптоп, предимно за работа, но и от време на време за игра :-D , спрял съм се на този: Acer Aspire E5

Бюджетът ми е за около 1000 лв., вие какъв бихте ми препоръчали ?

Благодаря Ви, предварително !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лош избор. Процесорите с "N" (  Intel Pentium N3700 ) в номерацията са доста посредствени. Всъщност макар и да имат четириядрени варианти са от възможно най-бюджетният клас и въпреки, че са нови модели имат производителност на стандартни процесори от прди няколко години . Паралелно с това видеокарти, чиято втора цифра от номера им е "1"  и "2" (в случая Нвидиа 920m) са с производителност сравнима (твърде близка) с тази на стандартно вградените в процесора видеочипове. Разбирайте, че взимайки лаптоп с такава видеокарта един вид плащате 2 пъти за едно и също нещо. Хем сте платили за външна видеокарта, хем имате вградена такава със сходна производителност в процесора. Пълна безмислица и много евтин търговски трик. Отделно от това, аз не бих препоръчал лъскав екран. При определени обстоятелства (осветеност на помещението, наличие на пряка слънчева светлина и т.н.) е направо неизползваем и много изморява очите.

Ето този HP Probook 450 е много по-добро решение.

П.С. - Не очаквайте от лаптоп за тези пари да е добър в игрите. Дори напротив, може да му съкратят живота драстично. Много зависи какво разбирате по "от време на време игра".

Успех с избора!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.