Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, както преди време бях писал, че настолният ми компютър е на изживяване бях прав, добре че си купих лаптоп. Преди месец някъде започна трудно да се включва, рестартираше се, а след няколко дена въобще спря да се включва. Занесох го на сервиз за диагностика и какво да чуя ? Изгоряло дъно, а твърдия диск бил с много поражения, казах си нормално за близо 10 годишен компютър.

Та минавам директно на темата, разполагам с 600 лева и искам да си взема най - добрия възможен компютър за тези пари. Като за тези пари чисто новите са далеч под средния клас, а да си сглобя с нови части едва ли пак ще стане, просто бюджета ми е малък.

Засега съм се спрял на ето тези 2 предложения: 

компютри HP 8100 Elite

Допълнително

• Win7 PRO MRR +110лв
  • Преходник Display port->HDMI +13лв
компютри HP 8100 Elite
  • Процесор: Intel Core i7-870 (2.93GHz, max 3.6GHz, 8MB, 2.5GT/s, 4 Cores, 8 Threads)
  • Памет: 8GB DDR3 Ram(max 16GB, 4 слота)
  • Хардиск: 500GB SATA III
  • Видео карта: ATi HD6570 1GB/128bit
  • Чипсет: Intel Q57
  • Оптично устройство: DVDRW
  • Друго: 10xUSB, PS/2, LAN, VGA, Display port, HD Audio, 2*PCIe x16, 1*PCIe x1, 3*PCI, LPT, COM, 5*SATA
  • Захранване: 320W 89% efficient power supply – active PFC
  • Вид кутия: права
  • Form factor: ATX
  • Компютри втора употреба
  • Гаранция: 12 месеца
цена: 600 лв

компютри Fujitsu Celsius W480 - Каталожен номер за поръчка VK16
компютри Fujitsu Celsius W480
  • Процесор: Intel Xeon X3450 (2.66GHz, max 3.2GHz, 8MB, 2.5GT/s, 4 Cores, 8 Threads)
  • Памет: 8GB DDR3 Ram(max 32GB, 4 слота)
  • Хардиск: 1 TB
  • SATA II (3Gbit) 4бр, SATA III(6 Gbit) 2бр, SAS RAID support (0, 1, 10, 5), място за 6бр. 3,5" хардиска
  • Видео карта: Nvidia 9300GE
  • Чипсет: Intel 3450
  • Оптично устройство: DVDRW
  • Друго: 13xUSB, PS/2, LAN, DVI, HD Audio 5.1 surround sound, 1*PCIe x16, 1*PCIe x4(16), 2*PCIe x1, 3*PCI, COM port, Anytime USB charge функционалност
  • Захранване: 500Watt, 80% efficiency
  • Вид кутия: права
  • Formfactor: BTX
  • Компютри втора употреба
  • Гаранция: 12 месеца
цена: 600 лв

Редактирано от miami_heat_3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си от София мога да ти продам 500ГБ с оставаща гаранция за 42 лв. Останалите чаркове ги разпродадох но принципно може да се намерят тънко ако търсиш по-отделно.

Актуален процесор може да се купи и за 60 лв. нов а бюджета го позволява. Търси не по-старо от сокет 1155 (разбирай по-ново от това което гледаш).

Edit; Ето и едно хубаво захранване - http://obiavi.data.bg/single/561981/%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-xfx-pro-450w-core-edition-full-wired-atx-23

ASROCK H110M-DVP, H110, DDR4 2133, VGA, DVI, LGA1151 

ADATA 8GB DDR4 2133  

INTEL CORE i3-6100, 3.70GHz, 3MB, BOX, LGA1151, Skylake 

Крайна цена 416 лв. и си ползваш старата кутишка. За стотина лева търсиш GTX 560TI - http://obiavi.data.bg/single/562588/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-evga-gtx-560ti-superclocked

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо такова би свършило работа проблема е че е ултра смал форм фактор и няма да има място за видео: http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_10009_Optiplex+990.html
Aко държиш след време да слагаш хубава видео карта ето това: http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_9823_ThinkCentre+M92p.html

Редактирано от Т.Тодоров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за тез пари най-добре си вземи нов компютър на сокет 1151 който можеш да надстройваш във времето. А тез където са ти ги предложили единствената следваща стъпка е коша за боклук от където са взети. Не си хвърляй парите на вятъра, 600лв не са малко. Примерно нещо такова:

Дъно- с ДДР4 вече според нуждите за които мислиш да ползваш компа в бъдеще, трябва да избереш между 2 и 4 ДИММ слота

Процесор- за начало Пентиум Г4400 после можеш да го продадеш даже с остатъчна гаранция и да си вземеш какъвто пожелаеш, най много да загубиш 30-40лв от тази далавера

РАМ- хубаво е да започнеш да ги бучиш от 8гб, но ако те свива портфейла може и с 4гб да тръгнеш

ССД- диск задължително поне 120гб

механичен диск според нуждите си избираш и обема

Захранване- некво горе долу около 400 вата Сиисоник например

Куития- каквато ти харесва

600лв ще ти стигнат за тези чаркове.

Хвали старо карай ново............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Roujin Z предложението е най добро! Излиза ти максимум 630лв ако смятам доставките грубо по 15лв. Говоря всичко общо за да дойдат всички части и новите и старите заедно с доставките. Всичко общо излиза около 630лв.

Не чакай, ами се обади и виж как стоят нещата със захранването и с видеото от data bg.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие хубаво предлагате части, но те съвмести ми ли са заедно. Ще ме извинявате, но не разбирам много..

И друго има, не разбирам достатъчно за да си сглобя сам компютъра, затова предпочитам готова сглобена, чувал съм кофти истории където си пращаш частите за да ги сглобят, посъветвайте ме нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ясно че са съвместими след като ги препоръчвам. Иначе в най-близкия ти сервиз ще ти го сглобят щом не можеш.

Принципно може да се вземе и захранване и хард от магазина и ще ти бъде сглобена машината безплатно.

Само че няма да ти останат пари за видеокарта. Не че актуалната вградена графика е по-зле от HD6570 или другата антика просто не вършат работа за игри.

INTEL CORE i3-6100, 3.70GHz, 3MB, BOX, LGA1151, Skylake 

ADATA 8GB DDR4 2133  

ASROCK H110M-DGS, H110, DDR4 2133, DVI, LGA1151 

TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA050 

SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W 

ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU  

Крайна цена 627 лв. - Сглобяването е безплатно и всяка част си е с пълната гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчай и добра видеокарта + двд-сд записвачка и като спестя още малко пари да ги вземам направо нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като минимум 750TI (ако говорим за CS;GO и подобни е достатъчна) а записвачките са еднакви но нямаш ли флашка? По-добре си купи такава вместо безсмислени записвачки. 

8GB е достатъчна да си запишеш джама и да го инсталираш - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/category&path=4_38&sort=p.price&order=ASC

Това са ти 10 лв. а записвачката ще е 28 лв. отделно не можеш да си я разнасяш в джоба и са още излишни кабеляци в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашка имам 32 гб, но записвачката ще ми трябва, това 750TI нищо не ми говори, моля те пусни линк за видеокарта + записвачка за да мога да си ги запиша всички линкове и като имам парите да ги поръчвам директно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.