Премини към съдържанието
Georgi Monov

Проблем windows 7, не разпознава usb

Препоръчан отговор

Здравейте.Имах уйндоус 10 на латопа, но нещо много взе да ми забива и си инсталирах  7цата,но се появи проблем.Инсталирах драйвърите,за които се сетих, свалих си и 1-2 прорами,които автоматично проверяват и свалят драйвъри и уш всичко нужно е инсталирано,но не ми разпознава нищо сложено в usb-тата. Нито външния хард диск,нито мишката, нито флашката кавото и да сложа нищо не става все едно  няма нищо в усб-то.В девайс мениджъра ми излизат с жълта удивителна уш търси  само да им инсталира драйвъри,но накрая изписва "unsecesfull installedl" и нищо не инсталира.Другия ми проблем е,че камерата не миразпознава.В сайта на пройзводителя няма драйвър за камерата. Някой да знае как мога да го оправя? Още един проблем се появи - субтитрите излизат на маймуница.

Лаптопа е hp d054su

Редактирано от Georgi Monov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp64001-64500/sp64343.exe

Чипсет инсталира ли?

Тук са всички драйвъри:
http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-15-Notebook-PC-series/6529963/model/6990020

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това като се опитам да го инсталирам и ми изписва " This computer does not meet the minimum requiments to install this software". Свалих hp support assistant от там само си проверя и инсталира драивърите,но нищо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 32 или 64 битов е?

снимай и покажи devmgmt.msc

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента има вкарана мишка и флашка и дори не показва,че има нещо в усб-тата. 64 битов е

Untitled.jpg

Редактирано от Georgi Monov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и разреши USB Legacy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Влязох в биоса за усб имаше само да избера 2.0 или 3.0 смених го на усб 2.0 и се оправи.

По проблема за камерата и за субтитрите нещо? Не ми показва,че имам уеб камера.

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камера просто няма или и тя е изключена от BIOS.

За субтитрите:

http://www.tenforums.com/general-support/20884-how-do-you-change-language-settings-non-unicode-programs-win10.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя пък взе,че се оправи камерата като смених това за усб-то.Мерси може да затваряте темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, пък някъде в навалицата се казва и едно благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мързи ме да чета какво сте писали, само като прочетох поста на автора ми стана лошо.
Това десктоп машина ли е или лаптоп?
Видях че е лаптоп, hp d054su...

Така, какъв е проблема първо още до като имаш 10, да посетиш сайта на HP и да си свалиш всички драйвери в една папка.
След това да си направиш чиста инсталация на 7.
Да си качиш драйверите които си свалил от HP един по един?

Какви са тези измислени програми?

Аз не им вярвам на тези програми, ползвам ги само за лица които са ми неприятни и ме мързи, слагам им некви сам дравърс солюшън пакове и да си слагат измислените драйвери па квото стане.

Лично никога не процедирам с такива програми по очевидни причини.

Май не се харесваш достатъчно добре че сам да се наказваш така.

:)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Tanner Foost Foust написа:

Мързи ме да чета
:)

Това те вкарва в ситуация да пишеш, само колкото да си писал. И променя впечатлението за теб!

Ако беше прочел, щеше да си видял, че проблемът е решен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами когато са на USB3 защо портовете не работят?
Мисля че липсва един драйвер за USB контролера, за USB3.
Преди месеци имах същата ситуация но със сървърна ОС.
Сложих му USB 3.0 Driver: Intel® USB 3.0 eXtensible Host  нещо си.. И тръгнаха.

Виждам че аерото го няма?
Видеото наред ле е?
Имам съмнения че видеокартата е с някакъв микрософтски драйвер .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А видя ли в диспечера проблемен USB 3.0 контролер? Не, нали? И 'кво следва от това? Настройки в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, ExaFlop написа:

А видя ли в диспечера проблемен USB 3.0 контролер? Не, нали? И 'кво следва от това? Настройки в BIOS.

Но ако се превключи на 3 работят ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, чети!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Oф, добре млъквам XD.
Но да беше ти благодарил поне,  но нищо аз съм ти благодарил вместо него .
:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vladislav Valchev
      Някой има ли представа как да намеря USB-то на телевизора!? Поставям флашка в USB порта, но след това не мога да намеря от къде да я пъсна! Някой може ли да помогне!?

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Семка
      Цялостно флашката съм я отписал и нямам надежда, че ще се оправи, въпреки, че този номер не го прави за първи път. Преди около година пак си промени обема от 8GB на няколко мегабайта, форматирах я напълно под Windows 10 и чудо, оправи се. Преди няколко месеца пак същото, обаче Windows не спаси положението. Пингвина (Linux) оправи нещата. Сега обаче каквото и да я правя, стои си с обем 3MB и до там. Наясно съм, че китайчета имат такива навици, но тва е флашка на HP закупена от легитивен магазин за техника, не помня за колко пари но не беше по малко от 20 лева. Та, преди да съм я хвърлил в кофата ако може да предложите някакво решение, ще се зарадвам. Реално веднъж да се оправи ми стига. Слагам и някаква ОС ако се наложи да преинсталирам и повече проблеми няма да имам с нея, защото проблема се опявява след форматиране, колкото и странно да звучи.
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.