Премини към съдържанието
Shpionche

Отключване на дисплея с двойно почукване - как ?

Препоръчан отговор

Здравейте. Със Samsung Note 3 Neo съм и Android 5.1

Въпросът ми е - как мога да отключвам дисплея с двойно почукване по него ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Shpionche написа:

Здравейте. Със Samsung Note 3 Neo съм и Android 5.1

Въпросът ми е - как мога да отключвам дисплея с двойно почукване по него ?

Не ползувам хенди като твоето, но имам друго със същата операционна система. При мен пътят е следния - настройки > контрол с движения > двукратно докосване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е до версия на Андройд а до хардуер. При някой модели просто не е заложена тази екстра. Има някакви приложения в маркета но не работят коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Не е до версия на Андройд а до хардуер. При някой модели просто не е заложена тази екстра. Има някакви приложения в маркета но не работят коректно.

Не е до хардуер, а до софтуер. А показвам пътя на избор на тази функция(ако наистина е заложена), тъй като ползувам същия Андроид. Но от Самсунг принципно подхождат малко консервативно към някои неща и при наличието на хардуерен бутон в посочения по-горе модел има голяма вероятност функцията ''двойно почукване'' да не е заложена(софтуерно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, XECUTIONER написа:

Не е до хардуер, а до софтуер. А показвам пътя на избор на тази функция(ако наистина е заложена), тъй като ползувам същия Андроид. Но от Самсунг принципно подхождат малко консервативно към някои неща и при наличието на хардуерен бутон в посочения по-горе модел има голяма вероятност функцията ''двойно почукване'' да не е заложена(софтуерно).

Пътят, който ти си посочил не съответства на настройките в моето меню. Някакви други предположения за настройки ?

П.п. прерових всичко възможно да открия подобен тип настройки. Или аз не откривам, или не съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, XECUTIONER написа:

Функцията се нарича "Knock" и трябва да е заложена от производителя.  Има разни приложения който уж я добавят но използват сензора за близост и не работят коректно.

Има и вариант да се отключва със завъртане или поклащане, но пак е с допълнително приложение и не е много изпипано.

Имам Alcatel One Touch Idol с 4.4.2 и в него си я има.Използвам софтуер за видео наблюдение и не съм пипал рома седи си с фабричния.

През изминалата година минах през почти всички модели на Xiaomi и там тази функция е заложена само в по скъпите модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, П.е.т.ъ.р написа:

Функцията се нарича "Knock" и трябва да е заложена от производителя.  Има разни приложения който уж я добавят но използват сензора за близост и не работят коректно.

Има и вариант да се отключва със завъртане или поклащане, но пак е с допълнително приложение и не е много изпипано.

Имам Alcatel One Touch Idol с 4.4.2 и в него си я има.Използвам софтуер за видео наблюдение и не съм пипал рома седи си с фабричния.

През изминалата година минах през почти всички модели на Xiaomi и там тази функция е заложена само в по скъпите модели.

При Xiaomi в почти всички по-нови модели я има (Redmi Note 2, Redmi Note 3, Mi Pad 2 и т.н.)

преди 15 часа, XECUTIONER написа:

До хардуер е. Моделите над LG G2 например имат тази функция. (даже knock код)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.04.2016 at 18:00, niki292002 написа:

При Xiaomi в почти всички по-нови модели я има (Redmi Note 2, Redmi Note 3, Mi Pad 2 и т.н.)

До хардуер е. Моделите над LG G2 например имат тази функция. (даже knock код)

LG използват двоиното почукване при всичките си телефони излезли през последните месеци.

Колкото да Xiaomi там стана малко сложно, последните месеци избълваха доста модели за които нямат работещ мултиезичен ром.търговците почнаха да инсталират бети със зверски бъгове, нали трябва да продават в Европа и Русия.

Та половината функции не работят или работят от време навреме.

Заради скапаните ромове потребителите взеха да се отдръпват, отговора на xiaomi  беше да заключат бутлоудъра и стана една...Та в момента ако искаш техен телефон се примиряваш и ползваш с китайските приложения и на англииски. В Миуи форума работят върху превода, но пък е нужна заявка за отлючване на бутлоудъра и е божа работа кога и дали ще получиш кода.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.