Премини към съдържанието
Metinr

Грешно показване на свободното място на EXT HDD

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си направя на хардовете  disk2.JPG правил съм го и друг път но сега го направих на външният ми хард. Отне доста време докато стигне края и точно накрая забива и си остава там и харда има лампичка,когато работи и свети в синьо. И когато стигне до там и само зарежда и не преминава напред лампичката му угасва и той става все едно не е включен в компютъра.И така като го спра този check disk, трябва да изкарам и вкарам кабела пак за да включи харда да е активен. A след, като не е завършило този check disk и ми се получи следното. Имах 120 гб свободно сега ми показва, че имам свободно 0. disk1.JPG Пробвах 4,5 пъти не успя да го направи този check и не се и оправи харда. Дефрагментирах го но не се оправи. Благодаря :)

Редактирано от Metinr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не разбрах какво искаш да кажеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Емил Костов написа:

Въобще не разбрах какво искаш да кажеш!

Малко ме мързеше да пиша и за това и сигурно :D. Всичко си беше наред на този хард, имах свободно 120 гб от 931 гб и след като я направих тази глупост и сега показва, че има 0 свободно пространство, а това не е вярно и не мога да слагам нищо на него и като маркирам нещата в харда disk3.JPG показва истината но въпреки това пак не ми дава.

Тук забива и харда се спира, все едно не е включен и не продължава до краят. et.JPG
И заради това, като не продължава и се налага да го прекъсна. Се прецака харда и не иска да покаже реалното свободно пространство и не може да се слага нищо на него.Показва ми 0 свободно пространство.
Вижте също как показва диск ( D ) харда, когато направя да се виждат по този начин.zdd.jpg
Ако до тази вечер никой не знае решение направо изтрийте темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премести си данните на друг носител временно.

Стартирай Strelec или Hiren's boot. Направи тестове на твърдият диск с няколко тула.

Зареди си Gparted, форматирай пълно форматиране. Изтрий партишъна или партишъните, задели един партишън или не заделяй. Ако не заделиш си зареждаш една инсталация на Windows и си създаваш партишън от там.

И повече не пускай чекдиск.

Щом диска си работил добре за кво му пускаш чек?

Не съм чел как работи чек диска.

От фолдър опшънс клик на отметка показване на скрити файлове.

Ако има непознато съдържание изтрий. И виж дали няма да ти се освободят тези 120 GB

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно, че като ги преместя и като форматирам диска ще се оправи.Не знам просто реших да му направя check да минава времето :D . Здрави са всичките но стана тапия бъг аз питах по-хубавия начин решение дали има просто да му се зададе нещо.Аз това щях да си го направя с форматирането по принцип.

Да да направил съм го това с скритите файлове това е просто бъг няма реално нищо, което да запълва цялото пространство.
Това няма ли някакво решение без да го форматирам просто някъде нещо да се направи за да показва реалните данни да не е бъгнато?

След като, никой не знае решение на проблема, направо може да изтриете темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.