Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, инсталирах си Kali linux на виртуална машина (VMware 12). Настроих на мостов адаптор, изтеглих и инсталирах "compat wireless". Вече ми излизаха настройките за Wifi, но не ми позволява да се свържа - не намира мрежи. ПОМОЩ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено при използването на подобни програми, виртуалната машина приема интернет връзката от реалната и би трябвало щом тя е свързана към интернет, независимо как, виртуалната също да е свързана. Би трябвало да имате мрежов адаптер името "VMware" в диспечера за мрежовите карти. Или пък искате виртуалната машина да бъде свързана към мрежата отделно, посредством друга мрежова карта в компютъра ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да влизам в интернет. Това не е проблем. Въпросът е, че не ми излиза wlan мрежа, когато сканирам или въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така ще излиза. Виртуалната машина приема връзката между нея и реалната като кабелна. Пък ти реалната машина си я свързвай по какъвто искаш начин към интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е когато сканирам за мрежи с airodump-ng  да не излиза така както е на снимките. На виртуалната машина съм сложил мостов адаптор като настройка, а за интернета използвах compat wireless- 2010-Jun-26 21:02:37 .

Capturee.PNG

w.PNG

wqq.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще "хакерстваме" ли ?

Команди ifconfig, iwconfig и airmon-ng какво показват? 

Какъв е чипът.

Ако искаш на виртуална машина да използваш мрежовата карта за безжична връзка на компютъра, този който е вграден, няма да стане. Ще трябва външен адаптер.

.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Tanner Foost Foust написа:

Няма дастане.е ти трябва външен адаптер.

.

може и да стане ...ъ-ъ-ъ... трябва във виртуалката да си включи адаптера

Редактирано от манго (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разцъквал съм доста дълго виртуални машини и това бяха първите ми линукс дистрибуции.

От опит казвам че ще стане само на някои модели лаптопи в които виртуалната машина ще разпознае безжичната мрежова карта на USB. Пиша за вградената в лаптопа мрежова карта. В моят опит само с една много стара тошиба се получи така че виртуалната машина да разпознае тази мрежова карта на USB, a всъщност е втрадена. Съответно и линукс дистрибуцията я разпозна.

Във всички останали случаи вградените мрежови карти на лаптопите не се разпознават и не могат да се използват от виртуалната машина.

Тогава се налага външен USB адаптер.

А ако се иска да се ползва вградената карта, трябва да се бутне линукс дистрибуцията физически а не през виртуалка.

Аз си мисля че този юзър се опитва точно това да прави. Да ползва вградената карта във виртуална машина, където е заредена линукс дистрибуцията.

Ето демо:
Виртуалната машина не ми разпознава мрежовата карта:

Screenshot_from_2016_05_03_21_24_24.jpg

Но когато му закача външна мрежова карта ето:

Screenshot_from_2016_05_03_21_25_23.jpg

И накрая имам засечена външна мрежова карта:

Screenshot_from_2016_05_03_21_26_03.jpg

След малко ще дам и скрийншот от физически заредена Кали линукс дистрибуция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Физически си разпознава както външния така и вградената карта:
4givpt.jpg

Накратко командите са:

airmon-ng

airmon-ng check kill

airmon-ng start wlan1

airodump-ng wlan1mon

reaver -i wlan1mon -b 11:22:33:44:55:66 -c 1 -vv

или

reaver -i wlan1mon -b 11:22:33:44:55:66 -c 1 -vvv -K 1 -f

Това е толкова елементарно.

Ще си купи външен адаптер tplink wn722n, или ще си запише на двд и ще бутне живата дистрибуция на Кали, или ще си я инсталира директно на компютъра или ще си го инсталира на външен твърд диск и ще ползва вградентата мрежова карта и ще проверява колко добре са си конфигурирали рутерите съседите му .

С мостови връзки няма да стане неговата работа...не е наясно как се работи с виртуална машина ;)

Те за това никой не му е отговорил защото се е изцепил мега яко с мостови връзки и драйвери....

Ядрото на тази дистрибуция трябва да разпознае успешно доста чипове. Плъг енд плей без драйвери..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, защо решихте, че човека ще се прави на "хакер" и ще тества защитите на околните Wi-Fi мрежи? Само за това ли е предназначен Kali Linux? Това, че има по-добри възможности в такова отношение, спрямо други дистрибуции, не означава, че точно това ще се прави с него. Нима не е възможно това да стане и с друга, съвсем по-проста Linux базирана OC? Не е толкова трудно. То не е невъзможно, да използва връзката за интернет, към виртуалната машина, от точно определена мрежова карта на компютър и точно по този начин, към който се е насочил, става. Друг въпрос е, че в повечето случаи виртуалната машина, пак ще я разпознава като LAN карта и няма как да сканира от нея за Wi-Fi мрежи... Ще може да го прави само от реалната, трябва от нея, да се свърже към дадена мрежа, за да има интернет връзка на виртуалната... Та, както е упоменал @Tanner Foost Foust , трябва да се използва външен USB мрежов адаптер, който да се използва от виртуалната.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам тази дистрибуция да се ползва за мирни цели. Виждал съм да се ползва за демо на атаки и мерки за противодействие в някои висши учебни заведения. Виждал съм как някои военни в щатите също го ползват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много, помогнахте ми. (За първи път работя с виртуална машина така че е нормално да допускам глупави грешки)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от did90
      Здравейте, 
      Преди около месец си закупих горепосочения телевизор, свъзах го с wifi без проблем, преди 2 седмици някъде обаче при опит да стартирам Smart функциите, телевизорът не реагира изобщо, при което реших да го преинсталирам - да го върна към заводски настройки. От тогава изобщо не може да открие нито 1 безжична мрежа, а наоколо има поне 10, моят рутер е буквално на сантиметри и не го намира, а с останалите устройства няма проблеми. Пробвах WPS свързване и чрез бутона на рутера и онлайн през настройките, изписва, че се е свързал, след което като се опитам да заредя нещо, пак няма.. Моля дайте съвет какво може да е, трябва ли да го нося в сервиз..?
    • от callpchelp
      Закупен е Януари 2017 г. от Теленор. Още е в гаранция
      Запазен, има драскотина само една на самия протектор, екрана не е надраскан, защото протектора не е свалян още от закупуването на таблета. Използван е рядко, от голям човек за имейли, филми и интернет предимно.
      Операционна система Android
      Процесор

Тип процесор ARM Cortex A53
      Скороста на процесора 1.3 GHz
      Брой процесорни ядра 4 ядра
      Екран

Тип на дисплея Капацитивен
      Размер на екрана 8"
      Резолюция на екрана 1280 x 800
      Памет

RAM памет 1 GB
      Размер на вградената памет 16 GB
      Разширяема памет Да
      Уеб камери

Камера на предния панел Да
      Резолюция на предната камера 2 Mpx
      Камера на задния панел Да
      Резолюция на задната камера 5 Mpx
      Свързваемост

Трансфер на данни
      Wi-Fi
      GPS
      Bluetooth
      Извод за слушалки

Батерия
      Тип Батерия Li-Ion
      Капацитет на Батерията 4200 mAh

Още параметри

Вграден говорител Да
      Вграден микрофон Да

• от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от RagnerBG
      Последните дни си играя с някои мултимедийни функции на приложенията в Linux и специално при тези два браузъра (Firefox, Chromium), но предполагам, че така е и в Opera-та, забелязах, че използването на хардуерно ускорение през видеокартата (OpenGL под Linux) е забранено по-подразбиране, специално за Linux платформа. Нека не им позволим да ни цакат с топла бира, поне докато има възможности за правилните настройки.
      За Firefox нещата са лесни. Ако съдим по-това - Blocklisting/Blocked Graphics Drivers, всичко изглежда чист алтруизъм - забранили са определени видео драйвери (затворени предимно), които били потенциален риск. Въпреки, че те са същият риск и за Windows платформата, но както бяха обещали преди, от версия 57 там вече ускорението е активирано по-подразбиране. Под Linux също е активирано ускорението по-подразбиране, но само за WebGL. Точно така - това, заради което беше целият шум и забрана на ускорението в старите версии, защото имало риск за сигурността. А рендерирането на енджинът, което би донесло по-пъргава работа на браузърът, е забранено по-подразбиране без никакво обяснение и причина - "GL layers acceleration is not yet enabled by default (see bug 594876)" (бъгът, всъщност е молба за активирането му). Както и да е.
      Разрешаването става сравнително лесно - about:config, търси се - layers.acceleration.force-enabled и се разрешава (двоен клик). Рестартира се браузърът и се проверява какво е положението в about:support (Menu-Help-Troubleshooting Information):

В ляво е преди активирането (Basic), в дясно след (OpenGL). Би трябвало да забележите по-пъргава работа на браузърът, особено на лаптопи и по-стари машини.
      Забележка: Това няма да се отрази на натоварването в сайтове като youtube.com, ако видеокартата ви не е по-ново поколение, което поддържа webm/vp9 хардуерно ускорение, вече h264 не важи, благодарение на google.

И като споменахме google, ако при Mozilla може и да има съмнение, че са орязали функциите под Linux за да имитират по-бърза работа под Windows и да речем има някаква случайност, или неизчистени бъгове. То нека да видим какви стъпки са ни нужни за активирането на същото това ускорение под Linux за Chromium (Chrome). Първо проверяваме какво е текущото положение като пишем в адресната лента - chrome://gpu :

Забележете накрая - "decode is unavailable on Linux", красота нали ? I don't think so. Тук пак става дума за някакво рязане на драйвери и модели видеокарти, освен за рязане на Linux като цяло, така положение е възможно да го заварите и в Windows, ако сте с определена видеокарта (по-стар модел) и описаните стъпки (повечето) важат и за там също. За да заобиколим ограничението за платформа и хардуер отиваме на chrome://flags, търсим настройките - Override software rendering list и GPU rasterization разрешаваме ги и рестартираме браузърът:

Интересен е и този раздел:

Това ще си остане така, независимо какво правим, ако видеокартата ви не поддържа webm/vp9 ускорение, както писах и за лисицата горе. След рестартиране, положението в chrome://gpu би трябвало да е такова:

Изглежда по-добре, но не е. На практика още нищо не работи. Ако скролнете надолу, ще забележите и още една интересна функция:
      Compositor Information - Tile Update Mode    One-copy
      За директен достъп до видеопаметта ни е нужно Zero-copy. Освен това в chrome://flags няма настройка, с която да активираме Native GpuMemoryBuffers, но има друг начин да ги форсираме с използване на командни параметри. Палим конзолата и стартираме браузърът така:
      chromium --enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers Тези параметри (--enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers) можем да ги добавими на краят на стартерите/линковете след пътят до бинарито, така че ще се стартира така и от там. Иии най вероятно ще видим следното съобщение в конзолата (ако не - добре, игнорирайте следващите няколко изречения):
      ERROR:browser_gpu_channel_host_factory.cc(107)] Failed to launch GPU process И въпреки, че в настройките всичко ще свети в зелено, това е индикация, че пак нищо не работи. Тоест, гадовете от google не се предават, каквото и да направим пак ще намерят начин да ни изключат хардуерното ускорение. Е, почти. Това, което трябва да направим е да изпълним следното в терминала:
      export BROWSER=google-chrome С "echo $BROWSER" можем да проверим каква е стойността. Преди командата трябва да е празно, след нея - google-chrome. За да запазим променливата и след рестартиране, горният ред се добавяна краят на .bashrc в домашната директория, или /etc/environment за цялата система:
      nano .bashrc sudo nano /etc/environment Вече грешката в конзолата трябва да е изчезнала, а chrome://gpu да изглежда така:

А Compositor Information ще изглежда така:
      Compositor Information - Tile Update Mode    Zero-copy
      Сега вече всичко би трябвало да работи.
    • от Iveta Georgieva
      Днес си имах интернет цял ден докато не преместих рутера и след като му сложих кабелите отново, показва че има wifi, но като се опитам да го ползвам ме препраща към сайт на доставчика със съобщението "услугата ви е ограничена" , а след това пише че мрежовото устройство не е разпознато. Какво за бога се случва? Защо да не е разпознато какво фактически се промени след изключване и включване на кабел? Рестартирах всичко и пак нищо не става
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.