Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди 1 седмица си преинсталирах Windows 7 Pro x64 и след инсталацията на Win-а си инсталирах нужните драйвъри,програми и антивирусна сложих KIS 2016. Локалния диск C: е 40GB и след инсталирането на драйвъри,програми+кис 2016 ми стана на 10GB а преди имах 20-25GB от какво е това? Windows Update ми са спрени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папка > десен бутон > свойства

Гледаш коя е голямата и разбираш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Aз ще попитам защо 40 GB?
To вярно че минимумът е 20GB.
За основна операционна система заделям 128 GB по навик.
Много ми харесва 2 на степен 7.
По 80, 60, 50 и 40 GB дори по 10 GB заделям само за неосновни операционни системи където съм си сметнал колко пространство ще ми трябва и за какво ще го ползвам, съобразявам се  и с това коя е операционната система.

Бих препоръчал почистване на диска, през вградените микрософт тулове.

По принцип ако е вирус, ще е някое червейче, те обичат да пълнят дисковото пространство. Но мен ме съмнява че има нещо такова.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ивайло Иванофф написа:

Преди 1 седмица си преинсталирах Windows 7 Pro x64 и след инсталацията на Win-а си инсталирах нужните драйвъри,програми и антивирусна сложих KIS 2016. Локалния диск C: е 40GB и след инсталирането на драйвъри,програми+кис 2016 ми стана на 10GB а преди имах 20-25GB от какво е това? Windows Update ми са спрени

Точки за възстановяване и хибернацията.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Zealar написа:

Папка > десен бутон > свойства

Гледаш коя е голямата и разбираш сам.

Това ще стане само за несистемните и не-скритите папки. Първо трябва да покажете скритите файлове и папки.

Цитат
  1. Отворете опциите за папки, като кликнете върху бутона СтартИзображение на бутона "Старт", кликнете върху Контролен панел, кликнете върху Облик и персонализиране и накрая кликнете върху Опции за папките.
  2. Кликнете върху раздела Преглед.

3. В Разширени настройки кликнете върху "Показвай скрити файлове, папки и устройства", след което кликнете върху OK.

преди 1 час, Tanner Foost Foust написа:

Правенето на нещата "по навик" понякога води до неочаквани резултати.

преди 35 минути, Stoyannnov написа:

Точки за възстановяване и хибернацията.

М-даа - папка "System Volume Information"

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, jhoro написа:

Това ще стане само за несистемните и не-скритите папки. Първо трябва да покажете скритите файлове и папки.

Това не е вярно.

Пък идеята е да откриеш проблемната част а това е най-бързия метод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

jhoro

С този навик никога не съм ревал за недостиг на дисково пространство :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tanner Foost Foust написа:

Aз ще попитам защо 40 GB?
To вярно че минимумът е 20GB.

Що за странно изискване при положение че и 20ГБ е достатъчно както сам казваш? Човек които не шляпа игри не му трябват такива чудесии особено ако ползва SSD за основен.

Ето това е нормалното заето място - 

5c8837ffd4762034.jpg

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Току що, Roujin Z написа:

Що за странно изискване при положение че и 20ГБ е достатъчно както сам казваш? Човек които не шляпа игри не му трябват такива чудесии особено ако полза SSD за основен.

Ето това е нормалното заето място - 

5c8837ffd4762034.jpg

Съгласен, но предпочитам да заделям по 128 на всяка система със капацитет от 1 терабайт.
Никога не заделям минималното дисково пространство, което се посочва от Микрософт.
Най малкият капацитет който заделям е поне 40 GB два пъти повече от минимума.
Иначе за не основни операционни системи или при малко дисково пространство не е грешно да се заделят и стойности близки до минимума, но е персонално зависи от потребителя с колко и какво ще пълни системното дисково пространство.

Относно SSD-тата, не бих разделят такъв диск, не знам колко е грешно или правилно, бих оставил целият капацитет за системата, за съхранение на данни бих ползвал външни сториджи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безсмислено е да опъваме теории колко трябва да е мястото за системният дял. Да не говорим че едно е минимално съвсем друго е препоръчано. Нормално е да не заделяте минималното място ако можете да си го позволите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключил съм "точка за възстановяване" хибернацията не съм, но преди го нямах този проблем с локалния диск Ц: за пръв път след преинсталацията се появи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ивайло Иванофф написа:

Изключил съм "точка за възстановяване" хибернацията не съм, но преди го нямах този проблем с локалния диск Ц: за пръв път след преинсталацията се появи

Я пак, ама по бавно. :ohmy:  :ohmy:  :ohmy:

Как очакваш да ти се запазят някакви настройки след преинсталацията ???

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

Я пак, ама по бавно. :ohmy:  :ohmy:  :ohmy:

Как очакваш да ти се запазят някакви настройки след преинсталацията ???

Не се запазват настройки след preinstall...Казах,че за пръв път ми се случва това с размера на дял C:/ 

P.S: Оправих се,когато изтрих 2 файла за .VirtualBox

Редактирано от Ивайло Иванофф (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Ивайло Иванофф написа:

Не се запазват настройки след preinstall...Казах,че за пръв път ми се случва това с размера на дял C:/ 

Спри си хибернацията. Отвори cmd като администратор, вътре напиши следното: powercfg -h off

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можа ли просто да отвориш VirtualBox-а и да "деинсталираш" виртуалните машини, който имаш? От такова самоволно триене ... някой път ще си чукаш главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Виртуалните машини могат да се преместят на не системен партишън или на външен носител и пак да се стартират без проблем. Никога не държа виртуалните машини в системният партишън. Така правя с VMware. Virtual box-a не знам защо но не ми е симпатичен.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.