Премини към съдържанието
psycho666

Какво ще стане, ако дадена игра изисква по-добра видео карта от моята

Препоръчан отговор

Какво ще стане, ако дадена игра изисква по-добра видео карта от моята, но аз пак я играя? Ще изгори ли видео картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да изгори, но ако е в лаптоп и не е вградена има опасност да прегрее и най-вероятно да се изключи или забие машината. Ако си настален едва ли има такава опасност. Също така е съмнително дали играта няма да сече много и може да се нарече играема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка игра, има минимални и максимални изисквания. Отнасящи се не само към картата, а към конфигурацията на компютъра. При едните, ще трябва да направиш компромис, с качеството на графиката и ефектите. С другите, ще имаш пълно удоволствие, от играта.

Ако комютъра, не покрива минималните изисквания, играта може изобщо да не тръгне. Или да е практически невъзможна за игра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ghostBG86 написа:

Всяка игра, има минимални и максимални изисквания

Игрите и като цяло всеки вид софтуер, освен операционна система и друг системен такъв, имат минимални и препоръчителни изисквания за системата. За максимални не знам да има. Тоест, ако има такива изисквания и хардуера ми е над тях, какво става? Да взема друг, по-слаб ли? Абсурдна работа. Разбира се, пак казвам, изключвам системния софтуер.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбра ме, какво искам да кажа. Или ще се хванеш, за думата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и операционните системи имат минимални изисквания и препоръчителни от към хардуер.Всеки софтуер има изисквания от към рам,процесор,видео хард диск.Колкото до автора......ако хардуера ти покрива минималните изисквания може и да я подкараш на ниски настройки но ще лагва и удоволствието от самата игра е по-скоро наказание за теб и машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Blue Ray написа:

Игрите и като цяло всеки вид софтуер, освен операционна система и друг системен такъв, имат минимални и препоръчителни изисквания за системата. За максимални не знам да има. Тоест, ако има такива изисквания и хардуера ми е над тях, какво става? Да взема друг, по-слаб ли? Абсурдна работа. Разбира се, пак казвам, изключвам системния софтуер.

Ами ще ти кажа какво става. Пробвай Doom 2  да видиш. Не повече от 30  fps  по памет. Просто тия игрички си стигат донякъде и толкова. От по-новите, някои имат ограничение на fps,  примерно на 120. Други пък (Tom Clancys Rainbow Six Vegas примерно), товарят картата на 70-80%, въпреки че процесора не я ограничава. И така нататък и така нататък. Някои пък от старите игри изобщо не захапват с нов хардуер, който е доста над максималните изисквания явно ;)

преди 23 минути, Иво Димов написа:

То и операционните системи имат минимални изисквания и препоръчителни от към хардуер.Всеки софтуер има изисквания от към рам,процесор,видео хард диск.Колкото до автора......ако хардуера ти покрива минималните изисквания може и да я подкараш на ниски настройки но ще лагва и удоволствието от самата игра е по-скоро наказание за теб и машината.

Прав си донякъде, но аз навремето когато излезе Far Cry 1,  я играх с FX5200. Това е много слаба карта, дори за него време и за много по-невзискателни игри. Та въпросната игра имаше едно ниво, където кадрите падаха на 5 fps. Там причина донякъде бе и слабия процесор, но удоволствие от игра си имаше, особено след като успеех с 5 fps  да мина етапа :) NFSU2  я играх с 20  fps  по същата причина - процесор. само че 20 фпс ми бяха предостатъчни и въпросът бе кадрите да не падат под 20. Та за всеки влак си има пътници. някои играят на PS3  с 30  fps  и по-малко. Не им пука. Други пък и 180  fps  на CS:GO  са мъка неземна. Явно там причината е друга, но както и да е. Има хора, дето искат много fps,  появява им се Coil Whine  и почват да връщат видеокарти и да сменят с други. Всеки башкъ луд, както се казва на чист български. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Елементарно! Ще трябва да си сменяш конфигурацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • МИНИМАЛНИ: 
    • ОС: Windows® 7 (32/64-bit)/Vista/XP 
    • Процесор: 1.7 GHz Processor or better 
    • Памет: 512 MB памет 
    • DirectX: версия 8.1 
    • Мрежа: Широколентова интернет връзка 
    • Устройство за съхранение: 15 GB достъпно пространство 
    • Допълнителни бележки: Mouse, Keyboard
  • ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ: 
    • ОС: Windows® 7 (32/64-bit) 
    • Процесор: Pentium 4 processor (3.0GHz, or better)
    • Памет: 1 GB памет 
    • DirectX: версия 9.0c 

Това са изискванията.

Аз на настолен компютър съм и имам 2GB Рам! DirectX 9.0 или 9.0c, 238 достъпно (свободно пространство в D, където е инсталирана играта) пространство, Windows 10 (64bit), процесор: Intel(R) Pentium(R) CPU E2220 @ 2.40GHz   2.40 Ghz

На "Препоръчителни изисквания" пише, че се изисква 3.0GHZ,  а моя е 2.40... Това ми е въпроса, ще стане ли нещо лошо?

Играта върви с от 30 до 40fps!

Team Fortess 2 е играта...

Редактирано от Nikola Dso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Nikola Dso написа:
  • МИНИМАЛНИ: 
    • ОС: Windows® 7 (32/64-bit)/Vista/XP 
    • Процесор: 1.7 GHz Processor or better 
    • Памет: 512 MB памет 
    • DirectX: версия 8.1 
  • ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ: 
    • ОС: Windows® 7 (32/64-bit) 
    • Процесор: Pentium 4 processor (3.0GHz, or better)
    • Памет: 1 GB памет 
    • DirectX: версия 9.0c 

Това са изискванията.

Аз на настолен компютър съм и имам 2GB Рам! DirectX 9.0 или 9.0c, 238 достъпно (свободно пространство в D, където е инсталирана играта) пространство, Windows 10 (64bit), процесор: Intel(R) Pentium(R) CPU E2220 @ 2.40GHz   2.40 Ghz

На "Препоръчителни изисквания" пише, че се изисква 3.0GHZ,  а моя е 2.40... Това ми е въпроса, ще стане ли нещо лошо?

Играта върви с от 30 до 40fps!

Team Fortess 2 е играта...

Твоят е по-добър и то доста от P4. Макар че тая игра си иска процесор повече от видеокарта. Подозирам, че не процесора в случая те спира, а видеокартат. Макар че както казах, не бива човек при тая игра да се изхвърля с видеокарта, щото ще си захвърли паричките на вятъра. Ако толкова те притеснява процесора, ако имаш добро дъно, клокни го. Лесно ще достигнеш 3.2 GHz  дори с боксовото охлаждане. Стига разбира се дъното да позволява клок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD RADEON HD545

това е видео картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покриваш мининалните изисквания, a те са много ниски. Който и да е Pentium 4 е по-слаб от Е2220. Друг е въпросът, че с по-модерни процесор и видеокарта можеш да увеличиш детайлите на играта. Ако си доволен от сегашното качество на игра, нямаш никакъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Nikola Dso написа:

AMD RADEON HD545

това е видео картата

В случая картата е слабичка. Преди 1-2 години си правих експерименти с процесора, като го пусках с две ядра на възможно най-ниска честота, опитвайки се да имитирам процесор, подобен на твоя. Видеокартата бе GTX750Ti. Разликата в кадрите наистина е голяма, но в случая слабия процесор пак дава доста кадри, макар и гадни за игра:

Но в твоя случай ограничението идва само от видеокартата. HD5450 е слаба видеокарта, дори за времето си, когато е излязла. От него време ти трябва поне HD5670, която е 5 пъти по-бърза от твоята видеокарта. Това ти го давам като пример, какво долу горе е трябвало да се вземе навремето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази видео карта  AMD RADEON HD545 нямам никакви проблеми по време на игра! 

Намалил съм някои от качествата на ефектите, и нямам проблеми.

Единственото което ме притеснява, е че играта изисква по-добра от моята видео ката и че тази  AMD RADEON HD545 щом не приляга към изискванията, може да изгори... Поне така съм чувал.

Има ли повод за притеснение? Компютъра не прегрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да изгори, ако не я прегряваш. Или ако не ползваш лаптоп. :D Просто, ще играеш с по-ниско качество, на графиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Nikola Dso написа:

С тази видео карта  AMD RADEON HD545 нямам никакви проблеми по време на игра! 

Намалил съм някои от качествата на ефектите, и нямам проблеми.

Единственото което ме притеснява, е че играта изисква по-добра от моята видео ката и че тази  AMD RADEON HD545 щом не приляга към изискванията, може да изгори... Поне така съм чувал.

Има ли повод за притеснение? Компютъра не прегрява.

Аз ти обяснявам как стоят нещата. Видеокарта няма как да изгори по тоя калитарски начин по следните причини. Първо, с достатъчно добър процесор, всяка видеокарта, независимо от годината на производство (или почти всяка), се товари на 100%. Това означава максимално или почти максимално натоварване, високи температури, високи обороти на вентилатора/ите и така нататък. Затова хората са измислили вертикалната синхронизация и ограничението на кадри, които първо че дават по-гладка картина ( първото) и второ, че разтоварват видеокартата без от това да се губи качеството на картината ( без да смятаме CS  играчите). Видеокарта може да изгори или поне да се отлепят някои неща от нея, след месеци работа с клок, вдигнато напрежение и неизползване на вертикална синхронизация. Тогава със сигурност картата ще си замине - може за няколко месеца, може за година, може и за 2-3 години. Само че това лесно се избягва, след като не ползваш картата с повишено напрежение. При стандартни честоти и напрежения, всички карти са предвидени да издържат дълги години, още повече карти среден клас и надолу, които по принцип са спънати изначало. Това означава че са хладни и не достигат опасни температури. Доста често нямаш и възможност да повишиш критично напрежението, та да заплашиш картта от спиране на работа преждевременно. Друга бира са картите висок клас, където и опасно високите температури са достижими лесно и където при добро желание, може да изпържиш на момента. Но това твоята антика не засяга, тя и навремето си бе мижава видеокарта. днес е по-слаба дори от вградана в Пентиум видеокарта HD Graphics. Не знам как играеш, но това подобие на видеокарта повече от 1024х768  трудна работа и то не с максимални детайли.  

Изискванията на игрите си ги пишат някои драскачи, за да задоволят главно американските неуки геймърчета. Те са направени най-често за 40  fps, което не е игра в истинския смисъл на думата. Да, може да е кеф, но светът се развива и никой вече не ползва тухли за телефони. Иначе и те вършат работа, нали?

И пак за видеокартите, надхвърлящи с доста препоръчителните изисквания. Там имаш ситуациите, които описах по-горе. В общия случай обаче, видеокартата поради по-съвременната си технология, не може да се натовари пълноценно. Примерно твоята игра поддържа DX9,  а картата е предвидена да се справя без проблем с DX11. Тогава може да имаш ненатоварена видеокарта, работеща на занижени и честоти и напрежения. Съвременните карти просто си смъкват честотите и напреженията и на практика едва 'живуркат" при подобни нисковзискателни игри. Кажи речи температурите им са като в idle,  когато си бачкат с Windows-а  и браузера. Но пък го има и момента, че ако играта не е чак толкова стара и близка до възможностите на видеокартата, то тая видеокарта ще си бачка много натоварена с всички последствия, произтичащи от това. Особено за лаптопите. При настолните конфигурации не е никакъв проблем една видеокарта да си работи максимално натоварена, стига да не е клоквана допълнително. 

Не знам дали разбра нещо, но си играй каквото искаш без да се притесняваш за подобни неща. И една от причините е точно тая - слабата и икономична видеокарта. Виж, ако това бе видеокарта като HD5770  и по-бърза, има защо да се притесняваш. И годинките и вече са много и самата карта работейки максимално натоварена, си грее повече, а от там и вероятността да се прецака е по-голяма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.