Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, до скоро имах проблем с микрофона ми и хората трудно ме чуваха, но след хиляди промени и тестове вече е що-годе в нормите. Проблемите обаче продължават .. то не е толкова проблем, колкото желание от моя страна.Искам да си направя поп филтър примерно от чорапогащник.Питате какъв е проблема - просто взимаш тел и правиш кръг .. ами да ама микрофона ми е следният - SPEEDLINK SL-8691-SBK-01 .Може ли някой да даде някаква идея как да направя поп филтър за това нещо като няма да ми се налага да го държа с една ръка било то микрофона или филтъра ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си изрботиш някак стойка, може би  с тел завит околу микрофона и да го увиеш след това върху филтера , но според мен ефектът ще е нулев  ..не знам защо ти е този филтер? Уж спомага за глас и за статичен шум? Аз ти препоръвам да си вземеш едни слушалки с качествен микрофон и да не се занимаваш с излишни процедури. Лично мойте слушалки Tt Esports имат техонолгия за намаляване на статичен шум, работят кристално и не ти е нужен филтер. Лично се занимавам с видео клипове и коментиране.. вършат ми страхотна работа, само се вкарваш във филми с тези филтери :wink12:

Редактирано от ПерсиLFC (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което направих е да взема едно кен-че от бира, изрязох горната част, окастрих я максимално с ножица и клещи и придоби вида на един голям пръстен.Сложих чорапогащника по него и просто го прихващам със щипката на самият микрофон.Ефектите : няма излишни поп звуци наистина, но микрофонът като цяло си ми е доста зле и трябваше да го сложа на 20+ дб. от там свалих Adobe Audition, за да използвам ефекта за премахване на този шум от бууста.Проработи, но сега пак се чувам леко тихо и неразбираемо на моменти .. Като цяло .. по-добре се чувам, ама не се чувам добре.Разбрахте ме, да.Мисля просто да го махна и да си карам без него и само с Adobe Audition .. просто ще се опитвам да говоря по-ясно.. не знам, ще експериментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
    • от whitegambit
      Здравейте, дали бихте могли да ми дадете малко съвет и предложения
      Постоянно си троша микрофоните и проблема не е само с евтините. Използвам го предимно за разговор или в караоке сайтчетата от настолния си компютър, но след 2-3 месеца все започват да пръщят и да не се чува нищо от мен, освен досадно статично бучене. Най вероятно прекъсвам кабелчетата някъде, че стоя на повече от метър и половина от компа и обикновенно има кабели навсякъде. Иска ми се да си взема някаква телескопична стойка, захващаща се за самия монитор и с възможност за разпъване и прибиране. Уви не намирам нищо, имам спомен че съм виждал подобни някъде, но не се сещам въобще какво да потърся (чичо гугъл ми препоръчва само студийни микрофони :/ ). Предварително тенк ю за отделеното време
    • от CaptainJord
      Здравейте от 1-2 седмици имам проблем не се чувам в скайп нито пък в програма за запис на видео, а пък в teamspeak и discord се чувам. Но проблема ми е там, че като говоря и гледам еквалайзера в настройките на микрофона, той не ми засича гласа (колкото и силно да говоря), а като пусна музика засича не мога да разбера какъв е проблема. Моля ми помогнете ми, микрофона си го взех на скоро не беше толкова евтин за микрофон..
    • от CaptainJord
      Здравейте, имам следния проблем от 3-4 дена микрофона ми в скайп не работи, на всякъде другаде работи като teamspeak, discord и т.н, но само в скайп не работи. Пробвах да преинсталирам скайп, но пак същия проблем. Да не би да е от настройките някъде по Windowsa с Windows 10 съм. Моля помогнете ми. 
    • от Айджан Ахмедов
      Добър ден, търся една програма с помощта на която мога да използвам микрофона на телефона ми като безжичен микрофон за компютъра. Трябва ми за комуникация в игри т.е да има хубав драйвър телефона ми е с ос андроид 6. Трябва ми времено само до като си купя нов микрофон

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.