Премини към съдържанието
Optium

Нужна ли е преинсталация на наличните приложения при Ъпгрейд от Windows 7 до Windows 10 ?

Препоръчан отговор

След като ангажирах компетентен човек който да се опита да премахне проблема ми с Windows Update,

който ми не работи вече около месец на компютъра ми с ОС WIndows 7,  ми дадоха идеята да използувам възможността си

същият да го ъпгрейдвам до Windows 10. Срокът за това ми е до 29 юли т.г., който се явява и последна възможност за безплатно

ъпгрейдване за тези, които са с редовно закупени оперативни системи Windows 7 на компютрите си !

Преди да започна подобно начинание обаче за мен е важно да си изясня немаловажния факт, от човек във Форума който е правил

подобна "надстройка на място",  да ли отговаря на истината твърдението в различни сайтове, че с подобна процедура

по никакъв начин не се увреждат от една страна и не ще е необходимо от друга, преинсталирането на всички намиращи се се в компютъра 

програми и приложения , файлове , драйвери  и  настройки :

https://www.winhelp.us/non-destructive-reinstall-of-windows-8-and-8-1.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти гарантира това нещо както и зависи какви програми имаш. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Поради тази причина от сервиз "Стемо" не желаят да предприемат тази НЕДЕСТРУКТИВНА ПРЕИНСТАЛАЦИЯ,

за да не се стигне до Рекламация от моя страна, ако ми съсипят ценна информация и програми с лицензи в компютъра.

Все пак никой ли от многобройните участници в този Форум не е Ъпгрейдвал с подобна "надстройка на място",

за да ми каже да ли си заслужава . . .риска !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Optium написа:

Поради тази причина от сервиз "Стемо" не желаят да предприемат тази НЕДЕСТРУКТИВНА ПРЕИНСТАЛАЦИЯ,

за да не се стигне до Рекламация от моя страна, ако ми съсипят ценна информация и програми с лицензи в компютъра.

Все пак никой ли от многобройните участници в този Форум не е Ъпгрейдвал с подобна "надстройка на място",

за да ми каже да ли си заслужава . . .риска !?

Мисля, че в момента много точно си отговори САМ на въпроса. Проблема не е в надстройката, тя ще мине. Има програми, които обаче не работят на Windows 10. Има програми, които Windows 10 ще блокира или изтрие. Особено хакове и кракове. Ако не си с SSD upgrade на Windows 10 ( който естествено не може да се спира) ще ти блокира компютъра, докато не премине. Може да имаш несъвместимост с драйверите. 

Това е само за начало. Риск няма!Това си е стандартна процедура. И да питам поради що искаш да минеш на 10????????

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Емил Костов написа:

Мисля, че в момента много точно си отговори САМ на въпроса. Проблема не е в надстройката, тя ще мине. Има програми, които обаче не работят на Windows 10. Има програми, които Windows 10 ще блокира или изтрие. Особено хакове и кракове. Ако не си с SSD upgrade на Windows 10 ( който естествено не може да се спира) ще ти блокира компютъра, докато не премине. Може да имаш несъвместимост с драйверите. 

Това е само за начало. Риск няма!Това си е стандартна процедура. И да питам поради що искаш да минеш на 10????????

Първо защото имам възможност до 29 юли т.г. да си направя този ъпгрейд. . . безплатно !

И второ,

защото не желаят да се занимават с моя Windows Update, тъй като всички преинсталации

които са правили на Windows 7 през последните няколко седмици в сервиза ,

са с не работещи  в последствие програми Windows Update, докато тези с Windows 8/8.1 и 10

си работят нормално !?

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай съвместимостта на хардуер/софтуер с Windows 10:
http://www.thewindowsclub.com/manually-run-windows-10-compatibility-appraiser

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чувал за програма или игра, която да работи на 7-ца а на 10-ка да не работи. Аз ъпгрейднах от 7 - към 10 и не съм преинсталирвал нищо. Систамата ми и една игра е на SSd а на  HDD имам дори инсталирани програми. Всичките си работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikolela написа:

Не съм чувал за програма или игра, която да работи на 7-ца а на 10-ка да не работи. Аз ъпгрейднах от 7 - към 10 и не съм преинсталирвал нищо. Систамата ми и една игра е на SSd а на  HDD имам дори инсталирани програми. Всичките си работят.

В случая не става въпрос за игри  /защото те не ме засягат лично /, тъй като съм 

на възраст  в която човек, не я интересуват подобни екстри !

Обаче Емил  Костов  ме предупреди по-горе,

че преинсталацията ще унищожи всички програми с монтирани "активатори",

а такива са ми доста ценни инсталации от рода на:

1./  Adobe Premier Pro

2./ LightRoom 5.7.1

3./ Everest Ultimate Edition 

4./ Duplicate File Detective 5

5./ Quick Time

Всички тях ги ползувам и ми вършат незаменима работа !

Проблематична ще ми бъде също съдбата и на Виртуалната машина,

за монтажа на която си загубих няколко седмици . . !?

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Тествай съвместимостта на хардуер/софтуер с Windows 10:
http://www.thewindowsclub.com/manually-run-windows-10-compatibility-appraiser

На моя познат от сервиз "Стемо" с който се видяхме лично в последния работен ден

преди празниците и на място се запозна с проблема на блокиралата ми програма Windows Update, 

/от системния пакет на WINDOWS 7/ му предложих също и алтернативния вариант,

да ми инсталира блокиралата програма РЪЧНО /по описания по-долу метод/,

но той за съжаление не се съгласи заради факта, че сайта от който

ще трябва да се свали Windows Update не е официалния на Microsoft и има

опасност да си заразя компютъра:

ЗАБЕЛЕЖКА:

Мога ли да пусна да работи Фиксатора без притеснения,

след засечените "отклонения" в него от антивирусните генератори

DR.WEB & RISING:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15729&fullsize=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с лцензиран Windows 7 OEM и имаш Recovery дял за възстановяване имай предвид, че Win 10 дава 30 дни за тест, с възможност да се върнеш отново към Win 7. Лошото е, че ако го оставиш над 30 дни няма да имаш достъп  до  Recovery-то и няма връщане назад.

Правих ъпгрейд от Win 8.1 към Win 10 и не работеше добре. На друга машина с чиста инсталация работеше доста добре.

Лично аз бих останал на Win 7, по принцип спирам ъпдейтите и досега не съм имал проблеми.

Виж тази тема:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Optium написа:

След като ангажирах компетентен човек който да се опита да премахне проблема ми с Windows Update,

който ми не работи вече около месец на компютъра ми с ОС WIndows 7,  ми дадоха идеята да използувам възможността си

същият да го ъпгрейдвам до Windows 10

Това е "пускане по пързалката", същото като "обадете се на майкрософт".

преди 10 часа, Optium написа:

Първо защото имам възможност до 29 юли т.г. да си направя този ъпгрейд. . . безплатно !

Безплатното в случая, може да Ви излезе доста скъпо. Това е всъщност примамката от страна на майкрософт. Мнозина ги обвиняват и в предумишлено забавяне на решаването на проблемите с ъпдейтите на Уиндоус 7, за да може да светне лампичката за преминаване към 10 - точно както и Вие сте реагирал. 

Програмите едно на ръка, а как ще отговори хардуера друго. За по- елитните серии и марки, производителите си правят тестове и на страниците им може да се намери информация тествано ли е за Уиндоус 10 или не. При Вас как е положението не е ясно. 

преди 1 час, Optium написа:

На моя познат от сервиз "Стемо" с който се видяхме лично в последния работен ден

преди празниците и на място се запозна с проблема на блокиралата ми програма Windows Update, 

/от системния пакет на WINDOWS 7/ му предложих също и алтернативния вариант,

да ми инсталира блокиралата програма РЪЧНО /по описания по-долу метод/,

но той за съжаление не се съгласи заради факта, че сайта от който

ще трябва да се свали Windows Update не е официалния на Microsoft и има

опасност да си заразя компютъра:

Очевидно е че сте претенциозен клиент. Нормално е хората от поддръжката да избягват да се въвличат в допълнителни проблеми. 

Ако сте консервативен потребител, подходете консервативно.

Имате един проблем - ъпдейтите на W7. Първо, че не е спешен и второ - проблема е масов. И посочения метод по- горе не е единствения. 

Ако питате мен - заложете си го като тема и я следете, четете внимателно и опитайте да си разрешите сам проблема с ъпдейтите, вместо да се хвърлите в море от експерименти с новата динамично променяща се оп. система. 

Тук много хора обичат да експериментират и не им пука дали нещо ще се обърка, защото след това ще го направят отново или търсят начини да се оправят сами. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikolela написа:

Не казвам, че няма да работят, а че има вероятност да не работят. Постващия иска 100% гаранция, а аз не мога да му я дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, MicraNT написа:

Това е "пускане по пързалката", същото като "обадете се на майкрософт".

Безплатното в случая, може да Ви излезе доста скъпо. Това е всъщност примамката от страна на майкрософт. Мнозина ги обвиняват и в предумишлено забавяне на решаването на проблемите с ъпдейтите на Уиндоус 7, за да може да светне лампичката за преминаване към 10 - точно както и Вие сте реагирал. 

Програмите едно на ръка, а как ще отговори хардуера друго. За по- елитните серии и марки, производителите си правят тестове и на страниците им може да се намери информация тествано ли е за Уиндоус 10 или не. При Вас как е положението не е ясно. 

Очевидно е че сте претенциозен клиент. Нормално е хората от поддръжката да избягват да се въвличат в допълнителни проблеми. 

Ако сте консервативен потребител, подходете консервативно.

Имате един проблем - ъпдейтите на W7. Първо, че не е спешен и второ - проблема е масов. И посочения метод по- горе не е единствения. 

Ако питате мен - заложете си го като тема и я следете, четете внимателно и опитайте да си разрешите сам проблема с ъпдейтите, вместо да се хвърлите в море от експерименти с новата динамично променяща се оп. система. 

Тук много хора обичат да експериментират и не им пука дали нещо ще се обърка, защото след това ще го направят отново или търсят начини да се оправят сами. 

Ще ме извините,

но от подобни проблеми си съсипах Оперативната система на

компютъра ми и сега същият освен че е с блокирали ъпдейти, 

също така не ми рестартира и изключва , защото когато реша да го

рестартирам или изключа ми излиза надпис на екрана:

ПОДГОТОВКА ЗА КОНФИГУРИРАНЕ НА WINDOWS

/ не изключвайте компютъра /

така че трябва да го чакам с часове докато реши да се изключи сам.

FIX IT ми даде грешка 0х80080005 която нито аз, нито от сервиза не

могат или не желаят . . . да я отстранят !?

Ако някой от вас който живее в столицата и се реши да елеминира проблема

срещу заплащане, нека да ми се обади !

Редактирано от Optium
Корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nikolela написа:

Не съм чувал за програма или игра, която да работи на 7-ца а на 10-ка да не работи. 

Например - антивирусната ми (Panda free) . Отказа да се инсталира на 10-ката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Optium -> http://go.microsoft.com/?linkid=9830262

преди 3 минути, RudeBoy написа:

Например - антивирусната ми (Panda free) . Отказа да се инсталира на 10-ката.

Потърси бета на Панда-та. При мен например нод-ът (8-ма, 9-та версия) не искаше да стартира HIPS. Сега илезе 10- BETA и работи като пушка.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ExaFlop написа:

Потърси бета на Панда-та. 

Няма нужда, върнах си се на 8.1 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори администрaтивна конзола (cmd) и постави в нея текста:
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control" /f /v "RegistrySizeLimit" /t REG_DWORD /d 4294967295

и натисни Enter. Рестартирай компютъра и направи проверка за обновления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, RudeBoy написа:

Няма нужда, върнах си се на 8.1 :)

Защо никой от Форума и "дума не спомена" относно алтернативата

която съм посочил по-горе в темата, във вид на видеоклип предлагащ

ръчно инсталиране на Windows Update, с цел да се избегне неприятната

преинсталация която води след себе си куп проблеми !

преди 3 минути, ExaFlop написа:

Отвори администрaтивна конзола (cmd) и постави в нея текста:
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control" /f /v "RegistrySizeLimit" /t REG_DWORD /d 4294967295

и натисни Enter. Рестартирай компютъра и направи проверка за обновления.

Благодаря ви за насоката която ми давате,

но за съжаление на този етап лаптопа ми не може да рестартира . . .!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера къф тий проблемът? Споделяш нерешен проблем от специалистите ти. Предлага ти се решение, ти въртиш сучиш твойто си търсиш. Търси си го!...

Рестартирай си услугата Windows Update

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Optium написа:

Защо никой от Форума и "дума не спомена" относно алтернативата, която съм посочил по-горе в темата

Защото, извини ме за откровеността, ама това са глупости. Операционната ти система е достатъчно оплескана, за да има нужда от преинсталация. Ти искаш да ѝ сложиш някаква "кръпка", и всичко да е наред. Едва ли ще стане.

Преинсталацията, ако е извършена правилно, не води след себе си проблеми. Напротив, изчиства ги. Да, ще се наложи след това да жертваш ден-два за настройки и инсталиране на софтуер. Но според мен, повече време се губи в търсене на решение на проблемите със стара ОС, и прилагане на "кръпки".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ExaFlop написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Това е последното развитие на проблема, ако нещата наистина  стоят действително по този начин

както ни ги представя програмата:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15730&fullsize=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирай и постави в отворена с админски права cmd:

Цитат

net stop wuauserv
ren "%windir%\SoftwareDistribution" SoftwareDistribution.OLD
net start wuauserv
wuauclt /resetauthorization /detectnow

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, ExaFlop написа:

Копирай и постави в отворена с админски права cmd:

Това се получи:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15731&fullsize=1

А се предлага и тази алтернатива в Интернет пространството:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах на моя компютър :

troubleshooter-a на майкрософт (линк от ExaFlop) , понеже при мен ъпдейтите са блокирани максимално, а съм забравил всичко, което правих. Изписа, че фиксирал регистри. 

След това изпробвах метода от 2011 година - спиране на услугата за ъпдейтите - триене на съдържанието на папката Downloads в Windows/Software Distributions - пускане на услугата отново, и избиране на настройката за ъпдейти - "Провери, но нека аз избера кои и кога"

Ами за няма половин час 77 важни и 108 други довтасали. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли?
net stop wuauserv
ren "%windir%\SoftwareDistribution" SoftwareDistribution.OLD
net start wuauserv
wuauclt /resetauthorization /detectnow

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.