Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, случайно попаднах на едно магазинче за консултации и се заприказвах с човека, попита ме с какво разполагам в момента. След като му разясних каква ми е конфигурацията и че имам желание да подкарам CS:GO на 100-150 fps ме посъветва да си продам дъното и процесора, да задържа видеото, рамта и харда. След като посъбера скормната сума от 250-300 лева да му се обадя и да сглобим компютър с CPU за сървърна машина и SSD хард.
Думите му бяха "По-добре купи процесор за сървър и го сложи на настолен, хем е на ниво i7, хем му плащаш бая по-малко а ти върши същата работа." Та въпроса ми е това измислици ли са или действително в думите има логика и е по-добре да взема гореспоменатите неща, отколкото да инвестирам едни 1200 лева в нови компоненти?
Каза ми, че на децата си бил направил този вариянт  и съвременните игри им вървели безпроблемно. Звучеше доста обедителен, но няма как да не попитам и тук :D

В момента видеото ми е 2gb 128bit palit geforce 630 и разполагам с 4gb a-data 1333mhz ddr3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си с какви компоненти си в момента и какви компоненти ти е предложил той, за да може да ти се даде съвет. Така може само да се предполага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако продадеш дъното тоя процесор на какво ще го сложиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ined написа:

Ако продадеш дъното тоя процесор на какво ще го сложиш?

Забравих да спомена, че и дъно каза да се вземе. Не помня точно какъв процесор беше казал. Ако не се лъжа беше казал intel xeon с 8 ядра, 4 от тях логически с 12mb cache 

преди 28 минути, Емил Костов написа:

Кажи си с какви компоненти си в момента и какви компоненти ти е предложил той, за да може да ти се даде съвет. Така може само да се предполага.

Дъно: ASRock FM2A55M-VG3 - цък
Процесор: AMD Athlon II X2 340 3.2GHz FM2 - цък
Рам: 1x4GB A-Data 1333MHz DDR3 цък
Видео карта: GeForce® GT 630 (2048MB DDR3) - цък

А за предложените от него, трябва да отида отново и да го попитам.

Редактирано от m.markov12 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ще може да ти се даде най-точна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, според мене те лъже, само и само да ти пробута нещо. Не играя CS:GO, но съм много стар мморпг геймър, и съм говорил с много хора за CS, смотан лаптоп като моя, с nvidia 720m ще ти го подкара на 30фпс (така са ми казвали). Другото нещо е, кажи с колко фпс играеш в момента ? Според мене с тази конфигурация поне 50 фпс трябва да имаш !! Наздраве :)

PS. А и нещо друго, иначе пс-то ти е барака :), без да се сърдиш, но за CS e идеален :)

Редактирано от tralala123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.04.2016 г. at 14:23, Емил Костов написа:

Така ще може да ти се даде най-точна информация.

Минах покрай офиса, но са празници и е затворено. Тия дни ще мина отново да го попитам за какво иде реч.

на 30.04.2016 г. at 17:04, tralala123 написа:

Здравей, според мене те лъже, само и само да ти пробута нещо. Не играя CS:GO, но съм много стар мморпг геймър, и съм говорил с много хора за CS, смотан лаптоп като моя, с nvidia 720m ще ти го подкара на 30фпс (така са ми казвали). Другото нещо е, кажи с колко фпс играеш в момента ? Според мене с тази конфигурация поне 50 фпс трябва да имаш !! Наздраве :)

PS. А и нещо друго, иначе пс-то ти е барака :), без да се сърдиш, но за CS e идеален :)

50 fps си ги има. Даже понякога и 80 (като останем 2-3 живи), но дойде ли момента в който има стрелба (40fps) или от някъде излезе дим (25-30fps)

Барака си е, но дойде на оферта и го взех. Сега мисля да взема нещо ново и под ново имам предвид дори  и втора ръка, то за мен ще си е ново :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте господих Марков, вижте сега, така ли иначе видео картата е скапаничка :). Най-добре е да кажете какви пари можете да отделите за ново пс (CS:GO), и да сглобиме нещо. Аз ще ви кажа, че последното мморпг , което играх беше Wildstar, на 16 парти райд и всичко на high (много красиво) имах 90-100фпс с gtx 750 , интел cpu ,8гб рам  и не вярвам тази стара игра (а и съм виждал графиката и в тубата)  да иска повече :)

Редактирано от tralala123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен човека е имал предвид този процесор XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X и такова подобно дъно съвместимо с процесора ASROCK H81M-VG4 /1150 за 250, 300 нови нямам как да ги купиш. Та за това ти е предлагал вариант втора ръка платформа 1150, понеже не вярвам да има някой за продаване от новите ксеони 1151 понеже излязоха миналата година към края! Идеята му всъщност не е лоша, но имайки предвид видеото картата ти, не мисля че ще докараш от към процесор+видео 100,150 фрейма. Процесора и дъното ще ти докарат мощност наистина е тъка, но ако става дума за игри тук видеото играе също много важна роля! Ако този процесор го съчетаеш със съвременна видео карта, да ще имаш много добра производителност!

Тъка че забрави да постигнеш това което ти е казал със сегашната ти видео карта. Според мен той има процесор за махане и за това ти е предложил този вариант.

Помисли над това което казах. И по добре ако имаш някакъв събран бюджет, сподели го и хората които разбират тук, ще ти предложат възможно най-доброто за най ниска цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.