Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си рециклиран принтер Хюлет пакард фотосмарт 7850. Е да де обаче той работи само със стари системи уиндоус-98, хп милениум и други такива. Имам 3 компютъра но на нито един процесора не поддържал някаква виртуализация/ хардуеризация и не може да стане само с програма от ХП Разбрах че трябва да инсталирам виртуалка и вътре да инсталирам хп. До тук добре, но живея в германия, ако тръгна да търся хп и да го тегля дали няма да ме дръпнат за авторски права, глобите са много яки над 1000евро винаги. Иначе намерих откъде да го изтегля- софтвиста и други такива. Струва ли си да се занимавам или да го хвърлям- платил съм общо около 35 евро. Принтера е като нов- рециклиран от фирмен сервиз , всичко свети, това е единствената причина която ме спира да го засиля на боклука. Драйверите съм ги намерил. Предлагат ми да купя конфигурация компютърна за 30 евро с оригинален ХП диск 30 евро  или лаптоп с нова батерия  за 35 евро.

Какво бихте ме посъветвали да засилвам принтера на боклука/само принтер е,  няма скенер/ или да си купя някой комп и да го ползувам само за снимки. Доколкото разбрах правел много хубави снимки

Моля модератора ако сметне че темата не е за тук да я премести

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не схващам баш, но обърнете се към магазина / сервиза за съдеиствие! Говорите за покупа от оторизиран сервиз / магазин все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не стане с сервиза засилвай го. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според сайта на HP, казва че има драйвери и софтуер за Windows 7/8.1.
Вие  каква ОС ползвате?

П.П.Имал съм стар принтер HP, мастиленоструен произведен 2003 г., който работеше отлично и на по нова ОС. От HP, се бяха погрижили за това.

Спомням си, че бях свалил някаква програма асистент от сайта им. Която, свали и инсталира драйверите му.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, oic написа:

Според сайта на HP, казва че има драйвери и софтуер за Windows 7/8.1.
Вие  каква ОС ползвате?

П.П.Имал съм стар принтер HP, мастиленоструен произведен 2003 г., който работеше отлично и на по нова ОС. От HP, се бяха погрижили за това.

Спомням си, че бях свалил някаква програма асистент от сайта им. Която, свали и инсталира драйверите му.

Ами минах няколко пъти през сайта на ХП , според сайта всичко е ок, инсталирах помощника, но същият казва не може да се помогне във вашия случай. За това питам тук за съвет, дали да се набутам още 30евро или да  го засилвам на боклука

преди 4 часа, Кумчо вълчооо написа:

Нещо не схващам баш, но обърнете се към магазина / сервиза за съдеиствие! Говорите за покупа от оторизиран сервиз / магазин все пак!

Купен е през иБей и сервиза е на 400км от мен. По евтино ще ми е да го хвърля отколкото да им го изпратя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като натиснете червения бутон Check now (срещу името на принтера), сваляте файла и го стартирате.

При инсталирането на принтер на HP, не трябва да е включен в USB-то (или поне при мен беше така).

Съветника казва кога да го включите по време на инсталацията на драйвера.

Така и не разбрахме каква е ОС?

Според форума на HP, драйверите за Windows 7, са налични през Windows Update.

Погледнете и HP Printers - Installing and Using the Windows Built-in Print Driver

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Като натиснете червения бутон Check now (срещу името на принтера), сваляте файла и го стартирате.

При инсталирането на принтер на HP, не трябва да е включен в USB-то (или поне при мен беше така).

Съветника казва кога да го включите по време на инсталацията на драйвера.

Така и не разбрахме каква е ОС?

Според форума на HP, драйверите за Windows 7, са налични през Windows Update.

Погледнете и HP Printers - Installing and Using the Windows Built-in Print Driver

Така- ОС уиндоус 7, последна актуализация 30.03.2016, къде е този червен бутон

преди 1 минута, v_tin написа:

Имам още един принтер който е по подразбиране ХП 2549, него трябва ли да го деинсталирам или двата могат да си работят заедно, просто при разпечатване да избирам към кой да насоча действието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, v_tin написа:

Имам още един принтер който е по подразбиране ХП 2549, него трябва ли да го деинсталирам или двата могат да си работят заедно, просто при разпечатване да избирам към кой да насоча действието

Ами търсих моя модел през хардуер и принтери- 404 пейдж нот фаунд, иначе си пише че са налични драйвери през ъпдеита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък. Червения бутон е срещу името на принтера:

Снимка (за справка).

292793064f41cf59.png

По вторият въпрос: Не не трябва да деинсталирате другият принтер. Когато печатате избирате този който ви трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://h30434.www3.hp.com/t5/Inkjet-Printing/Windows-7-and-HP-Photosmart-7850-printer/td-p/461651

По въпроса за втория принтер - ако го ползваш не деинсталирай драйвъра му. Като инсталираш 7850 той ще бъде зададен като принтер по подразбиране.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се. Понеже имах и други проблеми нямам патрони за принтера. Утре ще му купя и ще пробвам какво е станало и съответно ще пиша.

Ах да и как да задавам да отива към него документ. По подразбиране е зададен другия принтер, преди малко пробвах с един документ на адоб риидър не ми даде възможност да избирам. Другия да го забраня ли или просто да го изключа, или просто да му изкарам  на този иконка и да влача документа там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Devices and Printers, щракни с десен бутон по 7850 принтера и избери Set as default printer. Ще се появи зелена отметка на иконката му.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, принтера работеше добре, обаче нещо се скапа. Изписва че има проблем с патроните. Разпечатал съм поне 50страници и нямаше проблем, сега изникна. патроните както може да предположите за пълнени, а не оригинални. Пробвах решенията на ХП обаче не работят- извади и постави обратно патроните. Какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай HP Scan & Print doctor какво ще каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амииииииииии казва проблем с патроните, как да го излъжа да работи отново с тези патрони, преди работеше, сега не иска, пробвах извади сложи пак, не иска, днес разпечатах една страница  и ма следващата не иска да работи. Има ли някакъв начин да го излъжа. Не искам да купувам оригинални патрони- 25 евро са ми много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ядове с тоя принтер!  Още в началото ти писах - изхвърляй!

Трябва ти единствено и само оригинални патрони! Както сам виждаш заместващите създават проблеми!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква друга идея??? Май прави ще излязат хората като казваха не ти трябва ХП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, v_tin написа:

Някаква друга идея??? Май прави ще излязат хората като казваха не ти трябва ХП

Виж в Тубата за качена някоя хитринка относно твоя принтер и проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега четох че имало някаква програма на братята руси - универсален модулатор  и някакви чипове , някой знае ли нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай линк към статия. Да не би да става дума за универсален дубликатор?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tърсих го, но не мога да го намеря, погледнах в историята, но през експлорър не дава точна информация. Каква е вероятността чипа да е изгорял или да се е повредил, защото започна да печата, имам поне 40 стр напечатани и след една от страниците спря и ХП-доктор казва че проблема е в касетите. Разбира се ако ползувам оригинални няма да има проблем, но са пара тези касети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Одавна да съм съсякъл това недоразумение със секира! Има толково много бюджетни и съвременни решения!  За мен най компромисното решение е  Canon

Последен шанс - понеже почти нищо не се намира за принтер, касети ,то само предполагам:

- Патроните - от едната страна на патроните трябва да има контакна лента с окло 20 пина! Приготвяте си 20 тина лепенки с размер на контактно елементче! Лепите на всяко елементче и пробвате, после на другото и така - шанса за успех 1%  Нещо подобно - 

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.