Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с новоинсталиран windows 7 Ultimate 64 bit. Можете да видите от screenshot-a, че имам проблем с изразходването на памет. Можете ли да ми дадете насоки как да проверя точно какво изразходва рамта, и как да го оправя? Благодаря предварително!

Capture.PNG

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най вероятна уина си търси ъпдейтите... 

при мен ги търси няколко часа и то при условие че го изръчках ръчно ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейтите са спрени. Други идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Delirium написа:

Ъпдейтите са спрени. Други идеи ?

Да пробваме със Process Explorer!

Запази го на декстопа и го пусни със админ права. Намери svchost.exe, който ти товари!

Двоен клик на него и във прозореца, който ще се появи избери раздела threads.

Направи снимка така че да се видят всички процеси и я покажи тук!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Digimon, успях да разреша проблема. Оказа се, че наистина процеса е свързан с търсенето на нови ъпдейти. Благодаря на всички отзовали се! Но имам и едно друго запитване, има ли смисъл да търся по някакъв начин да инсталирам ъпдейти на този windows, и ако да, откъде мога да ги намеря тези ъпдейти. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ще загубиш време около ден до седмица. Ъпдейтите при всички седмици по официалният канал се бавят.

Ще ти коства няколко рестартирания. Няколко включвания и изключвания на ъпдейръра. Няколко пускания на проверка за актуализации.

А ако случайно ти забие на сваляне или на инсталация, тогава ще сваляш и инсталираш по един ъпдейт или по 10 или по 20. На порции.

По късно някои може да ти драсне в темата и за ускорен начин.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Tanner Foost Foust написа:

Ще загубиш време около ден до седмица. Ъпдейтите при всички седмици по официалният канал се бавят.

Ще ти коства няколко рестартирания. Няколко включвания и изключвания на ъпдейръра. Няколко пускания на проверка за актуализации.

А ако случайно ти забие на сваляне или на инсталация, тогава ще сваляш и инсталираш по един ъпдейт или по 10 или по 20. На порции.

По късно някои може да ти драсне в темата и за ускорен начин.

Редактирано преди 4 часа от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

и на финала когато всичко е готово и инсталирано е хубаво да изтриеш шпионските ъпдейти с едно инструментче

https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не ми вдъхва доверие.
Не съм шимпанзе и не падам от джунглата.
Ако ще и Едуърд Сноудън да е писал този софтуер.

Предпочитам да ме шпионира Микрософт.
Няма какво да вземе от мен.
Мога само аз да науча нещо от тях.
Те няма какво от мен :D;)

Става ми смешно когато цивилни почнат да говорят за шпионаж, които са физически лица извън корпоративният свят или военният, без значение коя среда, ние сме в малка страна и не знам какво може да има да крием от Микрософт или коя да е агенция за сигурност или корпорация в коя да е индустрия на коя да е световно авангардна се проявила нация или претендираща за такава...

С това поведение на параноя, ако си пуснеш мрежов мониторинг и анализираш статистиката на връзките от твоето устройство към глобалната интернет мрежа и обратно от глобалната интернет мрежа към твоето устройство ще установиш доста активност към сървъри на Микрософт, без значение какво си спрял и защо. Освен ако вманиачено не спреш достъпа и то с доста дълбоки познания и финни действия.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли
https://www.chuyu.me/ - кликни синия бутон и запиши на работния плот. Щракни с десен клик по изтегления файл и избери архиватора си ->Extract to dism...

Влез в тази папка и стартирай необходимия (X86 или X64) Файл. Като стартира ще те пита за режима на работа на програмата - избери Expert Mode. Като зареди интерфейса на програмата, долу в ляво щракни на Update Management, сега долу в дясно щракни на Scan. Като зареди намерените актуализации не маркира/размаркирай нищо. Просто кликни бутона Install.

Като завърши инсталирането, рестартирай.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.