Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте момчета, хванах се тука да търся пс за майка ми (ново) пс, и съм се спрял на ддр4 рам (аз играя и съм с ддр3, но идеята ми е после след време да сменя процесора и да ги разменя). Поради тази причина засега ще купя селерон на 1055 слот, и не мога да намеря читаво дъно, което да влиза в бюджета ми, който е мак 120-130 лева за дъно. Гледам някакви дъна, ми че те нямат pci слотове, ако не дай си боже гръмне вградената лан карта, или соунд картата, а е минала гаранцията, отивам на ново дъно. За първи път гледам за дд4 дъна, още не ги знам, малко помощ ще може ли ? Гледам никем, и не мога да намеря, гледам и стантек, там имам приятел, който ще купи на по-добра цена. Благодаря и наздраве :)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си преведа поста ти? Най-евтиното дъно до 130 лв. с DDR4 и PCI слот е ASROCK H110M-DVP

Селероните дето стават за него са - G3900 и G3920

- 1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE1: x16 mode)*
- 2 x PCI Express 2.0 x1 Slots
- 1 x PCI Slot

пс. Сокет 1055 няма има 1155 но той е стар и не поддържа DDR4.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря, това би свършило работа . Наздраве :)

ПС . А да питам 1150  и 51 съвместими слотове ли са ?

Редактирано от tralala123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно лан картата...струва десетина лева. По тая логика може да искаш и IDE  слот за записвачката си, само дето такава струва 30 лева. PCI  слота е както предимство, така и ограничение. Личен опит. Напълних се с разни части за PCI  слот, и след като дъното, което ползвам сега няма такива, то и тия джаджи нямат приложение.  Трудно е човек да съчетае всичко, което има. Ами аз имам и mSATA  SSD,  за което нямам слот, та се наложи да купувам някакъв преход за лаптоп и да го връзвам с конец за настолния. да не говорим за няколкото PCI лан карти, които вече не мога да бодна никъде или за Wi-Fi  модула, който също умишлено взех с PCI  интерфейс. И сега какво? Всяка джаджа си има срок на годност и каквото и да правиш, в един момент ще си набутан яко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от tralala123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, tralala123 написа:

ПС: Ако не знаете, това на снимакта е DARTH RAVEN :) !!!!!

Who cares? И какво общо има с темата? Иначе си го написал грешно. Пише се Darth Revan.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ок, обърках го, аз бях ТОЙ в SW KOTOR 1 :), и после го убивах във флашпойнта на ТОР ;(, грешка от бирите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tralala123 написа:

ПС . А да питам 1150  и 51 съвместими слотове ли са ?

Не отделно по-стария 1150 не поддържа DDR4. Единствено 1151 ти върши работа ако държиш на DDR4.

То и да не държиш няма особен смисъл от нещо остаряло освен ако не го купуваш евтино втора ръка.

Горе съм ти дал варианта за най-евтиното дъно с искания слот на което можеш да сложиш DDR4. 

Както и Селероните които се поддържат. 

пс. Ако държиш да пазариш от Никем ще трябва да се бръкнеш за по-скъпия Азис - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-H110M-C-H110-DDR4-LGA1151/description.html

Предвид отстъпката от 4 лв. ще ти излезе само 5 лв. отгоре сравнение със Скай - http://nikem-bg.net/cart/56437p1r55139p1rf.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.