Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,който беше писал в темата за компютъра, който намира харда, но не иска да буутва ще се досети.Проблема сега е, че при включване на компютъра се стартира началния екран от буут менюто и изчезва...

Пробваахме всичко, но съм изчерпан от към идеи, и де надявам да ми подадете отново рамо :)

П.С Другият акаунт от които пуснах темата е Holla

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коригирах ти заглавието. Тук говорим за компютри, а не за щайги. И ако това ти е отношението към компютъра, нормално и той да се държи така с теб. Това в рамките на шегата. Постни един линк от предишната тема. Нали се сещаш, че няма как да помним или да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една снимка на ситуацията би била полезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай не, че отношението ми е такова, просто се оказа доста капризна, ще потърся темата и ще си едитна поста 

Едит, ето я темата 

имам видео и когато мога ще го кача,а това за акаунтите и аз не помня как е станало.Поздрави

Ето го видеото - http://dox.bg/files/dw?a=282981ff96

Редактирано от Monk M (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колко акаунта е разрешено да има потребител тук? Очевидно тази "друга тема" е и от друг акаунт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Monk M написа:

Извинявай не, че отношението ми е такова, просто се оказа доста капризна, ще потърся темата и ще си едитна поста 

Едит, ето я темата 

имам видео и когато мога ще го кача,а това за акаунтите и аз не помня как е станало.Поздрави

Не ми се извинявай! Не ти се карам, просто това е форум за хардуер. Щайгите нямат нищо общо. Ако искаш да се пошегуваш слагай кавички. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали търсиш решения за щайга, вземи един чук и горелка и разтопявай и преправяй... Дано се получи...

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря ви,вместо помощ получавам тъпи критики, но затова сме на това дередже, а относно Blue Ray, трупкай си мнения с глупави изказвания не ми пречиш,пак благодаря :-)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Monk M написа:

От това видео ползата е точно никаква!

Нещо не мога да схвана проблема.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей не мога да го обесня по-точно освен с видеото,а проблема е, че при включване всичко работи без монитора,включва се за секунди и изчезва,обаче колегите ти бяха настроени със твърде много хумор вместо със взаимодействие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опиши подробно процеса на бутване в детайли и аз не мога да хвана за какво става въпрос като останалите съфорумници.

Поведението на системата ако е твърде стара е нормално.

Давам пример с 11 годишен компютър. Първо заминаха вентилаторите.После замина захранването.

Поддържал съм го постоянно и още си работи безотказано но сега е на път да замине CRT монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравей пуснах отговор, но не ми излиза затова ще го напиша пак ако се дублира да се знае причината.

Window-ca е XP на няколко месеца,вентилаторите работят, но мен ме съмнява или монитора или видеото.

Процеса с буутване стои така:

Когато се пусне се чува нормалния звук т.е бипкане, показва се екрана с информацията за биос,производител,при натискане на F12 се влиза в биоса, менюто се показва за няколко секунди и изчезва, пробвахме всичко и пак е така.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Monk M написа:

Здравей, когато се включва се чува нормалното бипкане,показва се екрана, при натискане на копчето за да се влезе в биоса (F12) се влиза и за част от секундата се вижда менюто и изчезва,,вентилаторите работят,мен ме съмнява или монитора или видеокартата.Прозореца е XP и е на няколко месеца.Поздрави

Нямаш ли друг монитор да тестваш? Като гледам и другата тема, залагам на дъно, но при такива стари машини може да е...всичко. Мини през някой сервиз, че тук само си гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравей знам, че сервиза е най-лесното решение, странното е, че това започна да го прави изведнъж същия ден си работише и изведнъж спря,друг монитор нямам иначе нямаше да гадая, ако не успеем ще го погребем, понеже е хардуерно остарял, но надеждата умира последна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Monk M написа:

Да де, ама както казах, ние тук само гадаем. Ако беше въпрос на настрйки по софта добре, но при старите машини, тези симптоми могат да се появят поради много причини и при липсата на части за проба, няма смисъл от темата.

Spoiler

btw  това с гласуването за неправилен отговор и бутането на мнения в края на темата в следствие, е малко объркващо...лутам се из темата да гледам timestamp 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.