Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам много неприятен проблем с машината. Конфигурацията е следната:
- i7 - 6700 3.4GHz
- GTX 980 Ti - GIGABYTE
- G1.Sniper B7 - GIGABYTE
- Corsair 850W CX CP- 9020099- EU
- 2x8GB DDR4 2400 Mhz Corsair Vengeance LPX Black
- GEAGATE Barracuda 1TB/7200 8 GB SSD Hybrid SATA 3
- Win 7 64 bit Ultimate
на една седмица е. Oще в самото начало правеше странни блокирания, извън игра просто замръзва, и се налага да го изключвам от кабела защото копчето за рестарт или това за изключване не реагират. Реших да проверя версията на БИОСА и същото нещо се случи и там докато гледах, компа замръзна и се наложи да го изключа отново от захранващия кабел. Докато съм в игра си върви перфектно. Ще съм благодарен за предложения, защото се опасявам че хората от сервиза не са много компетентни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да преминеш към хардуера (захранване, ...) можеш да провериш инсталирани ли са програми като EasyTune и да ги деинсталираш. Също да опиташ да върнеш дефолтните настройки в биос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, geni01 написа:

Реших да проверя версията на БИОСА и същото нещо се случи и там докато гледах, компа замръзна и се наложи да го изключа отново от захранващия кабел

Не четете ли?

Компютърът не е ли гаранционен? Кой го е асемблирал?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не проверявай нищо ами носи компютъра в сервиза или магазина откъдето е купен и да си оправят проблемите. В гаранция си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Не четете ли?

Компютърът не е ли гаранционен? Кой го е асемблирал?

Старая се да чета, макар понякога да не се получава, наистина. 

Какво разчетох от условието на задачата:

Конфигурация за игри - гони се максимум някакъв > изкушение за още малко туикинг > няма отговор инсталиран ли е на гигабит твикъра от пакета с дънната платка и разцъкани ли са опциите там.Други?

А с графичната карта. 

Биос замръзнал както е отворен и се гледа - проверих - не ги бърка азиатските твикери и там да доведат до фризване. 

Трето - W7 Ultimate . това колко пари струваше? > възможно е един да е асемблирал, друг да е слагал W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак носиш компютъра там където е асемблиран. Проблема не ти е в Windows, а е хардуерен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите по темата,ще върна компа в сервиза все пак е в гаранция. Mоля някой от модераторите да затвори темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.