Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! :)
Днес реших да сканирам компютъра си за вируси,и когато дойде ред да сканирам за мрежови заплахи ми излезе това (снимката)
Видях ,че регионът ми е сменен на United States ,a си беше на Bulgarian
И странното беше ,че от рутера са свързани някакви 3-PC MICRO_STAR INTERNATIONAL CO., LTD
Смених си паролата на по дълга и пак същото :/ 
Ако някой може да ми каже ,какво представлява това ще съм му много благодарен.. :D

Лек ден! (: 

DRUGOTO.png

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така прави Avast като и дадеш пълен контрол. 

1.Деинсталирай Avast и си я инсталирай отново.

2.Дай снимка на Device manager и по точно на Network adapters, да видим какви още глупости ти е инсталирала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Да така прави Avast като и дадеш пълен контрол. 

1.Деинсталирай Avast и си я инсталирай отново.

2.Дай снимка на Device manager и по точно на Network adapters, да видим какви още глупости ти е инсталирала.

А как не се дава пълен контрол на Аваст?

И как да не и дадем пълен контрол?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, BreakPoint написа:

А как не се дава пълен контрол на Аваст?

И как да не и дадем пълен контрол?

Като я разкараме. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, IvoWinchester написа:

Здравейте ! :)
Днес реших да сканирам компютъра си за вируси,и когато дойде ред да сканирам за мрежови заплахи ми излезе това (снимката)
Видях ,че регионът ми е сменен на United States ,a си беше на Bulgarian
И странното беше ,че от рутера са свързани някакви 3-PC MICRO_STAR INTERNATIONAL CO., LTD
Смених си паролата на по дълга и пак същото :/ 
Ако някой може да ми каже ,какво представлява това ще съм му много благодарен.. :D

Лек ден! (: 

DRUGOTO.png

Тази функция я има още от версия 2015.

https://blog.avast.com/2014/11/04/avast-2015-new-feature-home-network-security-scanning/

Тук е описано как да си защитиш връзката:

https://blog.avast.com/2014/12/04/12-ways-to-boost-your-routers-security/

Най- важното за мен е да използваш WPA2 encryption.

За другите устройства не мога нищо да ти кажа, защото не си показал какво показва Аваст за мрежата ти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bbt_sm
      Здравейте. Кой е най добрия начин да се ограничат папки в мрежа, като искам всеки потребител да може да отваря само неговата си папка?
    • от NIKISHARK
      Темата е насочена към електронните издания свързани със сигурността и не само...

Една книга,която може да Ви се стори малко наивна,но с доста полезна информация...
      АБВ на киберзаплахите:
      http://www.e-crimeacademy.com/photos/Image/file/abv-kiberzaplahi_preview%20%281%29.pdf

Безопасен интернет:
      http://www.filizhyusmenova.com/?wpfb_dl=68

Сигурност в интернет:
      http://www-it.fmi.uni-sofia.bg/courses/BonI/chapter7.html
    • от d3k4
      Тъй като ми омръзна да търся съотборници от други държави. Реших да започна по-активно да си документериам избрания спорт, та дано някой да се закачи.
      Дано тези write-ups послужат или обогатят някой, за други биха били смешни и ненужни. Стига да не ме мързи ще се опитам да ги обновявам по-често.

Първите ми write-ups са в следствие на:
      SANS Christmas Challenge 2016

33c3ctf

Ето и линка към тях:
      https://github.com/d3k4z/writeups
      За тези които не знаят какво е CTF могат да намерят повече инфо на https://ctftime.org/

• от Mr.n0b0dy
      Тук ще спомена някои съвети които се надявам да са в помощ на обикновенният потребител, дано да съм полезен. 
      Мейл: Изборът на имейл е много важен защото ако изберете някой със слаба защита примерно зле направен код със sql уязвимост а това означава,че може да се направи дъмп на таблицата със потребители следователно вашата парола вече не е ваша. Не се доверявайте на блестящите картитки "100% secure" и, че се защитава със милион анти-вирусни, защото анти-вирусната няма какво да прави ако сайта е програмиран зле, това са две съвсем различни неща. И другото важно нещо, не закачайте един мейл за социални мрежи и банкови акаунти и др. Правилният начин е да имате само мейл за социялната мрежа и да не го ползвате за нищо друго, защото е много лесно да се намери, че освен във социалната мрежа сте регистрирани и във някой уеб магазин или сайт за банкиране и тогава нещата отиват на зле, че даже със открадната самоличност. Трябва да знаете, че ще получавате мейли само от мрежата където сте регистрирани следователно не е нужно да отваряте други опасни или спам мейли.
      Парола: Тук сигурно всичко е ясно. чували сте,че не трябва да използвате пароли от типа "1234" а трябва със специалните символи "%#%_". Но ще ви кажа и нещо друго, слагайте "space" ако по средата на вашата парола има пространство програмите със речниково пробване и brute force трдуно ще намерят вашата парола защото не е зададен точен знак. Ако паролите ви са дълги е добре да ги съхранявате на хартия или във програма на която се доверявате, но не и във браузърна добавка или във текстов не криптиран файл на вашето PC. Има и други варианти като NFC на което записвате паролата и я сканирвате със телефон или друго устройство, но това не е мнгоо безопастно.
      Браузър: Тук изборът е по ваш вкус, лично аз предпочитам firefox защото може да го нагаждам по мой вкус и има по-голям асортимент от добавки.
       Добавки и Линкове: Една важна добавка е noscript , тя ви предпазва от най-честите скрипт атаки във фейсбук и въобще навсякъде. Но е важно да се спомене, че без скриптове повечетео сайтове не работят затова добавяйте изключения на сайтове който се доверявате. Ако сте във фейсбук добавете изключения към страницата за да го исползвате, но за всяки клик понякога се изисква запитване защото се активира нов скрипт и така ако някой ви изпрати линкче което да ви откредне бисквитките ще бъде автоматично блокирано. И още нещо да кажа ако ви подканват да кликнете на линк или просто пост това може да е опасно и с един клик си нямате и представа каква информация може да предадете. Други добавки които може да използвате са Anonymox - това е VPN само за браузване и ползване във браузъра ако се опасявате, че някой ви е влязъл  в профила или просто за допълнителна сигурност може да влизате във профила си със друг ИП адрес и по този начин да предотвратите атаки над други ваши устройства на вашата мрежа. HTTPS Everywhere  е добавка която изисква "защитена" връзка с която вашият браузър да общува със даденият сървър на който е сайта.
      Настройки: 
                          Фейсбук: Винаги скривайте мейлите си и номерата от други НИКОЙ освен вас да може да ги вижда. И по-добре не слагайте номер във вашият профил защото тук се отваря една друга порта.. Към уязвимите смартфони, ако имате старт телефон е добре да сложите този номер там за да можете да получавате известията си при всяко влизане във даденият профил. Дори и да е мярка за сигурност може да се окаже съвсем друго. Винаги изчиствайте всички текущи сесий и устройства от който е било влизано. И е добре да получавате също и мейл при всяко влизане във вашият профил.И от  Искате ли търсачките извън Facebook да имат връзка към профила ви?  махнете тикчето за да НЕ могат другите търсачки да си врат носа във вашият публичен профил.
      Браузър: Не знам какъв браузър исползвате, но тук ще говоря общо. Влезте в настройките и дезактивирайте опцията за запомняне на имена и  пароли. Също така и активирайте "pop-up Block" опцията за да не могат да ви изкачат досадни, но и опасни понякога прозорци. Ако сте потребител на firefox може да изключите WebRtc когато въведете about:config във адрес бара и после напишете media.peerconnection.enabled   и натиснете два пъти върху надписа и под value ще изпише false това означава, че вашето WebRtc е изключено, за хром мисля, че имаше някаква добавка, но не съм ги изпробвал. Целта за изключване на WebRtc или peerconnection е да се предотврати "изтичането" на вашето реално ИП дори и да използвате VPN ако това е активирано вашето реално ИП не е "скрито", естествено ако имате нужда от тази опция активирайте я. Със about:config може да се изключи и флаш стига да не го използвате просто от гледна точка на безопастност защото ако пуснете игра във фейсбук флаш се активира и по-този начин освен вие да си играете може някой друг също да си играе със вас.! Забравих да спомена и фишинг сайтовете, това са копия на фейсбук (идентичен външен вид) ако случайно кликнете на някаква оферта и ви заведе там и ви изпише, че трябва да влезете в профила си за да спечелите/продължите НЕ го правате просто защото вашата парола ще бъде изпратена в текстов вид на притежателя на този фалшив сайт.
      П.С: Дори и да следвате всичко това няма НИКАКВА гаранция, че ще сте в безопастност това са прости съвети за да стоите настрана от честите фейсбук проблеми днес..
    • от Вероника Пламенова
      НАСКОРО МИ СЛОЖИХА НОВ ХАРДУЕР, И ВИДЯХ ,ЧЕ СА МИ СЛОЖИЛИ АВАСТ КАТО АНТИВИРУСНА , НО СЕГА НЕЩЕ ДА ТРЪГВА, МОЛЯ  ПОМАГАЙТЕ УЖ СЪМ РЕГИСТРИРАНА , НЕ ЗНАМ КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА, ПОМАГАЙТЕ! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.