Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Това мисля да си направя като конфигурация,само за гледане на филми 3D, Blu-ray, HD и т.н.Няма да играя никакви игри,само е за филми,няма да има никакъв клок,пльок и тем подобни искам да ме посъветвате дали е достатъчно като параметри и съвместими ли са тези компоненти,смятам да ползвам вграденото видео на дъното и HDMI  изхода за свързване към телевизора.И ако ме попитате за дъното защо е това прочетох тук там нещо и се презастраховам за i5 за по нататък.

ASRock Z170 Pro4
INTEL PENTIUM DUAL CORE G4500, 3.50GHz, 3M, BOX, LGA1151, Skylake
corsair vengeance® lpx 8gb (2x4gb) ddr4 dram 2133mhz c13 memory kit
samsung ssd 850 evo int. 2.5' 120gb starter kit read, 3d v-nand, mgx controller
Zalman Case mATX ZM-T5 USB3.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е напълно безсмислено в такъв случай (няма да се събере и в кутията) -   ASROCK H110M-HDV, D-Sub, DVI-D и HDMI 

Няма какво да се застраховаш и на най-евтиното дъно може да сложиш I5/I7 единствено за Xeon има значение.

А графиката е в процесора не на дъното. На него имаш само изходи та това е което те интересува.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Roujin Z написа:

Дъното е напълно безсмислено в такъв случай (няма да се събере и в кутията) -   ASROCK H110M-HDV, D-Sub, DVI-D и HDMI 

Няма какво да се застраховаш и на най-евтиното дъно може да сложиш I5/I7 единствено за Xeon има значение.

А графиката е в процесора не на дъното. На него имаш само изходи та това е което те интересува.

Значи с това дъно ASROCK H110M-HDV, H110, DDR4 2133, VGA, DVI, HDMI, LGA1151 което казваш,няма да имам проблем с конфигурацията и ще спестя 100 кинта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не само с това а с което и да е дъно за сокета няма да имаш проблеми. Разбира се гледаш да има HDMI порт така че по-евтините не стават а ако това не е налично ще се ръснеш малко повече за алтернативно.

Въпроса е че 100 лв. отгоре са безсмислени. За 150 лв. например се взима Sandisk X400. Говоря за двойно по-голямо и по-евтино SSD също с 5 години гаранция та го заеби тоя малък Самсунг.

SANDISK 256GB X400 

Със 120ГБ си за никъде щом ще сваляш обемни файлове като блурей. Подобни стават само за офис машини.

пс. Иначе Пентиума които си избрал е с пълноценната графика (по-евтиния 4400 му е орязана) имаш и рам в двуканален режим което допълнително ще я подкове.

И аз съм с този Пентиум и рам и съм доволен. Не че и с по-евтиния вариант на процесора и по-евтина A-DATA ще имаш проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Roujin Z написа:

Да не само с това а с което и да е дъно за сокета няма да имаш проблеми. Разбира се гледаш да има HDMI порт така че по-евтините не стават а ако това не е налично ще се ръснеш малко повече за алтернативно.

Въпроса е че 100 лв. отгоре са безсмислени. За 150 лв. например се взима Sandisk X400. Говоря за двойно по-голямо и по-евтино SSD също с 5 години гаранция та го заеби тоя малък Самсунг.

SANDISK 256GB X400 

Със 120ГБ си за никъде щом ще сваляш обемни файлове като блурей. Подобни стават само за офис машини.

пс. Иначе Пентиума които си избрал е с пълноценната графика (по-евтиния 4400 му е орязана) имаш и рам в двуканален режим което допълнително ще я подкове.

И аз съм с този Пентиум и рам и съм доволен. Не че и с по-евтиния вариант на процесора и по-евтина A-DATA ще имаш проблеми. 

А в такъв случай  кутията ще стане ли

а рам паметта дето съм избрал corsair vengeance® lpx 8gb (2x4gb) ddr4 dram 2133mhz c13 memory kit добра ли е

А за SSD не става ли това Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB SATA3 или няма смисъл от Samsung

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията става за всяко микро дъно (имат буквата М в името).

Памет като памет. И по-евтина да вземеш разлика няма да видиш. 

Всичко става въпроса е дават ли ти се 40 лв. отгоре за Самсунга.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Roujin Z написа:

Кутията става за всяко микро дъно (имат буквата М в името).

Памет като памет. И по-евтина да вземеш разлика няма да видиш. 

Всичко става въпроса е дават ли ти се 40 лв. отгоре за Самсунга.

А ако не е нагло от моя страна,виждам че си най на ти с конфигурациите "мое лично мнение" ще ми направиш ли една конфигурация с гореизложените консумативи като дъното да е ASROCK H110M-HDV, D-Sub, DVI-D и HDMI  и INTEL PENTIUM DUAL CORE G4500, 3.50GHz, 3M, BOX, LGA1151, Skylake

Редактирано от sepia111 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/56314p1r55134p1r55147p1r55866p1r55393p1r55010p1rf.html

Корсара е + 7.50 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-DDR4-2133MHz-2x4GB-CL13-LPX-Black-1.20V/description.html

Ако Асрока го няма ще трябва да се метнеш на някое по-скъпо като - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-H110M-A-H110-DDR4-LGA1151/description.html

Самсунга не го коментирам понеже дори оня промоционалния е + 40 лв. а нормално е + 50 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За филми ти е достатъчен и евтин Селерон. Ако питаш мен, дори вариантът на старо с SSD  и Селерон е напълно подходящ. Лично аз си сглобих подобен компютър със Celeron G1620  за 35 лева и малко SSD. Просто даваш пари на вятъра, след като конфигурацията е само за филми. Една примерна конфигурация:

2016-05-01_212401.jpg

Или дори по-евтин вариант, вършещ същата работа:

2016-05-01_212816.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за варианта ама ще ме изкара ли 1-2 години без да сменям нищо

А бе да попитам тези http://nikem-bg.net/ като си поръчаш конфигурация насипно ли ти я доставят или сглобена кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то е със същият обем и гаранционен срок та не си струва да плащаш 58 лв. отгоре (нали за спестяване на пари говорим?).

А взимането на по-стара платформа не значи само по-слаб процесор но и графика (в Хасуел не е сертифицирана за 3Д освен пълноценната).

Отделно дъното няма HDMI порт със възможно най-скапаното аудио е а захранването е по-шумно и с по-малка гаранция.

Като цяло ще се набуташ. 

пс. И в Никем и в Скай предлагат сглобяване (безплатно) по-желание на клиента та е въпрос на избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Roujin Z написа:

SSD-то е със същият обем и гаранционен срок та не си струва да плащаш 58 лв. отгоре (нали за спестяване на пари говорим?).

А взимането на по-стара платформа не значи само по-слаб процесор но и графика (в Хасуел не е сертифицирана за 3Д освен пълноценната).

Отделно дъното няма HDMI порт със възможно най-скапаното аудио е а захранването е по-шумно и с по-малка гаранция.

Като цяло ще се набуташ. 

пс. И в Никем и в Скай предлагат сглобяване (безплатно) по-желание на клиента та е въпрос на избор.

На теб съм доверил и мнооооого съм прочел по принцип,че колкото и да не съм в час пак на теб ще се доверя Наруто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих си този компютър както ме посъветваха и съм мнооого доволен http://nikem-bg.net/cart/56314p1r55134p1r55147p1r55866p1r55393p1r55010p1rf.html сложиха ми windows 10 но не съм работил до сега с него и ми е малко трудно,та въпросът ми е следният.

Свързах си колоните 5.1 към дъното но не мога да ги настроя да изкарам 5.1 звук само 2.1 е трябва ли ми някакъв драйвер или нещо се наглася от дъното или windows 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да го разпознае и с вградения драйвър на Майкрософт - нещо от рода на High Definition Audio Device

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, sepia111 написа:

Направих си този компютър както ме посъветваха и съм мнооого доволен http://nikem-bg.net/cart/56314p1r55134p1r55147p1r55866p1r55393p1r55010p1rf.html сложиха ми windows 10 но не съм работил до сега с него и ми е малко трудно,та въпросът ми е следният.

Свързах си колоните 5.1 към дъното но не мога да ги настроя да изкарам 5.1 звук само 2.1 е трябва ли ми някакъв драйвер или нещо се наглася от дъното или windows 10

Драйвера за аудиото и ръчно задаване в него на 5.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.