Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Дънната платка ми е K7 Upgrade 880

На него е монтиран процесор AMD Sempron 2200+

Имам наличен процесор AMD Athlon axda 1800 dlt3c

Кой от двата процесора е по-добър - Sempron-а или Athlon-а. Според това, което гледам в интернет на едно ниво са.

И кой е най добрият процесор, който може да се монтира на тази дънна платка с цел да проработи малко по бързо и от къде да си го закупя. Целта ми е малко по-дълго да поработя с компютъра преди да го отпиша съвсем. 

Имам 1 GB DDR памет.

Благодаря.

Редактирано от velony (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Семпрона е по-добър заради по-високата честота на шината иначе и двата са дървета отдавна са си изпяли песента, както и цялата платформа и не си струва да наливаш в нея пари за нов процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реалната честота на която работят процесорите е по-висока при Athlona това че на семпрона шината е по-висока не го прави по-добър реално е с около 10 % по-слаб нищо, че е по-нов, хо при процесори от това поколение няма да я усетите тази разлика по никакъв начин.  

Това дъно поддържа и процесори работещи на 400 шина, но дори и да намерите такъв в което определено се съмнявам то прираста в производителността реално ще е около 50% по-висока, но пак файда никаква. Това за 75лв и с гаранция, като процесор ще е поне два пъти по-добро от най добрия за вашето дъно, а в тази сена имате и два пъти повече рам и всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.