Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Купих си безжична мишка Omega, оригиналните батерии в опаковката изсържаха 2 седмици, което ми се стори странно, затова купих батерии Varta, те издържаха 2 месеца но все си мисля,  че твърде бързо се изтощават. Тва нормално ли е за толкова кратък период да се изтощават?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nikeman написа:

Купих си безжична мишка Omega, оригиналните батерии в опаковката изсържаха 2 седмици, което ми се стори странно, затова купих батерии Varta, те издържаха 2 месеца но все си мисля,  че твърде бързо се изтощават. Тва нормално ли е за толкова кратък период да се изтощават?

Два месеца даже е много добро време. Вие колко очаквате да издържат, година?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, capnemo написа:

Да, така е!

Моите трудно карат до месец! Тя и мишката ми е по - "лакома".

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, capnemo написа:

В нета четох мнения на потребители,  които казват че някои издържали по 5-6 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, nikeman написа:

В нета четох мнения на потребители,  които казват че някои издържали по 5-6 месеца.

Това зависи от толкова много параметри че на някой може да му издържи седмица, на друг година

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има действително мишки които издържат повече време (около 6 месеца с алкални батерии). Имам предвид марки, като Logitech.

Да не говорим , че марката Omega, не я знам.

Моята (X7 А4Tech R4) ги топи също за норматив; максимум 20 дни (при това че компютъра не се ползва 12/7). Защото се води ''геймърска'' и оптиката е по прецизна, и съответно ''точи'' повече ток.

Погледнете надписа отдолу при оптиката на мишката колко mA пише.

Вариант е да си вземете два комплекта презареждащи батерии и  зарядно. да си ги сменяте.

Но, ако мишката е евтина това е неоправдано. Вземате друга за 10-15 лв.

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е лакома мишката винаги има смисъл от акумулатори, те се изплащат не от цената на мишката ами от цената на батериите които сменят.

Стига мишката да може да работи с акумулатори защото те са по 1.2V а не по 1.5V както батериите.

Ако ще сменяш мишката гледай да е с 1 АА, а не с 2 ААА батерии - общия капацитет е същия но цената е поне двойно по-евтина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, oic написа:

Има действително мишки които издържат повече време (около 6 месеца с алкални батерии). Имам предвид марки, като Logitech.

Да не говорим , че марката Omega, не я знам.

Моята (X7 А4Tech R4) ги топи също за норматив; максимум 20 дни (при това че компютъра не се ползва 12/7). Защото се води ''геймърска'' и оптиката е по прецизна, и съответно ''точи'' повече ток.

Погледнете надписа отдолу при оптиката на мишката колко mA пише.

Вариант е да си вземете два комплекта презареждащи батерии и  зарядно. да си ги сменяте.

Но, ако мишката е евтина това е неоправдано. Вземате друга за 10-15 лв.

Мишката я взех за 16лв, с две батерии по 1,5V, отзад пише 15mA.

http://mishki.pazaruvaj.com/omega/x7-4key-p225693936/#opisanie

Редактирано от nikeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, nikeman написа:

Мишката я взех за 16лв, с две батерии по 1,5V, отзад пише 15mA.

http://mishki.pazaruvaj.com/omega/x7-4key-p225693936/#opisanie

При 15 mA, е нормално мишката да издържа до 2-3 месеца 12/7 или 5-6 м.при по-малко ползване.

Имайте на предвид, че марката не е известна, което съответно ме довежда до мисълта, че толкова си може или сте попаднал на някоя лоша бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години бях взимал такава от кауфланд.Със duracell я ползвах около половин година,като е имало дни дето не е оставяна да почива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз с duracell  презареждаеми карам вече 2-ра година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички батерии ли стават за презареждане, или само спецеални такива, че не съм много на ти с ел. нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, nikeman написа:

Всички батерии ли стават за презареждане, или само спецеални такива, че не съм много на ти с ел. нещата!

Презареждаемите са на 1,2 Волта, вместо на 1,5. Също така с големи цифри трябва да пише колко милиамперчаса са номинално. Друго, по което можеш да се ориентираш, е че са 5-10 пъти по-скъпи. :) Но както писаха по-горе - изплащат се.

Моята мишка е Trust MI-4910D. Доста години изкара, протърка се на някои места, но съм много доволен. С двойка презареждаеми батерии кара месеци(повече от два). Компютъра, съответно мишката ползвам поне по 3 часа всеки ден.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, nikeman написа:

Специални само стават за зареждане.Като питаш в магазина ще ти кажат кои се зареждат и кои не се зареждат.Ако купуваш си вземи duracell .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батериите които се зареждат са акумулаторни обикновено са NI-MH.

Ще ви трябва, и специално зарядно за тях за да ги зареждате.

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за тва се отказах да я ползвам безжичната,яде батерии за 2-3 седмици,каквито и да взема.Ама ползвам лаптопа 6-7 часа активно през деня.На работа има една дето е още с оригиналните ,купена е преди година но има енергоспестяващ режим и реално се ползва за 10-15 -20 клика на 24 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за Asus има софтуер за Android устройства. Можете да превърнете всеки андроид в дистанционна клавиатура и тъчпад.

Remotelink.

Това е имрповизирано решение когато искате да избягате от кабвлите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжична мишка не е рентабилна от към батерии ако се използва постоянно. Моята е 30ma и кара от 1 до 3 месеца с едни батерии.  От няколко години съм със кабелна мишка а безжичната я използвам за дистанционно при гледането на филми. Поради рядкото и използване не съм и сменял батериите втора година, а все още си работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.