Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си безжична мишка Omega, оригиналните батерии в опаковката изсържаха 2 седмици, което ми се стори странно, затова купих батерии Varta, те издържаха 2 месеца но все си мисля,  че твърде бързо се изтощават. Тва нормално ли е за толкова кратък период да се изтощават?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nikeman написа:

Купих си безжична мишка Omega, оригиналните батерии в опаковката изсържаха 2 седмици, което ми се стори странно, затова купих батерии Varta, те издържаха 2 месеца но все си мисля,  че твърде бързо се изтощават. Тва нормално ли е за толкова кратък период да се изтощават?

Два месеца даже е много добро време. Вие колко очаквате да издържат, година?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, capnemo написа:

Да, така е!

Моите трудно карат до месец! Тя и мишката ми е по - "лакома".

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, capnemo написа:

В нета четох мнения на потребители,  които казват че някои издържали по 5-6 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, nikeman написа:

В нета четох мнения на потребители,  които казват че някои издържали по 5-6 месеца.

Това зависи от толкова много параметри че на някой може да му издържи седмица, на друг година

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има действително мишки които издържат повече време (около 6 месеца с алкални батерии). Имам предвид марки, като Logitech.

Да не говорим , че марката Omega, не я знам.

Моята (X7 А4Tech R4) ги топи също за норматив; максимум 20 дни (при това че компютъра не се ползва 12/7). Защото се води ''геймърска'' и оптиката е по прецизна, и съответно ''точи'' повече ток.

Погледнете надписа отдолу при оптиката на мишката колко mA пише.

Вариант е да си вземете два комплекта презареждащи батерии и  зарядно. да си ги сменяте.

Но, ако мишката е евтина това е неоправдано. Вземате друга за 10-15 лв.

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е лакома мишката винаги има смисъл от акумулатори, те се изплащат не от цената на мишката ами от цената на батериите които сменят.

Стига мишката да може да работи с акумулатори защото те са по 1.2V а не по 1.5V както батериите.

Ако ще сменяш мишката гледай да е с 1 АА, а не с 2 ААА батерии - общия капацитет е същия но цената е поне двойно по-евтина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мишката ми е HAMA и с батерии от 30ст кара понякога до 3-4 месеца, а понякога не издържат и седмица
та искам да кажа, че много от батериите които се продават, отдавна е изтекъл срокът им на съхранение
от един човек взех една купчина батерии за по 8ст, не знам откъде ги е взел ама при товар 100мА показват 1.45V  и съм много доволен
карам вече трети месец с един комплект

пп

недостатък на тая HAMA е двойния клик, който се появи наскоро

пп

проблема го реших със запояване на кондензатор 10nF паралелно на бутона

Редактирано от манго (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, oic написа:

Има действително мишки които издържат повече време (около 6 месеца с алкални батерии). Имам предвид марки, като Logitech.

Да не говорим , че марката Omega, не я знам.

Моята (X7 А4Tech R4) ги топи също за норматив; максимум 20 дни (при това че компютъра не се ползва 12/7). Защото се води ''геймърска'' и оптиката е по прецизна, и съответно ''точи'' повече ток.

Погледнете надписа отдолу при оптиката на мишката колко mA пише.

Вариант е да си вземете два комплекта презареждащи батерии и  зарядно. да си ги сменяте.

Но, ако мишката е евтина това е неоправдано. Вземате друга за 10-15 лв.

Мишката я взех за 16лв, с две батерии по 1,5V, отзад пише 15mA.

http://mishki.pazaruvaj.com/omega/x7-4key-p225693936/#opisanie

Редактирано от nikeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikeman написа:

това е вярно...ъ-ъ-ъ ... ако са "пресни", но ако са седяли с години по рафтовете няма да изкарат и седмица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, nikeman написа:

Мишката я взех за 16лв, с две батерии по 1,5V, отзад пише 15mA.

http://mishki.pazaruvaj.com/omega/x7-4key-p225693936/#opisanie

При 15 mA, е нормално мишката да издържа до 2-3 месеца 12/7 или 5-6 м.при по-малко ползване.

Имайте на предвид, че марката не е известна, което съответно ме довежда до мисълта, че толкова си може или сте попаднал на някоя лоша бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години бях взимал такава от кауфланд.Със duracell я ползвах около половин година,като е имало дни дето не е оставяна да почива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз с duracell  презареждаеми карам вече 2-ра година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички батерии ли стават за презареждане, или само спецеални такива, че не съм много на ти с ел. нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, nikeman написа:

Всички батерии ли стават за презареждане, или само спецеални такива, че не съм много на ти с ел. нещата!

Презареждаемите са на 1,2 Волта, вместо на 1,5. Също така с големи цифри трябва да пише колко милиамперчаса са номинално. Друго, по което можеш да се ориентираш, е че са 5-10 пъти по-скъпи. :) Но както писаха по-горе - изплащат се.

Моята мишка е Trust MI-4910D. Доста години изкара, протърка се на някои места, но съм много доволен. С двойка презареждаеми батерии кара месеци(повече от два). Компютъра, съответно мишката ползвам поне по 3 часа всеки ден.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, nikeman написа:

Специални само стават за зареждане.Като питаш в магазина ще ти кажат кои се зареждат и кои не се зареждат.Ако купуваш си вземи duracell .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батериите които се зареждат са акумулаторни обикновено са NI-MH.

Ще ви трябва, и специално зарядно за тях за да ги зареждате.

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за тва се отказах да я ползвам безжичната,яде батерии за 2-3 седмици,каквито и да взема.Ама ползвам лаптопа 6-7 часа активно през деня.На работа има една дето е още с оригиналните ,купена е преди година но има енергоспестяващ режим и реално се ползва за 10-15 -20 клика на 24 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за Asus има софтуер за Android устройства. Можете да превърнете всеки андроид в дистанционна клавиатура и тъчпад.

Remotelink.

Това е имрповизирано решение когато искате да избягате от кабвлите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжична мишка не е рентабилна от към батерии ако се използва постоянно. Моята е 30ma и кара от 1 до 3 месеца с едни батерии.  От няколко години съм със кабелна мишка а безжичната я използвам за дистанционно при гледането на филми. Поради рядкото и използване не съм и сменял батериите втора година, а все още си работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.